Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai u Međimurju  (Posjeta: 104612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #15 : 06-11-2007, 16:48:19 »
Sve što znam o bonsaima naučio sam iz knjiga a najviše iz vlastitog iskustva.

Dosta se može naučiti razgovarajući s drugim uzgajivačima  ;)

Je li poznaješ još nekoga tko se bavi bonsaima ili soliraš?

Poznajem nekoliko osoba iz Međimurja koje se bave sa uzgojem bonsaia,jedan je u Čakovcu i pretežno se bavi uzgojem borova međitim se ne želi baš reklamirati.Inače je agronom i sudjelovao je u pisanju knjige od dr.Marinka Filipović koja se može nabaviti u prodaji.Ima ih još nekolicina koji me posjećuju ali su tek na početku i nemaju takve zbirke kao ja.Ne da se hvalim,ali sam se toliko kroz godine izvježbao da već prolaskom kroz šumu znam što tražim i od čega se što može napraviti.Vidim nekoliko godina naprijed a valjda imam i "zelene" prste jer mi za sada uspijeva,treba biti samo uporan i voljeti to što radiš.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #16 : 06-11-2007, 17:17:19 »
Poznajem nekoliko osoba iz Međimurja koje se bave sa uzgojem bonsaia,jedan je u Čakovcu i pretežno se bavi uzgojem borova međitim se ne želi baš reklamirati.Inače je agronom i sudjelovao je u pisanju knjige od dr.Marinka Filipović koja se može nabaviti u prodaji.

Pretpostavljam da misliš na Adriana. Ja pisanje na forumu ne vidim kao reklamiranje nego kao ugodan razgovor uz kavu :smile:, ali ako nekom nije do toga, opet dobro.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #17 : 06-11-2007, 17:45:48 »
Poznajem nekoliko osoba iz Međimurja koje se bave sa uzgojem bonsaia,jedan je u Čakovcu i pretežno se bavi uzgojem borova međitim se ne želi baš reklamirati.Inače je agronom i sudjelovao je u pisanju knjige od dr.Marinka Filipović koja se može nabaviti u prodaji.

Pretpostavljam da misliš na Adriana. Ja pisanje na forumu ne vidim kao reklamiranje nego kao ugodan razgovor uz kavu :smile:, ali ako nekom nije do toga opet dobro.

U pravu si.Razgovarao sam sa njim i ranije,te mu predlagao da nešto organiziramo u Međimurju ,ali je rekao da nema vremena.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #18 : 06-11-2007, 21:31:23 »
Znam Adriana  ;) povremeno se dopisujemo  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #19 : 06-11-2007, 23:12:10 »
Razgovarao sam sa njim i ranije,te mu predlagao da nešto organiziramo u Međimurju ,ali je rekao da nema vremena.

Pošten odgovor. Bolje nego da kaže kako nema problema pa te iznevjeri ...
Vidim da imaš pristojnu kolekciju kakvu može imati samo netko tko zaista voli bonsaije.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #20 : 07-11-2007, 09:06:23 »
Ovaj zadnji šimšir ti je ful dobar, baš mi se dopada i ima potencijala!

Offline sa

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #21 : 08-11-2007, 17:24:11 »
Bok Radovan,

da sam znao da mi je u susjedstvu tak dobar "bonsai-ista" kampiral bi kod tebe ...

Kao što sam ti napisao, idem raditi u zg, pa vjerovatno u Zadar, ako budem putovao za zg iz Varaždina onda bi mi bilo drago da se upoznamo i ako treba organiziramo neka druženja ljudi koji vole bonsai-e. Ja sam na više tema tražil ljude za neke radionice oko vžd-a da mogu više naučiti, ali sam se moram priznati uljenio jer nisam naišao na nekoga za takvu radionicu, zato svaka čast na drvcima, ako si samouki ...

Ajde javi se, ja još sutra radim u Čakovcu pa možemo se upoznati pa napraviti neke planove ... 095/825-6703

Offline nix

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #22 : 31-03-2008, 19:46:13 »
vauuu...valjda je više ovakvih "samotnjaka"  ;) ;) :worthy: :worthy:

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #23 : 01-04-2008, 15:25:19 »
Fino, fino ... :yes:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #24 : 01-04-2008, 20:06:06 »
Radovane ti imas bome ljepu i bogatu kolekciju. :worthy: Ja neznam hocu li ja u zivotu toliko vidjeti bonsaia.  :yes: :yes:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Ivan B

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #25 : 04-06-2009, 19:38:42 »
 :great:Drva su vrlo zanimljiva...ima tu vrlo dobrih drva...svaka čast 8)...vrlo dobro

Offline Ivan B

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #26 : 21-11-2009, 15:24:30 »
Sviđa mi se jako onaj buxus, ali nisi trebao raditi onaj jin, ne uklapa se u izgled cjelog drveta. Sada je tu nekakva praznina.

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #27 : 21-11-2009, 16:39:43 »
Sviđa mi se jako onaj buxus, ali nisi trebao raditi onaj jin, ne uklapa se u izgled cjelog drveta....sada je tu nekakva praznina

I meni je buxus favorit  :great: , i slažem sa ovim oko jina.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #28 : 21-11-2009, 22:18:44 »
Na vrhu te grane bila je jedna kvrga koju je samo sakrivalo lisce.Nisam ju mogao normalno suziti.Grana pored popuniti ce prazninu kad malo prosirim krosnjice.Inace se radi o grupi od tri velika i jednom malom  simsiru starosto oko 30 godina,izvadenih iz zivice u dvoristu. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline kuchlar

Odg: Bonsai u Međimurju
« Odgovori #29 : 22-11-2009, 15:54:56 »
ruku na srce (znam da je ovo eres na bonsai forum  :quiet:) ja sam odlepio na tvoji primerak crasule  :great:

koliko je stara? i kako to da ima tako sitno lisce, kolika je velicina biljke?