Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novi Bons...khmmmm... drvo  (Posjeta: 7013 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aries

Novi Bons...khmmmm... drvo
« : 02-10-2007, 09:04:33 »
 :mdr:

Pozdrav!

Eto nisam mogao odoliti a da ne spiskam 80 kn na malo drvce iz cvjećarne, i to čisto zato jer je riječ o kineskom brijestu, koji se meni osobno jako sviđaju.  :love:
Naravski, kupljen je da mogu po njemu vršljati.  Obrezao sam mu sve grane koje sam smatrao viškom, no još me dvije muče. (vidi sliku). Riječ je o onim zaokruženim crveno i plavo. Plava je grana koja gleda prema naprijed, a prema knjizi, grane nebi smjele gledati prema naprijed prije gornje trećine drveta. Zato bi ju rado  :666: izrezao. No, opet dobio sam osjećaj da bi mi drvo ostalo golo. Svaki savjet je dobrodošao. A sada slika

Offline Aleksa

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #1 : 02-10-2007, 18:22:35 »
Dobro si ga iskasapio. To nisi trebao da uradis sada, al sad je kasno! Vidi, kao sto si rekao, na tom drvetu samo vjezbaj orezivanje, nikako ga ne mozes uciniti pravim bonsaijem!

Offline Aries

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #2 : 04-10-2007, 14:25:09 »
Da ne bi opet ušli u rasprave o tome kako treba izgledati pravi bonsai, ja bi bio zadovoljan da drvo dobije formu koju ja želim. Uostalo prema podacima do kojih sam došao, jesen je doba kada treba orezivati brijest. E sad naravno da svatko ima svoju teoriju. Dakle pitanje je bilo estetske prirode. Ne "da li odrezati" nego "koju odrezati" da bi  to na nešto ličilo. I ja sam svjestan da neće biti kao bosai japanskih majstora no za mene će biti super a to je ono što se kod mene broji. Dakle ako netko ima kakav savjet koju granu odrezati od te dvije ili ih ne odrezati, neka napiše.
Moja je bojazan da ako drapim jednu od te dvije ne dobijem "odrezano" drvo popola. Ovako ima kakvu-takvu keošnju koja će se s vremenom popuniti, no da malo strši, bome strši...

Offline DonQuijote

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #3 : 04-10-2007, 14:51:16 »
E ako je pitanje koju odrezati, onda bi ja odrezao crvenu. Jest da ćeš time dodatno oslabiti desnu stranu koja je ionako gola ali ćeš zato maknuti granu koja je puno predebela i narušava izgled drveta pa u perspektivi možeš očekivati koliko toliko bolji izgled. Zapravo bi  trebalo maknuti i onu koja raste do crvene...ali to bi bilo predrastično za ovu tvoju fazu

Offline Aries

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #4 : 04-10-2007, 14:54:31 »
Što ga više gledam tako i meni sve više postaje jasno da ću crvenu cvaknuti.... Esada možemo o tome kada to odrezati. Činjenica je da je to drvo koje boravi unutra, pa samim time nema pravu fazu mirovanja. Pretpostavljam, da bi negdje na zimu bilo dobro to napraviti. S obzirom da sam ga sada dosta zrezal, ne bih ga više za sada mučil. Što vi mislite...?

Offline istefano

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #5 : 04-10-2007, 15:32:10 »
a da ga poslikas s svih strana , ovako odozgo se vidi samo 3d ,ali bi bilo dibri ga vidjeti i s svih strana

Offline Aries

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #6 : 07-11-2007, 09:09:19 »
Već sam odrezal crvenu, no sad imam drugi problem. Naime u zadnjih tjedan dana mi se posušilo lišće, tak da više nisam siguran jel se drvo posušilo ili je jednostavno ušlo u zimski period. Istina da je neko vrijeme bio vani, a jedno tjedan dana sam ga probal ostaviti na hodniku i mislim da mu se nije taj hodnik svidio iako nije bio grijan... :frown:
Ima limožda koja ideja?

Offline istefano

Odg: Novi Bons...khmmmm... drvo
« Odgovori #7 : 07-11-2007, 09:46:19 »
kineski brijet reagira na premjestanje i cini mi se da neces imati problema ,jedino ako u tom hodniku nema svjetla onda bi mogao imati