Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tuđi bonsai: prije-poslije  (Posjeta: 45219 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #30 : 22-07-2009, 09:19:31 »
Drastična transformacija... Peter Thali i mugo
...zna li netko kak sad izgleda >ovo drvo?

Offline Goran Cajko

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #31 : 22-07-2009, 09:35:43 »
Drastična transformacija... Peter Thali i mugo
...zna li netko kak sad izgleda >ovo drvo?

Ne, ali ovo kaj je napravio mi je katastrofa. Na dobro spigano deblo "naljepio" je "božičnu krošnju"... :buaaa:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #32 : 22-07-2009, 09:43:42 »
Drastična transformacija... Peter Thali i mugo
...zna li netko kak sad izgleda >ovo drvo?

Ne, ali ovo kaj je napravio mi je katastrofa. Na dobro spigano deblo "naljepio" je "božičnu krošnju"... :buaaa:

Drvo se oporavlja od drastičnog piganja (pretpostavljam) tek ga treba posložiti. Vjerujem ja tom Peteru Thaliu da će odlično napraviti posao  :chinaman:

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #33 : 22-07-2009, 10:43:48 »
Peter Thali nalazi ponajbolje yamadorije na svijetu, a meni se uopće ne sviđa ono što napravi od njih kasnije. Loše oblikuje krošnju i loše radi sa mrtvim djelovima.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #34 : 22-07-2009, 13:29:05 »
Peter Thali .... Loše oblikuje krošnju i loše radi sa mrtvim djelovima.

Viš viš, ja opće ne stičem taj dojam... možda mi fali još koja godina sveukupnog rada i suživota s bonsaiem  :idiot:

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #35 : 22-07-2009, 13:43:09 »
Peter Thali .... Loše oblikuje krošnju i loše radi sa mrtvim djelovima.

Viš viš, ja opće ne stičem taj dojam... možda mi fali još koja godina sveukupnog rada i suživota s bonsaiem  :idiot:

Pogledaj ovaj jin: http://i87.servimg.com/u/f87/13/47/14/72/0710.jpg Izgleda ulašteno kao komad namještaja.
Ova krošnja: http://i87.servimg.com/u/f87/13/47/14/72/21_dim12.jpg Prevelika je, neuredna i sa dosadnom monotonom konturom.

> THE KING (Pinus mugo)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #36 : 22-07-2009, 13:51:16 »
...Pogledaj ...

Stvarno si u pravu, moram priznati da sam nakon ovog tvog primjera, pregledao stotinjak fotki njegovih drva i sam sebi se čudim što nisam primjetio to na kaj upozoravaš.... najvjerojatnije me ponjela kvaliteta yamadoria, pa sam zaglibio da su i bonsai dobri.... kao finalni produkt...  :hvalaaa:


Offline Goran Cajko

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #37 : 22-07-2009, 14:35:09 »
Materijal je mrak!!! Za ovaj drugi mugač nemam riječi... :surprised: :wow:

S obzirom kaj je to bilo prije par godina ovo je super rezultet, ali bez obzira tu treba jedan dobar šišanac i još bolje žicanje.

i nije mi jasno zakaj ostavlja taj "živi" dio na ionako predugačkoj mrtvoj grani...ovo gdje je napravio jin

Kim

  • Gost
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #38 : 22-07-2009, 22:34:55 »
Citat: Goran Cajko
i nije mi jasno zakaj ostavlja taj "živi" dio na ionako predugačkoj mrtvoj grani...ovo gdje je napravio jin

Peter Kaže "About the jins : The bigger jin is part of the broken trunk, that’s why I leave the bark. The smaller one looks more natural like this. I don’t want create a Japanese bonsai – this is a tree from the Swiss Alps. I prefer a natuaral bonsai style."

Odnosno "Beauty is in the eyes of the beer-holder".  :verycool:

Offline Goran Cajko

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #39 : 23-07-2009, 09:47:00 »
Ono kaj mene interesira je da grana bez zelene mase postaje mrtva, a u skladu s tim kora ubrzo sama odpada... Kaj ne? Možda kod mugača to ne vrijedi. Mugo jednostavno sve te dijelove spoveže sa sokovima tako da i ti dijelovi ostaju živi.!?
Ako je tako, onda nemam zamjerki!

Offline Goran Cajko

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #40 : 23-07-2009, 09:50:24 »
Ako je tako, onda nemam zamjerki!

Zapravo imam! Jin je još uvijek katastrofalno umjtan!!!  :tup: Meni izgleda kao ogoljena podkoljenica...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #41 : 23-07-2009, 10:01:39 »
Zapravo imam! Jin je još uvijek katastrofalno umjtan!!!  :tup: Meni izgleda kao ogoljena podkoljenica...

Možda je napravio osnovnu formu jina, a sve ostalo prepustio vanjskim utjecajima, taj suhi dio će kroz koju godinu, ispucati od vlage i sunca i izgledati prirodnije od ikakvog zahvata alatom. Ti mi kompletno djeluje kao cooler i vjerojatno nije za instant rješenja... možda velim  :turpija:


Offline Marija

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #42 : 23-07-2009, 10:07:01 »
Ono kaj mene interesira je da grana bez zelene mase postaje mrtva, a u skladu s tim kora ubrzo sama odpada... Kaj ne? Možda kod mugača to ne vrijedi. Mugo jednostavno sve te dijelove spoveže sa sokovima tako da i ti dijelovi ostaju živi.!?
Ako je tako, onda nemam zamjerki!

ma neeee, grana bez iglica je adijo, nije to maslina!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Kim

  • Gost
Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #43 : 23-07-2009, 10:27:56 »
Citat: Goran Cajko
Meni izgleda kao ogoljena podkoljenica...

Pa nisi ti "beer-holder".  :takoTreba:

Offline Goran Cajko

Odg: Tuđi bonsai: prije-poslije
« Odgovori #44 : 23-07-2009, 11:03:11 »
Zapravo imam! Jin je još uvijek katastrofalno umjtan!!!  :tup: Meni izgleda kao ogoljena podkoljenica...

Možda je napravio osnovnu formu jina, a sve ostalo prepustio vanjskim utjecajima, taj suhi dio će kroz koju godinu, ispucati od vlage i sunca i izgledati prirodnije od ikakvog zahvata alatom. Ti mi kompletno djeluje kao cooler i vjerojatno nije za instant rješenja... možda velim  :turpija:

Ma, valjda čovjek zna kaj radi. Ziher bolje od mene...