Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o prihrani / gnojivima  (Posjeta: 276320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #345 : 18-03-2011, 15:08:43 »
Imaš li slike onog vašeg bora i kako izgleda. please :yupi:
Nemamo borove.
A na čijem boru radite dok je W.P bio kod vas u Kaštelima?
DSC 3382JPG

A to. To je crni bor još iz naše rane faze bavljanja bonsaima .... nekako je ostao.
Nije ništa rađeno na njemu .... kao što znaš kod četinara treba po nekoliko godina dok su zdravi/spremni za radit.
Da naravno da se četinari ne diraju neko vrijeme dok se ne oporave.Oni su mi prva ljubav i zbog borova sam i započeo sa tim hobijem.
Ma mislio sam da ak ti nije bed da staviš fotku crnog bora dok je u trningu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #346 : 08-04-2011, 14:53:24 »
Da li možda netko zna ima li u Hr. kupiti šišmišiji guano? Negdje je Walter spomenuo da ga je koristio i da se pokazao odličnim iako je malo skup.
http://cavemans.co.uk/
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #347 : 19-04-2011, 09:07:57 »
Evo šišmišijeg guana. Skupo brate, 25kg = 129,00€.
http://walter-pall-bonsai.blogspot.com/2011/04/walter-and-kolja-airlayer-maple.html
http://www.guanokalong.nl/uk/index.htm

Zanimljivo da magnezij fosfor dominiraju.

Nitrogen    (N)    0 % - 2 %
Phosphor    (P2O5)    12 % - 20 %
Potassium    (K2O)    0 % - 2 %
Sulfer    (S)    0 % - 2 %
Calc/Magnesium    (Ca)/(MgO)    15 %
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #348 : 19-04-2011, 09:45:13 »
Andrija ti si poludio  :haaaahaaaaa: .... kad si već toliki sretnik da imaš neradan dan ajde fino radi nešto korisno ... čupaj djetelinu iz posuda .... iščetkaj mačku (koja je usput-budi-rečeno ulovila već nekoliko šišmiša)   :idiot: :zamisljen:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mislav

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #349 : 27-04-2011, 09:03:57 »
Ima li kod nas neko uravnoteženo gnojivo mineralno npr 10-10-10 koje se otapa u vodi i s kojim se zaljeva? Sve što nalazim po policama raznih trgovina su svakakvih omjera, ali nisu uravnotežena.

Offline Aleksa

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #350 : 27-04-2011, 13:09:08 »
Ima li kod nas neko uravnoteženo gnojivo mineralno npr 10-10-10 koje se otapa u vodi i s kojim se zaljeva? Sve što nalazim po policama raznih trgovina su svakakvih omjera, ali nisu uravnotežena.

Mislim da ti toliko uravnotežena prihrana ni ne treba, jer ni biljke ne traže minerale u takvom odnosu... Na početku i tokom sezone rasta ih prihranjuješ đubrivima bogatijim azotom, a pri kraju onima bogatijim fosforom i kalijumom.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #351 : 27-04-2011, 23:34:53 »
Ima li kod nas neko uravnoteženo gnojivo mineralno npr 10-10-10 koje se otapa u vodi i s kojim se zaljeva? Sve što nalazim po policama raznih trgovina su svakakvih omjera, ali nisu uravnotežena.
S time se nemoj uopšte zamarati.Ja desetak godina koristim tekuće gnojivo od Plantele koje ima i nešto slabije omjere od onih koje navodiš.Plus pileće gnojivo,Drin folijarno maksimalno dva ili tri puta i na jesen Hascon folijarno jer nema dušika da granćice odrvene prije zime.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Mislav

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #352 : 28-04-2011, 10:09:54 »
Evo našao sam ipak u Baumaxu PLANTELA universal gnojivo u prahu koje se topi u vodi, 20-20-20 + mikrohraniva.

Jel dobro pileće gnojivo malo ukopati ili bolje da ostane na površini. Primjetio sam da se skupljaju muhe na njega.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #353 : 28-04-2011, 19:26:26 »
Da, i smrdi. Ako imaš dovoljno mjesta, a u bonsai posudi obično nemaš, onda ukopaj. Ako ne možeš onda stavi u hrpice jer se kasnije to gnojivo skori a ne želiš imati pokoricu preko cijele površine

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #354 : 01-05-2011, 11:07:57 »
Ako ne možeš onda stavi u hrpice jer se kasnije to gnojivo skori a ne želiš imati pokoricu preko cijele površine
što fali pokorici  :idiot: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #355 : 06-05-2011, 11:33:54 »
Jel prerano za gnojenje? Neka stabla su mi prolistala, listovi su fini tamno zeleni, dakle reklo bi se da su se stabla primila. Mogu ih počet zasipat sa čiknšitom? Il da pričekam još mjesec dana?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #356 : 06-05-2011, 12:10:38 »
Jel prerano za gnojenje? Neka stabla su mi prolistala, listovi su fini tamno zeleni, dakle reklo bi se da su se stabla primila. Mogu ih počet zasipat sa čiknšitom? Il da pričekam još mjesec dana?
Čekaj još mjesec dana. Marija ima tablu radova na drvima kroz sezonu.
Kod nas na kontinentu sve kreče kasnije, bar se ja po tom vodim.Reci mi kako breze napreduju i dali si otkrio koja je ono beštija od drveta!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dijxtra

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #357 : 06-05-2011, 12:19:40 »
Čekaj još mjesec dana. Marija ima tablu radova na drvima kroz sezonu.
Daj pliz link, nemam pojma di je to :-D
Kod nas na kontinentu sve kreče kasnije, bar se ja po tom vodim.Reci mi kako breze napreduju i dali si otkrio koja je ono beštija od drveta!
Breze idu ko sulude. Bacaju na sve strane. Ono nekaj pojma nemam kaj je. Na prvi pogled list baca na vrbu, al nije vrba. Al, i tak je svejedno, ionak ga imam samo radi eksperimenta. Budem pitao na faxu, planirao sam danas al sam je jučer zapio pa sam prespavo predavanje :-D

Neg, oš doć pogledat drva i popit pivo jedan dan?

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #358 : 06-05-2011, 12:44:36 »
Ja sam si taj kalendar kopiro  sa foruma. Neznam kako se zove tema al mislim da če ti reč andrijači prije nego ja to nađem.Može pivica u subotu ili nedelju, javi se imaš broj.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #359 : 06-05-2011, 18:45:40 »
Kalendar zahvata na drvima. Hortikultura
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!