Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353767 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline borac

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #510 : 14-07-2010, 10:49:56 »
Mursko Središće ti je u Međimurju na granici prema Lendavi.Klikneš na dnu ekrana na ikonu Agro Hoblaj,otvori ti se stranica i piše-Kako do nas-klikneš i vidiš kartu.Valjda si pisem.  :verycool:

He he, znam di je M.Središće, pošto sam iz Peklenice. Nisam znao kod koga se prodaje. Hvala za info

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #511 : 10-01-2011, 12:34:42 »
Uf.
Mario nema više floreopora.
U MDProfilu nema više liapora (i ne znaju kad će doć).
U Ferosanitariji nema više sitnog tenisita.
Ja potrošio šta sam imao, a vađenje je u punom jeku.

Šta sad? :-D Pomagajte, molim vas :-D

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #512 : 10-01-2011, 13:49:14 »
Uf.
Mario nema više floreopora.
U MDProfilu nema više liapora (i ne znaju kad će doć).
U Ferosanitariji nema više sitnog tenisita.
Ja potrošio šta sam imao, a vađenje je u punom jeku.

Šta sad? :-D Pomagajte, molim vas :-D

Odi na neku ciglanu ili separaciju... nabavi lomljene cigle ili šljunak od 2-8mm. Ja sam pri kraju zaliha, mugači sve popapali  ;)
... ak je tak... i ja budem tražio alternativu.

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #513 : 10-01-2011, 15:54:32 »
Ima floreopora u Agrohoblaja, prije 10-ak dana sam pričala s njima!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #514 : 10-01-2011, 16:42:13 »
A bogme i u MD profilu imaju liapora, samo što ima neko drugo ime. Vidio sam u petak. Nalazi se na zadnjoj polici, skroz na kraju, nasuprot čelu police

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #515 : 10-01-2011, 17:25:19 »
A bogme i u MD profilu imaju liapora, samo što ima neko drugo ime. Vidio sam u petak. Nalazi se na zadnjoj polici, skroz na kraju, nasuprot čelu police

eto Mario i ja se trudimo natjerati ljude da pretražuju forum i samostalno se informiraju, a ti ih fino vodiš za ručicu do zadnje police  :idiot: :mdr: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #516 : 10-01-2011, 23:27:12 »
Ima floreopora u Agrohoblaja, prije 10-ak dana sam pričala s njima!
Uf. Hvala za informaciju. Mislim da ću rađe probat nabavit neki šljunak u Zagrebu sad za prvu ruku, dok ne nađem vremena za ekspediciju do Murskog Središća...

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #517 : 10-01-2011, 23:40:54 »
A bogme i u MD profilu imaju liapora, samo što ima neko drugo ime. Vidio sam u petak. Nalazi se na zadnjoj polici, skroz na kraju, nasuprot čelu police
Prema opisu mjesta gdje se nalaze, reko bi da misliš na LecaHydro kuglice? Ako me dobro sjećanje služi, nalaze se tu di si opisao. To mi momak nudio kad sam mu rekao da mi liapor treba za držat drva u njemu. No, koliko sam ja njega shvatio, oni su to nabavljali za svoje biljke i drže ih samo u tome. Što meni početniku govori da te kuglice zadržavaju dovoljno vode za kućne biljke - što znači previše vode za bonsai. Na licu mjesta u dućanu sam proguglao po ovom forumu i nisam primjetio da ih itko spominje, što znači da nisu prošle kroz Mariov laboratorij. A tko sam ja da nešto testiram prije Marija :-D

Osim toga mi je momak nudio i Fermacell Ausgleichschüttung, ekspandirana glina bijele boje, što je kao ista stvar ko i Liapor (nalazi se na predzadnjoj polici bočno), ali kad sam mu rekao da mi treba za drveće, onda je napomenuo da to lošije podnosi vodu i da bi mi se vjerojatno raspalo u tegli nakon par zaljevanja.

Zatim mi je još nudio i kamenu vunu, jer to ne prima vodu na sebe, pa sam pogledo na forum i vidio da je Mario spominjao kamenu vunu, al Mario je spominjao i drobljeno staklo, pa reko, ne bi ja ipak riskiro :mdr:

Šta od svega ovoga preporučate kao interventni supstrat u krajnjoj nuždi? Naime, današnji yamadori sam stavio u čisti humus jer je to jedino što sam uspio nabavit, tolika je kriza. Nadam se da će mi drvce preživjet u humusu dok ne nađem barem šljunak ili već neki pametniji supstrat, jer baš mi se sviđa taj primjerak... :nails:

Offline jurica

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #518 : 11-01-2011, 05:45:46 »
Ja svoja drva sadim u Leca Hydro i nemam ama baš nikakvih problema već 3 god.
Proizvod je sasvim u redu , a i cijena je normalna . :great:

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #519 : 11-01-2011, 06:35:32 »
A bogme i u MD profilu imaju liapora, samo što ima neko drugo ime. Vidio sam u petak. Nalazi se na zadnjoj polici, skroz na kraju, nasuprot čelu police
Prema opisu mjesta gdje se nalaze, reko bi da misliš na LecaHydro kuglice? Ako me dobro sjećanje služi, nalaze se tu di si opisao. To mi momak nudio kad sam mu rekao da mi liapor treba za držat drva u njemu. No, koliko sam ja njega shvatio, oni su to nabavljali za svoje biljke i drže ih samo u tome. Što meni početniku govori da te kuglice zadržavaju dovoljno vode za kućne biljke - što znači previše vode za bonsai.
Pokraj tih kuglica se nalazi baš liapor samo pod drugim imenom. Ja sad nemam auto i ne mogu ići u MD profil da ti kažem točno ime. Na mudrovanja radnika u dučanima sam se odavno prestao obazirati jer uglavnom lupetaju svašta. Što se kuglica tiće, zaključak da ako su dobre za kućno bilje, nisu dobre za bonsai je prenagljen. Kuglice su tvrde i propuštaju vodu pa su samim tim dobre. Jedino što izgledaju blesavo za drva.
U krajnjoj nuždi možeš koristiti najobičniji drobljeni kamen bez prašine. Njega pomiješaš sa 20 % crnice i to je to. Moja prva drva su bila posađena u takvu mješavinu i neka su još uvijek u tome živa i zdrava. Mana je što je to jako teško .

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #520 : 11-01-2011, 10:15:21 »
Ja svoja drva sadim u Leca Hydro i nemam ama baš nikakvih problema već 3 god.
Proizvod je sasvim u redu , a i cijena je normalna . :great:
Živio ti meni 100 godina! :-D Odo ja po Leca Hydro.

Pokraj tih kuglica se nalazi baš liapor samo pod drugim imenom. Ja sad nemam auto i ne mogu ići u MD profil da ti kažem točno ime. Na mudrovanja radnika u dučanima sam se odavno prestao obazirati jer uglavnom lupetaju svašta.
Ma, znam, al Marija kaže da se mi početnici moramo samostalno informirat, pa sam pomislio da pritom misli na "otić u dućan i raspitat se". Al, to izgleda često nije baš uspješan proces. Hvala ti puno puno za pojašnjenja i smjernice! Uzet ću za prvu ruku Leca Hydro, obzirom da Jurica kaže da je njemu dobar...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #521 : 11-01-2011, 10:39:04 »
U gramatu ima svega po imenima proizvoda sa ovog foruma.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #522 : 11-01-2011, 11:36:18 »
U gramatu ima svega po imenima proizvoda sa ovog foruma.
Nazvao sam gramat sad (neće mi se više desit da se vozim na drugi kraj grada bez da prvo nazovem :-D) i kaže žena da nemaju liapor već neko vrijeme i da ga više neće dobivat.

Offline dijxtra

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #523 : 11-01-2011, 11:37:28 »
Leca Hydro
Koristiš čisti Leca Hydro il stavljaš još nešto unutra, tipa treset?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #524 : 11-01-2011, 12:06:24 »
Aha, ljepo je za znat. onda sam u problemu jer prije puta u st mi treba liapor.Niš bolje da odem u md.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!