Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Savijanje grana.  (Posjeta: 22345 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #15 : 11-02-2007, 19:07:13 »
Aha, a ja sam mislio da me zezate.  Sad je gotovo jer sam je već savinuo. Gore je i slika i prilično sam zadovoljan kako sada izgleda.,
 Ha šteta što nisam pokušao, čini se jednostavnije a rezultat bi bio možda  čak i bolji... ne znam kako bi bilo s ravnotežom drvca.

Offline DonQuijote

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #16 : 11-02-2007, 19:18:07 »
Bemmu sad bi popizdio. Otišao sam dole, pa gledam, pa mjerkam...pa sa svih strana gledam i kak god okreneš tako je bolje. Prenaglio sam sa tim ispravljenjem.
Sadnja u koso je bila jednostavnije i bolje rješenje.
Što sad? Da otpustim? Nedavno mi je neko rekao da se ne smije otpuštati jer bi se struktura drveta mogla poremetiti.
 Možda bolje da tako ostavim do slijedećeg presađivanja.

Offline DonQuijote

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #17 : 11-02-2007, 19:41:25 »
... i već sam si petsto puta rekao da drvo moram prvo tri dana gledati prije nego što ga taknem... ali neee . Bemmu ko klinac nestrpljivi. Idem se sada samoozlijediti

Offline istefano

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #18 : 11-02-2007, 19:46:31 »
radije si zemi whisky i tablete , ucinkovitije su  :yes: :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #19 : 11-02-2007, 20:36:44 »
radije si zemi whisky i tablete , ucinkovitije su  :yes: :mdr:
Malo Crnog vina je popravilo stvar. Ništa zapravo nije zeznuto, grana može ostati savinuta, ali drvo ću kod presađivanja postaviti tako kako je rekao Bonsaizg. Na taj način mi izgled spreda ostaje jako dobar, a bočni se neizmjerno poboljšava... neizmjerno. 

Bonsai ZG

  • Gost
Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #20 : 11-02-2007, 22:14:22 »
Eto, vidiš da nije bila šala.
Drugi put malo pričekaj sa obradom. Odnosno sad već i sam kužiš, ne.

Offline marinko beg

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #21 : 11-02-2007, 22:33:47 »
Ništa zapravo nije zeznuto, grana može ostati savinuta, ali drvo ću kod presađivanja postaviti tako kako je rekao Bonsaizg. Na taj način mi izgled spreda ostaje jako dobar, a bočni se neizmjerno poboljšava... neizmjerno. 
Done,nemoj to drvo dirat dok nisi siguran da se primilo.Zapravo čekaj najmanje godinu dana.
M

Offline Marija

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #22 : 11-02-2007, 22:58:00 »
Done,nemoj to drvo dirat dok nisi siguran da se primilo.Zapravo čekaj najmanje godinu dana.


Ovako ćeš ga samo razdrmat ...  :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #23 : 11-02-2007, 23:09:11 »
A bijah malo nestrpljiv a i drvce je takvo kakvo je, ništa ekstra. Uzeo sam ga onako usput i poslužiti će za vježbu...ako preživi
ovo maltretiranje :mdr:

Offline gal

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #24 : 12-02-2007, 14:50:51 »
Ja ti bi preporučio drvo iz rasadnika za "vježbu". Preživjet će zahvate, a jednog dana ćeš vidjeti rezultat što se tiće oblikovanja, ako će rezultati izostati znat ćeš gdje si fulal, te ćeš ga jednostavno restilizirati. Yamadorije, kako ti je Marinko rekao ne diraj! Ako se prime, nakon godinu dana vidjet ćeš koje će grane ozelenit (neke će i krepat..), a onda budeš imao i više materijala, a bome i ideja za oblikovanje. I ja sam to radio. Prvi dan iskopano drugi - dan orezano - treći dan ožićeno = idealni materijal za vuzmenjak  :diablo: . Izgubiš vrijeme, meterijal, žicu.. i ne napreduješ.. A opet možda je i bolje da prođeš sve te faze... danas mi se ćini da su stabalca koja posjedujem više promjenila mene nego što sam ja uspio promjeniti njih.. :jap:

Offline Marija

Odg: Savijanje grana.
« Odgovori #25 : 12-02-2007, 15:03:06 »
... danas mi se ćini da su stabalca koja posjedujem više promjenila mene nego što sam ja uspio promjeniti njih.. :jap:
Lijepo si to primjetio  :neutral:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai