Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moja najapstraktnija zelenika  (Posjeta: 4143 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MARKO

Moja najapstraktnija zelenika
« : 22-10-2008, 18:22:11 »
Evo fotke, na žalost zbog puknuća glavnog debla pri vađenju, moje najapstraktnije zelenike.. :mdr: Zelenika je vađena u 4 mj ove god.

Offline Aleksa

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #1 : 22-10-2008, 19:10:17 »
Meni se čini da si to fino riješio....  :great:   Samo bi je trebalo još malo izdrilati...

Offline Marija

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #2 : 22-10-2008, 19:21:22 »
Snimi je iz još nekog kuta da bolje skužim perspektivu ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #3 : 23-10-2008, 07:10:07 »
Evo fotke, na žalost zbog puknuća glavnog debla pri vađenju, moje najapstraktnije zelenike.. :mdr: Zelenika je vađena u 4 mj ove god.
...čist fajn izgleda!  :clap: :clap:
....kako to odeblja grane za 6 mjeseci!

Offline helleborus

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #4 : 23-10-2008, 08:16:13 »
Ima li ona ispod ovog tla nekakav nebari, ili nema?? Ako ima onda će biljka biti fenomenalna jer krošnju ćeš već lako, posebno ako, kao što Gal primjećuje, u tamo kratkom vremenu već ima tako odebljale grane. A ako nema onda bi to mogao biti veći minus drva...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #5 : 23-10-2008, 08:22:11 »
....A ako nema onda bi to mogao biti veći minus drva...

Ja s te strane ne vidim minus ovom drvu. Na ovakvu grotesku, nebari nije ni potreban. Kolko vidim, A. drila zelenike na veliko, dakle postojane su. Drvo je zanimljivo ovakvo kakvo je i otvara prostor za maštu pri radu na njoj. Prerano je govoriti kaj bi se moglo raditi.... no izsharano drvo, čak i izrupano, bit će odlična kreacija!

Offline helleborus

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #6 : 23-10-2008, 08:33:15 »
....A ako nema onda bi to mogao biti veći minus drva...

Ja s te strane ne vidim minus ovom drvu. Na ovakvu grotesku, nebari nije ni potreban. Kolko vidim, A. drila zelenike na veliko, dakle postojane su. Drvo je zanimljivo ovakvo kakvo je i otvara prostor za maštu pri radu na njoj. Prerano je govoriti kaj bi se moglo raditi.... no izsharano drvo, čak i izrupano, bit će odlična kreacija!

A svako ima svoju vizuju i u nju se neću petljati. Malo sam pogledala od početka teme sve fotke zelenika... sve one imaju odličan nebari i izgledaju fenomenalno, da ga nemaju izgledale bi dobro, ali ne fenomenalno. Možda će drilanjem ova također izgledati mrak, ne znam. Ono što mi se sad čini je da joj fali nebari, ako nije zakopan ispod... i meni bi osobno bilo puno ljepše da ga ima. Ovako mi je drvo dobro, ali ne odlično.

Offline Marija

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #7 : 23-10-2008, 09:18:19 »
Zelenike kao vrsta nemaju nebari - jako im se rijetko po površini vidi neka žila, one imaju bankon (zadebljanje debla) ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #8 : 23-10-2008, 10:04:09 »
Zelenike kao vrsta nemaju nebari - jako im se rijetko po površini vidi neka žila, one imaju bankon (zadebljanje debla) ....

Ok, možda je već onak iz navike pišem nebari  :hi: ...no svakako sam mislila na izgled korijena pri bazi debla, bez obzira u koju kategoriju spadao.

Koliko sam pročitala bankon ne bi bio zadebljanje debla nego korijenje koje se sraslo, kaj ne?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #9 : 23-10-2008, 10:06:22 »
Marko, bez obzira na bankone i nebarie.... drvojedva čeka drilericu  :woodworks: :pilanje: :drilling: :Kamikaza:

Offline MARKO

Moja najapstraktnija zelenika
« Odgovori #10 : 30-10-2008, 16:46:06 »
Snimi je iz još nekog kuta da bolje skužim perspektivu ....

Evo je..