Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse  (Posjeta: 15375 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #15 : 24-10-2007, 13:14:50 »
Daj Marija, molim te, dogovori i da i k vama dođe u Kaštela u piđami, pa da napravimo jedan opaki piđama party nakon radionice sve skup onako s bonsaiima zalijevanim pivom i cugom. Ha!!!??? Ti vrapca, to bi bila konvencija kakve još nigdje nije bilo, pa nakon svega onako pijani svi skupa skočimo kroz prozor Vitturija u more koje nije daleko. Eto ti radionice, kaj veliš?

Offline Marija

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #16 : 24-10-2007, 13:38:40 »
Daj Marija, molim te, dogovori i da i k vama dođe u Kaštela u piđami, pa da napravimo jedan opaki piđama party nakon radionice sve skup onako s bonsaiima zalijevanim pivom i cugom. Ha!!!??? Ti vrapca, to bi bila konvencija kakve još nigdje nije bilo, pa nakon svega onako pijani svi skupa skočimo kroz prozor Vitturija u more koje nije daleko. Eto ti radionice, kaj veliš?

 :lol:

Lani ga nismo vodili u disco  :dunno: .... nekako smo mu dužni
nakon ovog tvog prijedloga definitivno računam na tebe za osmišljavanje subote navečer  :tlab: on očekuje društvenu večer  :666:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #17 : 24-10-2007, 14:41:57 »
...a u disko može ući samo u onoj svojoj legendarnoj lila-mentol jakni..  :mdr:

Offline Marija

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #18 : 24-10-2007, 14:47:01 »
...a u disko može ući samo u onoj svojoj legendarnoj lila-mentol jakni..  :mdr:

to je yamadori jaketa, a ne disco jaketa  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline MARKO

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #19 : 24-10-2007, 18:45:58 »
Pozdrav. Sandrev ti je rekao sve potrebno u vezi održavanja retuse. Ne moraš puno razbijat glavu oko biljke jer je stvarno izdržljiva.. Ja ih imam par i držim ih u negrijanoj prostoriji odnosno hodniku gdije i nije baš pre toplo kako bi trebalo pa ih i ne prskam baš cesto a ipak mi ok izgledaju i dobro se drže ali radije ih drži na toplijem i prskaj. Kada ga zaljevaš zaroni ga u lavor par cm od zemlje i drži neko vrijeme.. lagano ga izvadi i blago nakosi posudu dok višak vode ne oteče. Pazi da voda ne bude hladna jer češ šokiraat jadnu biljku svaki put kad je zaliješ. Gledaj da je sobna temp. vode. odprilike. ne moraš mjerit temp.. ha ha.Ako ti bodu oči oni bolesni listovi ukloni ih slobodno..
Evo ti par fotki mog ficusa.. Sličan je tvomu.
Pozdrav.
Marko
Korčula

Offline Zaraki

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #20 : 24-10-2007, 22:37:39 »
Stvarno je! Puno hvala svima.

Bio sam danas u algoritmu i profilu, pa sam nabrzaka pročitao sve o retusi iz svih knjiga koje sam našao. :smile:

Svagdje piše da veće grane na ficusu treba rezati u kasnu zimu i staviti nekakvo zaštitno sredstvo odmah na rane. Jel mi može to netko potvrditi?
Naime, jedna grana je jako nisko, na samom početku debla, prije prvog zavoja, i ide prema naprijed, prema promatraču, nju sam mislio ukoniti. Svagdje piše da takve grane treba maknuti. Mislim mogu pričekati i do sljedeće godine, ali pretpostavljam da bi bilo bolje maknuti ju sada, prije nego još odeblja tako da bude što manji ožiljak.

Jel to ok?

I još samo jedna stvar. Vidio sam fotografije acer palmatuma i moram reći da mi je to najljepše bonsai drvo koje sam vidio do sada. Da li postoje neke šanse da bi preživio da ga se uzgaja u stanu? Ne planiram ga uzeti any time soon, ali čisto da znam, dal se mogu nadati da ću ga jednog dana moći ubrojiti u svoju zbirku? (Šanse da ću živjeti u kući su jaaaaaaaako male.)

Offline MARKO

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #21 : 25-10-2007, 00:01:11 »
Javori su lijepa stabla.. meni su kao bonsai najdraži bor maslina i somina ali svako dobro oformirano i uzgojeno stabalce je lijepo. Asher ili ti ga javor nije tropska biljka te se ne može uzgajati u kući. Ako nemaš vanjskog prostora nego bi uzgajao stabalca u kuči nabavi tropske biljke pa ih uzgajaj. I bolje da se učiš na ficusima dok ne dođeš na zahtjevnije biljke ako se odlucis na ovaj divan hobi.
evo ti par javorceka..

Offline Zaraki

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #22 : 25-10-2007, 22:46:43 »
Hvala! :smile: Stvarno su predobri. Hm, ako budem imao dobro pozicioniran balkon, tko zna. hehe

Ma ficusi su mi zakon. Još sljedećih par stabala će definitivno bit ficusi. :smile:


Offline Aleksa

Odg: Pozdrav svima - pomozite oko ficusa retuse
« Odgovori #23 : 28-10-2007, 17:56:15 »
Daj Marija, molim te, dogovori i da i k vama dođe u Kaštela u piđami, pa da napravimo jedan opaki piđama party nakon radionice sve skup onako s bonsaiima zalijevanim pivom i cugom. Ha!!!??? Ti vrapca, to bi bila konvencija kakve još nigdje nije bilo, pa nakon svega onako pijani svi skupa skočimo kroz prozor Vitturija u more koje nije daleko. Eto ti radionice, kaj veliš?

 :lol:

Lani ga nismo vodili u disco  :dunno: .... nekako smo mu dužni
nakon ovog tvog prijedloga definitivno računam na tebe za osmišljavanje subote navečer  :tlab: on očekuje društvenu večer  :666:

Walter u diskoteci!  :histerical: :histerical: