Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o prihrani / gnojivima  (Posjeta: 276524 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #30 : 20-03-2007, 08:54:44 »
Pronašao sam u Bauhausu gnojivo 4-4-4  8) To mi se čini najbolje do sada kod nas. Tvrde da je na bazi guama.
Bočica od 2 dl. je nekih 30 kn

Offline istefano

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #31 : 20-03-2007, 09:12:05 »
Pronašao sam u Bauhausu gnojivo 4-4-4  8) To mi se čini najbolje do sada kod nas. Tvrde da je na bazi guama.
Bočica od 2 dl. je nekih 30 kn
kad ,jel moze slika ili barem ime

Offline hknezovi

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #32 : 27-03-2007, 09:38:12 »
Pronašao sam u Bauhausu gnojivo 4-4-4  8) To mi se čini najbolje do sada kod nas. Tvrde da je na bazi guama.
Bočica od 2 dl. je nekih 30 kn

Iskreno, baš i nisam zadovoljan sa njim. Nažalost nije organski već anorganski i ne paše svim vrstama.  :no:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #33 : 27-03-2007, 09:53:51 »
Pronašao sam u Bauhausu gnojivo 4-4-4  8) To mi se čini najbolje do sada kod nas. Tvrde da je na bazi guama.
Bočica od 2 dl. je nekih 30 kn
kad ,jel moze slika ili barem ime

Joj sory nisam vidio Tvoj post. Večeras ću pogledati koje je to gnojivo...ali eto, Hrvoje veli da nije bog zna kaj.
Javiti ću ti ipak

Offline Aleksa

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #34 : 27-03-2007, 21:27:18 »
Ima li neko iskustva sa onim stapicima sto se zabodu u zemlju?

Offline istefano

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #35 : 27-03-2007, 21:57:06 »
Joj sory nisam vidio Tvoj post. Večeras ću pogledati koje je to gnojivo...ali eto, Hrvoje veli da nije bog zna kaj.
Javiti ću ti ipak
i kaj se ceka ...
a znam i ja da nije bog zna kaj , ali kad nemas niti jedno koje bi odgovaralo i 444 mi se cini dobrim izborom , pa makar mu povecal dozu

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #36 : 27-03-2007, 22:25:01 »
Eh sad sam u piđami moral ići u garažu jer sam naravno zaboravio pogledati :mdr:
Ovako
GARDOL
Pflazgranulat-Dungerm
 Pakiranje je od 250 ml zelena bočica s crvenim poklopcem . Zemlja proizvodnje...na deklaraciji piše NJemačka, a na originalnoj naljepnici Austrija :mdr:

Offline veljko

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #37 : 28-03-2007, 00:29:21 »
Koliko sam ja čitao knjige o bonsaima, ako nije gnojivo specijalizirano za iste, doza (količina gnojiva po litri vode)koja piše na bočici se umanjuje za pola bez obzira dali je omjer 4-4-4, 10-10-10, ili 40-40-40.
Isto, ako piše da se biljke zalijevaju, npr. svakih tjedan dana, vi zaljevate svaka dva tjedna i to je to. Ispravite me ako mislite da griješim.

Offline marinko beg

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #38 : 28-03-2007, 00:38:43 »
Koliko sam ja čitao knjige o bonsaima, ako nije gnojivo specijalizirano za iste, doza (količina gnojiva po litri vode)koja piše na bočici se umanjuje za pola bez obzira dali je omjer 4-4-4, 10-10-10, ili 40-40-40.
Isto, ako piše da se biljke zalijevaju, npr. svakih tjedan dana, vi zaljevate svaka dva tjedna i to je to. Ispravite me ako mislite da griješim.
Ovo je u svakom slucaju tocno.

M

Offline veljko

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #39 : 28-03-2007, 00:57:10 »
Koliko sam ja čitao knjige o bonsaima, ako nije gnojivo specijalizirano za iste, doza (količina gnojiva po litri vode)koja piše na bočici se umanjuje za pola bez obzira dali je omjer 4-4-4, 10-10-10, ili 40-40-40.
Isto, ako piše da se biljke zalijevaju, npr. svakih tjedan dana, vi zaljevate svaka dva tjedna i to je to. Ispravite me ako mislite da griješim.

Još bih nadodao, nakon presađivanja biljke, nemojte ju prignojavati barem slijedećih 40-ak dana.
Prilikom prignojavanja biljaka, opčenito, temperatura zraka nebi smjela biti niža od 12, a viša od 25 stupnjeva. Korijen ni u jednom ni u drugom slučaju ne može apsorbirati hranjive tvari iz razloga što mu se funkcije potpuno uspore, pa može doći do kontra efekta, tj. korijen propadne.

Offline marinko beg

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #40 : 28-03-2007, 01:42:22 »
Koliko sam ja čitao knjige o bonsaima, ako nije gnojivo specijalizirano za iste, doza (količina gnojiva po litri vode)koja piše na bočici se umanjuje za pola bez obzira dali je omjer 4-4-4, 10-10-10, ili 40-40-40.
Isto, ako piše da se biljke zalijevaju, npr. svakih tjedan dana, vi zaljevate svaka dva tjedna i to je to. Ispravite me ako mislite da griješim.

Još bih nadodao, nakon presađivanja biljke, nemojte ju prignojavati barem slijedećih 40-ak dana.
Prilikom prignojavanja biljaka, opčenito, temperatura zraka nebi smjela biti niža od 12, a viša od 25 stupnjeva. Korijen ni u jednom ni u drugom slučaju ne može apsorbirati hranjive tvari iz razloga što mu se funkcije potpuno uspore, pa može doći do kontra efekta, tj. korijen propadne.
Potpisujem.

M

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #41 : 28-03-2007, 09:56:51 »
Uopće se još ne zamaram s problemom gnojiva. Jednostavno ništa ne gnojim :mdr: pretpostavljam da dok su drvca tek presađena imaju dovoljno hrane i bez prihrane.
Jedino planiram da ono što mi raste u zemlji i tek je presađeno, nakon nekog vremena pognojim naglašavajući NPK komponentu da bi malo ubrzao razvoj korjenja.

Offline veljko

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #42 : 28-03-2007, 10:00:38 »
Uopće se još ne zamaram s problemom gnojiva. Jednostavno ništa ne gnojim :mdr: pretpostavljam da dok su drvca tek presađena imaju dovoljno hrane i bez prihrane.
Jedino planiram da ono što mi raste u zemlji i tek je presađeno, nakon nekog vremena pognojim naglašavajući NPK komponentu da bi malo ubrzao razvoj korjenja.



Trebao bi naglasiti NPK komponentu.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #43 : 28-03-2007, 10:45:28 »
Ajmeee moram opet knjigu u šake. Skoro sam fulao. Hvala

Offline marinko beg

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #44 : 28-03-2007, 12:57:50 »
Uopće se još ne zamaram s problemom gnojiva. Jednostavno ništa ne gnojim :mdr: pretpostavljam da dok su drvca tek presađena imaju dovoljno hrane i bez prihrane.
Drva se prve 2 godine nakon iskapanja uopce ne gnoje,jer je to doba "oporavka".

M