Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai u Međimurju  (Posjeta: 105884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #45 : 22-03-2010, 19:53:23 »
Prve tri fotografije predstavljaju Crni trn-Prunus spinosa,visina oko 40 cm debljina 20 cm.4,5,6 su Obični grab-Carpinus Betulus visina oko 50 cm,nebarij oko 25 cm.Fotografije 7,8,Grab visine oko 40 cm,nebarij 15 cm.9,10 i 11 Grab-dupli visina 40 i 30 cm nebarij 20cm.Od sto pregledanih Crnih trnova ovo je jedini kojeg sam uspio izvaditi sa oko 6o posto korjenja.Malo liči na slonića.Ima dobru debljinu pa će se nešto moći napraviti.Grab 4 odlićan nebarij,muving i rebra.Grane ćemo napraviti.Izvađeni grabovi su maksimum koji sam pronašao u krugu od 20 km.Nema u mojim šumama dobrih jamadorija.Kad se skine snjeg sa Ivančice idem sa prijateljem da vidim ima li bolje robe.Uz puno truda i volje bit će od svakoga nešto. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #46 : 22-03-2010, 20:09:22 »
...Izvađeni grabovi su maksimum koji sam pronašao u krugu od 20 km.Nema u mojim šumama dobrih jamadorija.Kad se skine snjeg sa Ivančice idem sa prijateljem da vidim ima li bolje robe.Uz puno truda i volje bit će od svakoga nešto. :chinaman:

Nije lako pronaći dobar materjal. Prvo treba skužiti položaj terena, da bi se uopće krenulo u pretragu istog, a onda se i 3x prođe kraj dobrog drva da se ne vidi. Puno stvari je bitno i teško je to prenjeti nekom. Ja sam po Bistri i okolici prohodao sate i sate i nisam našao ništa pametnog, a sve ovo kaj danas nalazim, rezultat je velikih fizičkih napora, volje i novaca prije svega...sve to košta i dobar yamadori lov je doslovno Krv, Znoj i Suze....
Budi uporan i svoj  ;)

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #47 : 22-03-2010, 21:13:05 »
Ovo su skroz korektni materijali koji možda trebaju duži proces jer trebaju deblje bočne grane, ali tko nije strpljiv ne treba se baviti bonsaima.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #48 : 23-03-2010, 08:34:15 »
Izvađeni grabovi su maksimum koji sam pronašao u krugu od 20 km.Nema u mojim šumama dobrih jamadorija.Kad se skine snjeg sa Ivančice idem sa prijateljem da vidim ima li bolje robe.Uz puno truda i volje bit će od svakoga nešto. :chinaman:
Grab u keramici i ovaj dupli su odlični materijali, ja bi ovaj dupli još svakako skratio. Koliko pratim tvoj (možemo na "ti" ?!) rad ovo je konkretni pomak, pogotovo spoznaja da treba potegnuti do boljih terena, jer se to u konačnici vrlo brzo "isplati". Iskustva imaš i više nego dovoljno, oko imaš, dakle fali samo bolji teren...  :great:

Offline Vjeran

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #49 : 23-03-2010, 11:41:40 »
Radovan, daj dok počneš stavljati na stalaže da puknemo jedan sešn prije i posle cvjetanja kaj buš imal dobre fotke tvojih "piceka"  :great: Normalno ak si za...
A što se tiče terena se slažem, općenito osim Macinca i nešto "golubetke" je sve ostalo banana. Idem za vikend s kumom do njegove šume u Urbanu, veli da ima puno hrastovine, al nezna o kakvoj se hrastovini radi pa budem malo i tam pogledal. Gornji dio terena nam je X.  :hihihi: :whistle:
Navek zgine onaj ki živi pošteno

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #50 : 23-03-2010, 20:23:07 »
Ja dobro znam što treba tražiti,kako i kakva roba treba biti.Samo moram potegnuti izvan Međimurja na bolje terene.Sijanci sa kakvima sam počeo prije 15 godina me više ne zanimaju.Ali sam na njima puno naučio.Treba ih vidjeti uživo pa prosuditi.Blizance ću skratiti kad vidim gdje će krenuti spavajuči pupovi i koja grana če mi najbolje odgovarati.Vjerane,za foto sejšn ću ti javiti kad napravim nove police i sve fino posložim. 8) :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #51 : 31-03-2010, 19:16:22 »
Nije ti dobro drilati po stablu koje se još nije primilo!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #52 : 31-03-2010, 19:39:31 »
Nisam išao duboko ni do živoga,samo sam očistio trulež iz uria,da nebi bilo kakvih crva i malo premazao da sprječim dalnje truljenje.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #53 : 31-03-2010, 20:02:33 »
Nisam išao duboko ni do živoga,samo sam očistio trulež iz uria,da nebi bilo kakvih crva i malo premazao da sprječim dalnje truljenje.

Zanimljiv primjerak Radovane. Ne trebaš premazivati protiv truljenja dok shari ne ispuca i dok ne dobije zaista kvalitetnu patinu starosti, jer to je kvalitet koji treba zadržati.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #54 : 31-03-2010, 21:44:26 »
Izvađeno prije tjedan dana.Obični grab,Carpinus Betulus.Bit će to nekakva mješavina stilova.Zapeo mi je za oko.

Također izvađeno prije tjedan dana.Lipa malolisna.Možda najbolji primjerak koji sam izvadio ove godine.Debljina stabla oko 25 cm a nebarij se od debljine niti ne vidi.Visina stabla do grana samo oko 30 cm.Puna je prirodnih uria,njih oko 20 i 3 koja sam ja napravio.


jakodobro  :great:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #55 : 01-04-2010, 17:56:42 »
Tko traži taj i nađe.Nakon silnih kilometara mora ti se i posrećiti.Dobro Mario kaže,prolaziš pokraj pa ne vidiš. :haaaahaaaaa: 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Vjeran

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #56 : 22-05-2010, 19:08:10 »
Prika, kapa dole  :great: 8)
Navek zgine onaj ki živi pošteno

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #57 : 23-05-2010, 21:44:29 »
Bogme si se potrudio :great:

Offline drigi

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #58 : 24-05-2010, 08:29:39 »
Bravo Radovane,bravo! 8)

Offline Marija

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #59 : 24-05-2010, 11:51:55 »
Što si ovo koristio umjesto dasaka za police na 4. slici odozdo?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai