Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353649 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #585 : 21-02-2013, 17:52:52 »
malo je preogromna granulacija na liaporu al za drva u trening posudi je ok pogotovo na večim primjercima. Npr tesko mi je bilo posadit berberis pa sam prosijavao i još nakon toga birao. Bio danas na jankomiru al zakasnio jbg. Rade od od 7do4 pon pet i sub 8 do 14.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #586 : 21-02-2013, 18:40:29 »
Ja sam nabavila liapor granulacije 0-4mm, zapravo nisam imala izbora, to jedino sam našla kod nas u MD profilu.
A imam i tenisita, al tu imam svašta, od 0-15 mm, i to bih trebala nekako razvrstati po veličini.


Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #587 : 21-02-2013, 19:01:18 »
to kaj ti imaš je Ok.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #588 : 21-02-2013, 19:34:44 »
To je jako sičušno, budi sigurna da si dobro isprala od prašine prije negoli staviš drvo u tu mješavinu. Prašina je loša stvar skori se oko rupa i ne dozvoljava vodi da izađe, tako da nemoj zaborativi ispiati i ispirati i ispirati, pogotovo tenisit. U njemu kad je tako sitan može biti i 20% prašine što je katastrofa. Bilo bi idealno da možeš prosijati sve

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #589 : 21-02-2013, 20:10:23 »
Tenisit još nisam koristila, samo liapor.
A tenisit ću svakako prosijavati. Kad dođe na red.

Offline TIBIKA

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #590 : 23-02-2013, 08:44:23 »
 Ja koristim samo tenisit i prezadovoljan sam :mdr:

 Kao sto kaze Don mora se dobro prosejati zbog prasine, ja sam prosejavao kroz komarnik i ostatak ispirao .

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #591 : 27-02-2013, 19:17:35 »
Molba: negdje je netko nešto pisao o funkciji mikroorganizama u supstratima ! I o nepotrebnosti sterilizacije istog !
Sve sam ja to pročitala, al sam se zeznula što si nisam bilježila one bitne stvari, kao, pamtim ja to, ma da, sad ne znam, dajte help!

Offline TheMolotovSoup

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Lokacija: Jastrebarsko
  • Total likes: 0
  • Dance like wind, sing like thunder, love like rain
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #592 : 06-10-2013, 14:35:49 »
"Tako da ti ja preporučam da se zaletiš do Žerjavinca, nabaviš tenisita, pomješaš ga sa zemljom za cvijeće 15%/85% i to je to. " Zujim po topicu i tražim di više piše taj sastav ... od svađanja oko funkcije korjena do funkcije pijeska napokon stigoh do nekakvog postotka   :yupi:

Offline Valentino

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #593 : 19-10-2013, 20:35:45 »
Pozdarav, možete li mi reći mješavinu za rast mog bonsaia imam ih 2 dobivena na poklon, oba imaju 15-20cm. Jako su zanimljivi i mislim se baviti s njima. u jako maloj posudi su pa bi ih presadio. zato me zanima mješavina i hrana za njih. Ako je potrebno navest, uzgajao bi ih u stanu.

Offline donna

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #594 : 19-10-2013, 20:47:25 »
Marijaaaaa, jel mogu ja odgovoriti , plizzzz ?

Offline jurica

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #595 : 20-10-2013, 01:54:48 »
Pozdarav, možete li mi reći mješavinu za rast mog bonsaia imam ih 2 dobivena na poklon, oba imaju 15-20cm. Jako su zanimljivi i mislim se baviti s njima. u jako maloj posudi su pa bi ih presadio. zato me zanima mješavina i hrana za njih. Ako je potrebno navest, uzgajao bi ih u stanu.
Jesi pročitao cijelu ovu temu?
Ako nisi pročitaj ,puno ćeš naučiti !!!  :mdr: :mdr:

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #596 : 21-10-2013, 17:15:48 »
na početku teme ni mi ništa nismo znali ... baš me zanima na kojoj smo strani teme otkrili moderne supstrate  :haaaahaaaaa: :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #597 : 21-10-2013, 19:49:57 »
Zapravo je ta teme ispit izdržljivosti za početnike  :lol:
Ako je uspije pročitati do kraja i sedam puta preokrene razmišljanje te naposljetku izvuče nešto korisno što je moglo biti objašnjeno u tri rečenice,  onda je pravi materijal za bonsaistu :gigle: Kako sadistički od nas :whoot:


Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #598 : 21-10-2013, 20:21:59 »
Marijaaaaa, jel mogu ja odgovoriti , plizzzz ?

ajd, ajd
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Adrian

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #599 : 21-10-2013, 20:30:07 »
Zapravo je ta teme ispit izdržljivosti za početnike  :lol:
Ako je uspije pročitati do kraja i sedam puta preokrene razmišljanje te naposljetku izvuče nešto korisno što je moglo biti objašnjeno u tri rečenice,  onda je pravi materijal za bonsaistu :gigle: Kako sadistički od nas :whoot:

Zapravo je najveći problem da tek za 7 godina bavljenja stekneš tri različita mišljenja......