Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o prihrani / gnojivima  (Posjeta: 276555 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hknezovi

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #60 : 04-04-2007, 12:03:45 »
To se dešava ukoliko su kante na zemlji, ali ako su podignute oko 50 cm ili više od zemlje gliste nebuju same došle.  :diablo:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline helleborus

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #61 : 04-04-2007, 12:05:55 »
Citat:
Bila u MBM-u i iznenadila sam se jer su to ista gnojiva koja frajer preporučuje na dvd-u Growing art of Bonsai. Kupih ali još ne probah, a valjda su dobra.


Bila si draga! nadam se da si zavirila u novo pridosle bonsaie. navodno su mrak. izložba u ducanu. jos ih nisam vidjela jel nisam imala vremena al su kreso i sebastijsan bili. jos nisu formirane cijene jer su dosli neki dan. navodno ima par komada koji ce biti po 30-40 tisuca kuna i da se sreznes kad ih vidis. ima i dosta manjih od po par tisuca kuna. dakle, ustedevine na sunce. navodno nabavljaju od nekog japanca s kojim super surađuje vlasnik mbm-a i bas se neki dan vratio iz japana s tom posiljkom. kazu: najbolja do sada.

mozda takvoj popularizaciji doprinose i nasi klubovi, tv, radionice, forum.... :great: čini se da ljudi počinju imati vise sluha za bonsai.

kaj bus dosla u subotu kod krese? nekak se mimoilazimo.

To se dešava ukoliko su kante na zemlji, ali ako su podignute oko 50 cm ili više od zemlje gliste nebuju same došle.  :diablo:
fala hrvoje. točno. slabi smo sa stalcima, al bogati glistama.

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #62 : 04-04-2007, 12:09:16 »
U biti ako imas dobru mjesavinu zemlje onda ona vec mora biti dovoljno rahla i prozracna. Npr. akadama i bims, ili Walterov recept - baked loam i humus, ili nesto trece.

Za jednu malu bukvicu mislim da sam pogriješio i napravio pregustu mješavinu. Nije kritično ali radije bi da je malo prozračnija. Baš ću probati naseliti gliste da vidim kako će odraditi posao. Glista imam ko u priči, samo razgrnem trap u koji stavljam travu nakon košenja. Na stotine...pa ako neko treba, nek se javi. Vrlo su vrijedne i simpatične  :mdr:

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #63 : 04-04-2007, 12:22:07 »
Glista imam ko u priči, samo razgrnem trap u koji stavljam travu nakon košenja. Na stotine...pa ako neko treba, nek se javi. Vrlo su vrijedne i simpatične  :mdr:
S krtica si prešao na dresuru glista?! Hoćeš štand za prodaju na Danima bonsaija u Kaštelima?  :rofl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #64 : 04-04-2007, 12:57:34 »
Krticama sam dao otkaz jer su se sindikalno organizirale  :whip: Sad se naganjamo po sudu.
Gliste još nisu na toj razini i sindikat im je kao svugdje u Hrvatskoj, nikakav. :mdr:

Offline gal

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #65 : 05-04-2007, 07:25:58 »
Kad ste već načeli gliste, ima gnjojivo Glistol od, kako ime kaže, glista. Prirodno, organsko, granulacije oko 2-3 mm... Kako bi to bilo dodavati u mješavinu???

Offline Aleksa

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #66 : 09-04-2007, 21:24:23 »
Recept bi ( u perspektivi ) dobro došao i drugima - jasno, ako nije kućna tajna. :rules:

Evo ...

A sta je to cottonseed meal i blood meal? bukvalan prevod i nema bas mnogo smisla!  :sarcastic:

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #67 : 09-04-2007, 21:28:00 »
Bojim se da treba baš bukvalno prevesti i to mi se ni malo ne dopada :gasp:

Offline Aleksa

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #68 : 09-04-2007, 21:58:42 »
Bojim se da treba baš bukvalno prevesti i to mi se ni malo ne dopada :gasp:

 :histerical:  Jos cu morati nesto da "zakoljem"!  :rofl: :gigle:

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #69 : 18-04-2007, 15:13:20 »
Bijah u BMB-u  i naišao sam na Flortis. Kompleksno mineralno gnojivo ZA BONSAI.
Kaže ovako:
Specijalna formula na bazi dušika sa sporim otpuštanjem, sa povišenim sadržajem fosfora i kalija, ima široku primjenu za najčešće uzgajane vrste bonsaia( konifere, vočke,drveće općenito) Preparat ograničava vegetativni razvoj nadzemnih djelova, a ujedino jača korijen koji je često primjetno reduciran uslijed brojnih orezivanja.
Proizvod se primjenjuje nakon orezivanja korijena svakih 15 dana.

NPK 6-19-19

Kako vam se to čini? Meni je čudno da je NPK tako neujednačen. To bi imalo smisla za tek izvađena drvca, ali za gotove bonsaie?

Offline istefano

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #70 : 18-04-2007, 15:50:00 »
to je zoran primjenio na mom javoru i mali je odlicno poteral kao kaj si mogao vidjeti ,ali zato maslina bas i nije  :frown: tako da moras paziti koje drvo voli luznata gnojiva ,jer je to navodno luznato gnojivo , barem sam ja dobio takvu informaciju

Offline Aleksa

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #71 : 18-04-2007, 15:53:54 »
Don, mislm da je to prihrana za bonsai koja se primjenjuje od avgusta pa dalje! Povecana je koncentracija P i K koji su najvazniji el. za biljku u tom periodu (zaduzeni su za jacanje korijena, podsticu cvjetanje i pripremaju je za zimu), a smanjena konc. N koji podstice rast lisca!

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #72 : 18-04-2007, 16:23:28 »
Piše: Primjena- Od Travnja do Rujna ( April- Septembar)

Offline DonQuijote

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #73 : 18-04-2007, 16:25:28 »
to je zoran primjenio na mom javoru i mali je odlicno poteral kao kaj si mogao vidjeti ,ali zato maslina bas i nije  :frown: tako da moras paziti koje drvo voli luznata gnojiva ,jer je to navodno luznato gnojivo , barem sam ja dobio takvu informaciju
Ma ne budem ja još ništa gnojio, jer su mi sve jamadoriji izvučeni ove zime. Samo sakupljam kolekciju :mdr: pa kad krenem budem sve odjednom zasipao :mdr:

Offline istefano

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #74 : 18-04-2007, 16:31:46 »
Don, mislm da je to prihrana za bonsai koja se primjenjuje od avgusta pa dalje! Povecana je koncentracija P i K koji su najvazniji el. za biljku u tom periodu (zaduzeni su za jacanje korijena, podsticu cvjetanje i pripremaju je za zimu), a smanjena konc. N koji podstice rast lisca!
ne to je bas za zakorijenjivanje , pa i pise na deklaraciji... kad obrezujes korijen pomijesas ga i zalijes ... ,a mozes i ispod korijenja malo posipati , barem je moj javor na to odlicno reagirao