Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o prihrani / gnojivima  (Posjeta: 276386 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #390 : 25-04-2014, 18:41:41 »
Jedna tvoja šačica je dovoljna za sada.Puno bi im korisniji bio Drin,s obzirom na šokove kakve smo im priredili. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #391 : 25-04-2014, 20:10:26 »
U Grami nema drina ali ima nešto talijansko, slično drinu ali litra košta 200kn !! Neće ići  :quiet: !!  Ja ću i dalje da pjevam svojim drvcima da zaborave strahote oko vađenja !!  A  ja ih od vađenja toliko bedinam da nisu ni bili svjesni kaj ih je spopalo onda !!  Pa i Željka je pjevala po šumi !! :gigle:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #392 : 25-04-2014, 20:24:23 »
Onda bum ti ja smikasao 3 litra Drinovaće,pa ćemo poprskati kada dođem.Sa time ja častim tvoja drvca. :zalijevanje:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #393 : 25-04-2014, 21:01:33 »
 :worthy:  Onda moram smisliti sa čime da ja tebe počastim !!!!! :hvalaaa:

Offline Dean02

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #394 : 10-09-2014, 09:03:59 »
U jednoj nasoj lokalnoj agrariji nasao san orgsnsko gnojivo kombinacije kokosjeg,kravljeg i konjskog izmeta. Dali je tko gnojio stabla sa tako kombiniranim govancima?!?!  :zalijevanje:

Offline Hoxy

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #395 : 10-09-2014, 12:12:02 »
Ja redovito gnojim sa peletiranim konjskim i kravljim gnojivom. slabiji je 20% od chikenshita, ali su mi rezultati bolji. i jeftiniji je od chickenshita

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #396 : 11-09-2014, 07:12:19 »
Dobro je i jedno i drugo gnojivo.To je dehidrirano gnojivo sa dodacima i nemožeš ništa naštetiti drvcima.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #397 : 11-09-2014, 12:47:03 »
Ja sam prihranjivala ovim smješnim miksom jer čistog pilečeg nije bilo.........niti jedno drvce se nije požalilo ali prirast grana je.....za mene početnika fascinantan...tko bi rekao šačica  :tlab:  i takvo oduševljenje !!

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #398 : 11-09-2014, 15:34:01 »
Sad je pravo vrijeme za jesensku gnojidbu čiknšitom.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #399 : 11-09-2014, 16:10:23 »
Sad je pravo vrijeme za jesensku gnojidbu čiknšitom.  :mdr:

Marija... :hvalaaa: Sjetila sam se nakon kaj sam ovo gore napisala, da mi je Radovan rekao ....čikinšit dva puta godišnje...al sam zaboravila kada !!  A ovo kišno vrijeme je još jedan plus za čikinšit !! Navodnjavanje i prihrana...kap po kap !!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #400 : 12-09-2014, 07:10:48 »
Dobro je da su ti se drvca već zakorijenila,jer inaće bi ti ova kišica-kišurina odnesla i šita i floreopora u Muru.Kiša mi već ide na..... :grrrrrr:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline josipivesic

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #401 : 23-05-2015, 09:41:24 »
ljudi tjesite me....danima je padala kisa...i sad ja odlucim pocet s prihranom. I to radim s obicnim tekucim gnjojivom. najgore sto nisam imao mjericu na cepu jer sam preljevo iz orginalne boce u ovu obicnu i ugl ja sam to posjecanju buduci da dolje u hercegovini vec dugo prihranjujem drvca s istimgnjojivom i ide kao ludo...a ovo stosam danas gnjojio je u bosni. I evo nakon satak vremena se trznem jer sgvatim kako je ipak gnjojivo bilo prejako . Brzo izletim vani da ekstremno zalijem drvca u nadi da cu isprati dio gnjojiva... e sad floreopor mi je bas bas propustan...kakve su sanse da sam napravio glupost...s jednom prihranom... :(

Offline zen

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #402 : 23-05-2015, 11:28:00 »
Događa se, ali možeš mirno spavati jer se neće ništa dogoditi tvojim biljkama!

Offline Marija

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #403 : 23-05-2015, 20:36:17 »
ljudi tjesite me....danima je padala kisa...i sad ja odlucim pocet s prihranom. I to radim s obicnim tekucim gnjojivom. najgore sto nisam imao mjericu na cepu jer sam preljevo iz orginalne boce u ovu obicnu i ugl ja sam to posjecanju buduci da dolje u hercegovini vec dugo prihranjujem drvca s istimgnjojivom i ide kao ludo...a ovo stosam danas gnjojio je u bosni. I evo nakon satak vremena se trznem jer sgvatim kako je ipak gnjojivo bilo prejako . Brzo izletim vani da ekstremno zalijem drvca u nadi da cu isprati dio gnjojiva... e sad floreopor mi je bas bas propustan...kakve su sanse da sam napravio glupost...s jednom prihranom... :(

MI već godinama gnojimo 3 puta jačom dozom od propisane,a radi se o skupljim i jačim gnojivima.
Inače, ako su ti ovogodišnja stabla, dosta ti je stavit samo malo organskog paletiranog za stabla koja su bolje krenula, ostalo ne treba ni prihranjivati! Tako da nisam sigurna za reakciju .... ali vjerujem da je OK ako si isprao.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Odg: Sve o prihrani / gnojivima
« Odgovori #404 : 22-06-2015, 18:44:07 »
Jel zna netko koliki je CEC ( Cation Exchange Capacity ) za Floreopor? Tražim i tražim ali nemogu nigdje pronaći... Svaka pomoć bi mi dobro došla.