Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353804 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline listoruj

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #570 : 24-01-2013, 18:45:44 »
 
: mansa12 
Umetanje Citata
... godišnji trošimo u okolici Zadra, pa pitanje je može li se tu negde kupiti Pumice ili florepor ??

U okolici Zadra floreopor  ima  uzeti u Biogradu N/M u ulici Fra. Lina Pedišića , dućan - Polja Bure  , granulacije 4 - 8 mm u pakiranjima od 5 i 15 l. Za pumice mi nije poznato :question:

Zahtjevalo je vrimena pročitati sve ove postove ali i zadovoljstvo je veliko , to je tema koja se nedovoljno  obrađuje a bitna je za uzgoj biljaka u posudama ,  kad se radi o karakteristici supstrata da zadržava vlagu i bude prozračan , prozračnost  je bitnija karakteristika  za razvoj korjena jer to može biti i korjen problema  :hihihi: Uzgoj biljaka u zemlji, vrtu i sl. kao što je već  spomenuto ima druge zakonitosti  i procese od onog u ograničenom prostoru posude pa su drugačije i načini uzgoja koji su  bliži hidroponiji , ja nisam bonsai grower bar ne u tipičnom smislu  ali imam 10ak trajnica u posudama i planiram ih na proliće prisaditi u kombinaciju floreopora , kokosovog treseta , lomljenog granita ,zeolita i nešto kore bora što mi je ostalo od lani  , nadam se da će im nove čizme odgovarati  :hi: Hvala svima na korisnim informacijama kojih tu ima dosta  :great:

Offline grabar

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #571 : 02-02-2013, 11:45:15 »
evo da stavim link od firme koja prodaje treset tu kod nas u istri danas slučajno doznao pošto sam prošao pola istre skora u potrazi za njime neznam cjenu jer danas ne rade,u ponedeljak idem u kupovinu imaju više vrsta treseta osim onog stardardnog bjelog pakiranje od 250L koj će mi trajat par godina  :happy: evo linka.

http://www.koplast.hr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=13&Itemid=8

Offline grabar

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #572 : 04-02-2013, 13:28:10 »
samo da javim treset u koplastu 250L košta 150kuna

Offline grabar

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #573 : 04-02-2013, 13:30:18 »
a krivo napišeno 125kuna-250L

Offline Luc de Fuc

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #574 : 20-02-2013, 13:20:15 »
SVIIIMAA NAA ZNAAANJE!!!
Do ove godine Agrohoblaj je imao distribuciju floreopora za ZG preko g. Starčevića u Sesvetama, no ove godine je g. Starčević otišao u penziju i zatvoreno je dilanje u Sesvetama.

Nova firma koja u ZGu dila Agrohoblajev floreopor koji mi trebamo, a to je lomljeni, granulacije 2-8mm je tvrtka RAVAGO d.o.o.
ovdje ih možete naći:
http://www.ravago.hr/

Kontakt osoba je g. Ivan Balija, mob: 091/4635-500

cijena je nekih 42 kn za vreću od 40 litara

ćuss!

L

Offline Luc de Fuc

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #575 : 20-02-2013, 13:46:11 »
A dobra vijest se nastavlja i za sve dalmatince željne floreopora...
šaljem vam odgovor g. Balije koji kaže:

Poštovani Luka,
Nastavno na naš razgovor telefonom, šaljem Vam kontakt adresu i ime našeg komercijalista u Splitu:
Vinko Karković
vinko.karkovic@ravago.hr
Mob +385 91 4666 709
Fax + 385 21 783 552
Adresa skladišta :Zoranićeva 61 a 21210 SOLIN

pozdravvv!  ;)

L

Offline gal

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #576 : 20-02-2013, 14:35:44 »
Nova firma koja u ZGu dila Agrohoblajev floreopor koji mi trebamo, a to je lomljeni, granulacije 2-8mm je tvrtka RAVAGO d.o.o.
ovdje ih možete naći:
http://www.ravago.hr/

Ja bio prošli tjedan, nit su znali kaj je floreopor, nit ko ga proizvodi.... Nakon nekog vremena sa voditeljem maloprodaje uspjeli rješit zagonetku, obići cjelo skladište al smo našli samo nelomljena zrna, zvali AgroHoblaj, ovi obećali isporučit.... Jel to sad provjereno da ima na skladištu?

Offline Luc de Fuc

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #577 : 20-02-2013, 14:43:18 »
Jučer došla prva pošiljka...nekoliko paleta...ne znam koliko još ima od te prve pošiljke...
ja danas sredio sebi 10 vreća, roba preuzeta... ;)
od sada su oni dileri za ZG a i za Dalmaciju...
danas se opet čuo sa g. Balijom, čovjek zna da nam toga treba i da je ovdje napisana obavjest...
očekuje vaše pozive...

ćuss

L

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #578 : 20-02-2013, 16:19:07 »
Genijalno!!!
Hvala Luka  :great:

Jel' cijena i pakiranje kao u AgroHoblaja?
Pitam zato što je (u vrijeme "prije floreopora") cijena liapora u Zg-u bila 60kn, a u Splitu 80kn  :haaaahaaaaa: .... a kad ga trošiš u količina kojima nama treba, to nije zanemariva razlika.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Luc de Fuc

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #579 : 20-02-2013, 16:53:56 »
Gle, ja sam platio 42kn za vreću od 40 litara...lani je u Sesvetama ista stvar koštala 34, 35kn...ovaj Balija mi veli da nisu dizali maržu na Agrohoblajevu cijenu što znači da je malo poskupilo u odnosu na lani...lik je okej pa ga zvrcni i pitaj...
Ćuss
L

Offline Bruno

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #580 : 20-02-2013, 20:53:18 »
Stvarno prekrasno! Gledam neki dan zadnje dvi vreče,a gledaju i one mene...

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #581 : 20-02-2013, 21:24:12 »
Stvarno prekrasno! Gledam neki dan zadnje dvi vreče,a gledaju i one mene...
mi ih imamo još 5 ....

hvala bogu nema više kupovine par tisuća litara odjednom, tramaka kamionom ....  :jupije:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #582 : 20-02-2013, 22:47:51 »
A kako da ja dođem do toga?

Offline Bruno

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #583 : 21-02-2013, 06:34:49 »
pa dođi ih kupit u Split

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #584 : 21-02-2013, 16:25:27 »
U Split veliš? Baš si nešto mislim da bih mogla skoknuti do tamo.

Ma bilo je neke priče da će Hoblajevi isporučivati floreopor u jednu trgovinu tu kod mene, al nešto više nisam sigurna u to. Možda, al ko zna kad, negdje u travnju ili kasnije.
Za sad imam liapor, i to je ok.