Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o prihrani / gnojivima  (Posjeta: 276743 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #210 : 07-09-2008, 21:08:38 »
Upravo nevjerovatno u šoku sam  :loco: :mdr:

Pogledajte ovaj post na jednom blogu:
> GNOJIVO KOJE PREPORUČAM BONSAI MAJSTORIMA

Zar je moguće da postoji još jedan laborant ....  :blink:  i da naš Mario nije jedinstven :gasp:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #211 : 08-09-2008, 09:02:22 »
Upravo nevjerovatno u šoku sam  :loco: :mdr:

Pogledajte ovaj post na jednom blogu:
> GNOJIVO KOJE PREPORUČAM BONSAI MAJSTORIMA

Zar je moguće da postoji još jedan laborant ....  :blink:  i da naš Mario nije jedinstven :gasp:

Može ih biti na tisuće.... ja ostajme jedinstven, barem za sebe  :love:

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #212 : 08-09-2008, 09:11:17 »
Može ih biti na tisuće.... ja ostajme jedinstven, barem za sebe  :love:

ma naravno da si ti nama jedistven .... samo upravo mi je nevjerovatno da još negdje postoji osoba koja osjeća strast prema testiranju gnojiva na bonsaima .... tip ima čak i konrolnu grupu biljaka  :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #213 : 08-09-2008, 09:17:10 »
Može ih biti na tisuće.... ja ostajme jedinstven, barem za sebe  :love:

ma naravno da si ti nama jedistven .... samo upravo mi je nevjerovatno da još negdje postoji osoba koja osjeća strast prema testiranju gnojiva na bonsaima .... tip ima čak i konrolnu grupu biljaka  :happy2:

...da poprilično je organiziran... pratit ću njegov rad, možda ga uzmem za šegrta  :histerical:
Šalim se....dobro je to!

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #214 : 08-09-2008, 13:02:40 »
...da poprilično je organiziran... pratit ću njegov rad, možda ga uzmem za šegrta  :histerical:
Šalim se....dobro je to!

Šegrt definitivno  :lol:

Tko je taj lik uopće?!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sivac68

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #215 : 08-09-2008, 13:48:20 »


Tko je taj lik uopće?!

to je bar jasno: Mariov alter ego

to dva puta majka ne rađa :lol:
ZDRAVI BILI !!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #216 : 08-09-2008, 14:21:19 »


Tko je taj lik uopće?!

to je bar jasno: Mariov alter ego

to dva puta majka ne rađa :lol:

Megagreen je proizvod firme koja je proizvela i Megamin oko kojeg se podigla prašina prije nekog vremena. Prije 8g. skoro sam popušio priču i svrhu jednog pripravka nazvanog Kameno brašno. Navodni prašak koji je bogat svim mineralima potrebnim u poljoprivredi. Dao sam si truda i posjetio dotičnog glavnog gospodina koji stoji iza svih ovih mineralnih priča (ne zanam jel to ovaj sa bloga, a taj je imao iste reklamne fore), čovjek me skoro uvjerio da bi mi baš bilo idealno uzeti par tona tog brašna i staviti ga na zemlju i da će mi povrća rasti ko ludo. Uzeo sam 3 šake raznih granulacija i odnio u Dornach (CH) na analizu. Uspostavilo se da je to drobljeni Dravski šljunak i da bi mi bilo jeftinije kupiti drobilicu kamena, ako mi baš to treba, nego da kupim par tona drobljenog šljunka u koji su umješani šareni kamenčići.

Eto znam .... jedinstven sam  :verycool:  :lol:

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #217 : 08-09-2008, 15:01:19 »
Uzeo sam 3 šake raznih granulacija i odnio u Dornach (CH) na analizu. Uspostavilo se da je to drobljeni Dravski šljunak

 :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #218 : 08-09-2008, 15:22:14 »
Pa zapravo samo ime govori što je to. Kameno brašno...kaj drugo i može biti nego samljeveni kamen :gigle: Imaš i finije metode od drobljenja. Odeš sakupljati prašinu u kamenolom :hihihi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #219 : 08-09-2008, 15:25:00 »
Pa zapravo samo ime govori što je to. Kameno brašno...kaj drugo i može biti nego samljeveni kamen :gigle: Imaš i finije metode od drobljenja. Odeš sakupljati prašinu u kamenolom :hihihi:

 :tuptup:
Ime govori, no deklaracija je više odgovarala čarobnom prahu za besmrtnost  :histerical:

Offline Andrija Zokić

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #220 : 08-09-2008, 15:27:24 »
"Možda za bonsai nije ovo najbolje gnojivo jer narušava lijepi izgled biljke, zapravo listova i debla, ( izgledaju kao biljke u okolici kamenoloma )" http://gljivaludara.blog.hr

:happy2:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #221 : 08-09-2008, 16:31:07 »
Imaš i finije metode od drobljenja. Odeš sakupljati prašinu u kamenolom :hihihi:
:histerical:

Offline gal

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #222 : 08-09-2008, 20:00:20 »
Eto sad smo svi čiknšitovci  :mdr:
...malo smo bili skeptični na početku priće ha?  ;)
Kak sam ja precizniji, dao sam si truda pa sam štapićem zgurao granule pod površinu, :loco: tako da su granule uvjek u vlazi i lagano otpuštaju to što već treba. Sad ću biti pametniji pa ću skinuti gornji sloj substrata, pa ga nakon gnjojenja vratiti natrag... Pa će manje smrduckati.

Offline Andrija Zokić

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #223 : 08-09-2008, 20:51:11 »
Mislim da je čikenšit odličan pogotovo za nehranjive mješavine poput pumica sa tresetom. Mislim da je puno manja vjerojatnost i da se pregnoji drvo u takvoj mješavini jer pumice ne zadržava hranjive tvari (ili eventualno samo malo) a treseta koji to čini jako dobro ima samo 20%.
Drva preko cijele sezone mirovanja ne miruju skroz. Ona samo veoma uspore. Za masline i zelenike sam siguran jer sam vidio kako usred sezone mirovanja bacaju nove izbojke, ali u malim količinama. U dokumentarnom filmu "How to collect Wild Trees", Andy Smith također to tvrdi i za borove, tako da gnojenjem čikenšitom u sezoni mirovanja (koja to nije :gigle:) ima smisla.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #224 : 09-09-2008, 08:06:57 »
Mislim da je čikenšit odličan pogotovo za nehranjive mješavine poput pumica sa tresetom. Mislim da je puno manja vjerojatnost i da se pregnoji drvo u takvoj mješavini jer pumice ne zadržava hranjive tvari (ili eventualno samo malo) a treseta koji to čini jako dobro ima samo 20%.
Drva preko cijele sezone mirovanja ne miruju skroz. Ona samo veoma uspore. Za masline i zelenike sam siguran jer sam vidio kako usred sezone mirovanja bacaju nove izbojke, ali u malim količinama. U dokumentarnom filmu "How to collect Wild Trees", Andy Smith također to tvrdi i za borove, tako da gnojenjem čikenšitom u sezoni mirovanja (koja to nije :gigle:) ima smisla.

Od riječi do rijeći se slažem s ovim postom. Neopisivo me raduje što se stvari na HR bonsai sceni ovako rapidno mijenjaju!!!
 :jupije: