Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 356316 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #615 : 10-04-2015, 12:49:39 »
He ja sam veterinar po stuci i baš se evo bavim psima i mačkama. Kolegica koja mi radi u Zoo cityju nabavila bu mi pečene kuglice, po mogućnosti taj diatomit glinu. A ovaj običan nikak ne dolazi u obzir. Ima šema kak se i isproba dal je pogodan za bonsai...prvo ga smočiš, pa ga smrzneš itd. Piše Harrington točno u onom članku.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #616 : 10-04-2015, 13:07:55 »
Ako je stvarno riječ o pečenim kuglicama, onda super, to prolazi

Offline rerom

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #617 : 26-05-2015, 09:47:46 »
Da malo refresham temu  :mdr:
Zadnjih par dana zovem po raznim dućanima u nadi da ću negdje pronaći neke suvisle sastojke supstrata, no u ZG i okolici nema nigjde, tj. uspio pronaći floreopor od Agrohoblaja, u jednom dućanu u Dubravi, što mi je suprotni kraj grada, njihovo radno vrijeme od 7-14, obzirom na moj posao, čini kupnju mission imposible  :frown: 
Ima li netko netko informaciju, gdje u okolici Zagreba ima kakvog supstrata trenutno?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline zen

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #618 : 26-05-2015, 10:27:00 »
Koliko ti treba vreća? Imam dvije vreće viška, pa mi se javi ako ti to odgovara.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #619 : 19-10-2015, 18:32:10 »
Sada sam pogledao film Noah s noah Russell Crowe-om u glavnoj ulozi. Ako netko nije gledao, to je onaj biblijski  Noah koji je sagradio barku u nju stavio životinje i spasio ih od potopa.
U njemu se može vidjeti biblijski dokaz o najboljem supstratu.
Ima dakle noah sjeme iz raja i mora posaditi šumu. U što sadi sjeme?
U najmoderniji mogući supstrat. Vulkanska ekspandirana glina granule od 5- 15 mm.
 A posljedice? Phuuuu odmah nikne, drugo jutro šuma je bila tu, čim se malo zalilo. Mislim da je to isključivo zbog dobro izabranog supstrata.
 Da li je već Noa gajio bonsaie, ne znam, ali s tim sjemenom i tim supstratom,  bio bi vrlo uspješan u tome.

Eto, biblijsko uputstvo za bonsaiste :molitva:



 osim toga film je živi užas

Offline josipivesic

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #620 : 04-01-2016, 19:43:04 »
ima li tko iskustva s eruptivnim pijeskom...? nesto sam citao tu po forumu al vec nisam ni siguran valja li ili ne...mogu nabavit u neogranicenim kolicinama (kako cujem nesto zuckasto) ugl bivsa prijateljica iz srednje ima firmu asfalt...i imaju granulacije 04,6-8,8-16,16-32 i to po cijeni kubik 17 € :whoot:   obradujte me pozitivnim odgovorom...ako je... spasio sam se ;)  :verycool:

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #621 : 04-01-2016, 21:39:56 »
Sada sam pogledao film Noah s noah Russell Crowe-om u glavnoj ulozi. Ako netko nije gledao, to je onaj biblijski  Noah koji je sagradio barku u nju stavio životinje i spasio ih od potopa.
U njemu se može vidjeti biblijski dokaz o najboljem supstratu.
Ima dakle noah sjeme iz raja i mora posaditi šumu. U što sadi sjeme?
U najmoderniji mogući supstrat. Vulkanska ekspandirana glina granule od 5- 15 mm.
 A posljedice? Phuuuu odmah nikne, drugo jutro šuma je bila tu, čim se malo zalilo. Mislim da je to isključivo zbog dobro izabranog supstrata.
 Da li je već Noa gajio bonsaie, ne znam, ali s tim sjemenom i tim supstratom,  bio bi vrlo uspješan u tome.

Eto, biblijsko uputstvo za bonsaiste :molitva:



 osim toga film je živi užas

 :happy2: :happy2:
eto, skrivene poruke u filmu ... vjerovatno si ti jedini na planeti to primjetio  :jezik:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #622 : 04-01-2016, 21:41:12 »
ima li tko iskustva s eruptivnim pijeskom...? nesto sam citao tu po forumu al vec nisam ni siguran valja li ili ne...mogu nabavit u neogranicenim kolicinama (kako cujem nesto zuckasto) ugl bivsa prijateljica iz srednje ima firmu asfalt...i imaju granulacije 04,6-8,8-16,16-32 i to po cijeni kubik 17 € :whoot:   obradujte me pozitivnim odgovorom...ako je... spasio sam se ;)  :verycool:

eruptivni pijesak????
WTF????
 :zabezeknut:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline josipivesic

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #623 : 04-01-2016, 21:53:43 »
osjecam se glupo marija jer sam bio kod tebe i andrije i sve si mi potanko objasnila za supstrat međutim...problem ne mogu doci ama bas do nicega osim pljunut u sake  :threatening: i mlatit ciglu....pa sam ja citao i citao na forumu i naletim na nekog (zaboravio ssam koga tocno s foruma) i komentar da moze taj eruptivni granulat.... :nails:   pss. i to kao provjereno, pa reko da jos jednom provjerim :dunno:
ima li tko iskustva s eruptivnim pijeskom...? nesto sam citao tu po forumu al vec nisam ni siguran valja li ili ne...mogu nabavit u neogranicenim kolicinama (kako cujem nesto zuckasto) ugl bivsa prijateljica iz srednje ima firmu asfalt...i imaju granulacije 04,6-8,8-16,16-32 i to po cijeni kubik 17 € :whoot:   obradujte me pozitivnim odgovorom...ako je... spasio sam se ;)  :verycool:

eruptivni pijesak????
WTF????
 :zabezeknut:

Offline Helio


Offline josipivesic

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #625 : 04-01-2016, 23:20:44 »
 :jupije:   eto ga vidis  :na:

Offline gal

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #626 : 05-01-2016, 08:04:13 »
pridjev "eruptivni" odnosi se na stijene magmatskog porijekla i spadaju u najtvrđe, najgušće - najteže "kamenje" (najpoznatiji je granit) i nikako nisu materijal za supstrat. Ovo "eruptivni" možda asocira na vulkanski kamen, pumice, plavučac.... koji je šupljikav i pogodan za bonsai supstrat. Ono čega u BiH sigurno ima je pjesak za mačji WC, nađi neki krupnije granulacije i bez mirišljavih supstanci, poslužit će...

Offline Bruno

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #627 : 05-01-2016, 08:07:21 »
može i rabljeni

Offline gal

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #628 : 05-01-2016, 08:11:10 »
može i rabljeni
uh, taj ima previše "mirišljavih" supstanci  :beurk:  :mdr:

Offline Adrian

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #629 : 05-01-2016, 10:20:12 »
umjesto supstrata za bonsai mačji pijesak,  umjesto mačjeg pijeska peleti... meni se već sve ispomiješalo....   :question: