Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Što je ovo i kako se održava?  (Posjeta: 12980 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksandraa

Što je ovo i kako se održava?
« : 19-10-2007, 10:54:14 »
Pozdrav svim ljubiteljima biljaka!!!

Ja se do sada nisam nesto specijalno bavila biljkama (vise zivotinjama!), ali sam na poklon dobila jedno drvce bonsaia o kome, naravno, ne znam bas nista.
Molim vas za pomoc, da li mozete da mi kazete kako se zaliva, kako mu se seckaju grancice....gde da ga drzim (zivim u stanu)

Hvala!


Offline Aleksa

Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #1 : 07-11-2007, 15:09:05 »
Po listu mi izgleda kao kineski brijest, ali grane njemu ne izgledaju tako... Nisam siguran... 

U svakom slucaju, za vecinu vrsta vazi da ih ne zalivas previse, tj. da pustis zemlju da se osusi izmedju zalivanja. Zahtijevaju svijetlo mjesto... Vise cemo ti reci kad saznamo koja je vrsta...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor

Offline hknezovi

Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #3 : 07-11-2007, 15:49:57 »
Ficus nema takve bijele cvjetove kao što je to zorno prikazala Aleksandraa na slici koju je poslala. Radi se o Carmoni macrofila podosta teška vrsta za početnike jer zahtjeva veliku samodisciplinu. Ono DISCIPLINA KIČME . Probaj nači na netu upute za održavanje, a ak ih nemreš naći imaš ih na www.bonsai00.com ukoliko se prijaviš kao korisnik.

P.S. Ovo nije reklama za moju stranicu.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #4 : 07-11-2007, 15:54:07 »
Ficus nema takve bijele cvjetove kao što je to zorno prikazala aleksandra na slici koju je poslala. Radi se o Carmoni macrofila podosta teška vrsta za početnike jer zahtjeva veliku samodisciplinu. Ono DISCIPLINA KIČME .

Vidim, na link nisi kliknuo, niti ga pročitao do kraja  :smile:
Pretpostavio sam da je sageretia theezans ili sageretia-thea.

Offline hknezovi

Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #5 : 07-11-2007, 15:56:05 »
 :halt: bio, vidio i zaključio

Osobno sam imao tu vrstu u svojim rukama tri godine i prošao sve faze muke uz njega. Tako da sam već počeo okretati glavu kad ga vidim.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #6 : 07-11-2007, 15:57:24 »

P.S. Ovo nije reklama za moju stranicu.

stiže račun  :gigle:

P.S. Mogao si dati kakav konkretni savjet, ako već znaš
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #7 : 07-11-2007, 16:03:49 »
O Carmoni se može napisati cijela knjiga, ali ako netko treba upute:

BILJEŠKE BONSAI UZGOJA

SMJEŠTAJ Drvo bi trebalo biti konstantno na direktnom svijetlu. Unutra, Fukienski čaj treba 1 sat dnevno biti na suncu, vani drvo bi trebalo biti tokom jutra ili večeri na direktnom suncu.  Temperatura mora biti održavana između 15°C-25°C što je više moguće. Tokom ljeta drvo bi trebalo biti vani, a prijelazni preiod između unutar i van treba biti odrađeno vrlo pažljivo. Drvo nesmije biti izloženo temperaturi nižoj od 12°C na duže periode. Osigurajte konstannu vlažnost pomoću tanjurića ispod njeg.

DOHRANA Svaka dva tjedna od proljeća do jeseni, jednom mjesečno tokom zime.

PRESAĐIVANJE Uvezena drveća iz Kine su obično posađena u glinu te je potrebno ih presaditi u osnovni zemljani bonsai mix. Presađujte svake dvije godine tokom proljeća kad započne ponovni rast.

OREZIVANJE Fukienski čaj ima podosta razriganu naviku rasta  te može biti oblikovano orezivanjem bez ožičavanja. Jače orezivanje može se odraditi bilo kad u toku godine samo treba pripaziti da je drvo u potpunosti zdravo.

RAZMNAŽANJE Posijte sjeme vani odmah nakon dozrijevanja. Mekokorne grančice možete posaditi tokom ljeta.

NAMETNICI I BOLESTI Nema problema. Ukoliko lišće na drvetu požuti u pitanju je zalijevanje ili ga je previše ili premalo.

STILOVI Može biti u bilo kojem obliku i visini.

Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mladen

Odg: Što je ovo i kako se održava?
« Odgovori #8 : 07-11-2007, 17:22:52 »
Eeeeh imao je Hrvoje ili Ivana  ne znam, možda Hrvoje ili opet Ivana, no imali su jednu finu Carmonu, sjećam je se sa Bonsai cupa u Zagrebu..... :ange:
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER