Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ficus Retusa - kako do malog drveta?  (Posjeta: 7186 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Ficus Retusa - kako do malog drveta?
« : 29-03-2007, 15:45:23 »
Pozdrav svima!
Vec duze vrijeme planiram ubost neki bonsai, i dobih za rodjendan jednoga. Naravno, nije jos bonsai  :frown:.
Sad, zanima me jel to Retusa ili nesto drugo, receno mi je samo da je fikus, a ovo retusa sam izguglo. Molim experte da potvrde vrstu - slike prilozene.

Nadalje, volio bih par bitnih instrukcija da mi kazete, kako se brinit za to. Planiram prorjedit malo to zhbunje sto je naraslo, formirat neke grane, nategnit da se rasiri sa strane malo.

Citam da fikus nije tezak za odrzavane, nije zahtjevan, pa se toplo nadam da ga necu ubit.  Da ne postane -  :ange:

Sta kazete na formu? Pretpostavljam da nije bas nesto, da je mallsai. Odrezana grana, pa okolo naraslo granje. Ali se nadam oformit stabalce to.


Offline Goran Cajko

Odg: Ficus Retusa - kako do malog drveta?
« Odgovori #1 : 29-03-2007, 17:33:23 »
probaj ga izvadit iz posudice da vidiš prvo situaciju s korjenom, jer ako je korijen jako zgusnot treba ga presadit (klasična boljka takvog materijala)

kupi si žicu, namotaj sve grane i formiraj klasičnu "metlu" (broom style)
zaljevanje normalno (kad se zemlja prosuši, ti ga zalij) to podrazumijeva bacit pogled svaki drugi dan

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Odg: Ficus Retusa - kako do malog drveta?
« Odgovori #2 : 29-03-2007, 17:45:56 »
dakle, ako je korijen previse razgranat, treba ga rezat? dakle, prorijedit? trebam li prorjedjivat i grane na stablu?  Ja bih, cini mi se previse grana.

Offline Aleksa

Odg: Ficus Retusa - kako do malog drveta?
« Odgovori #3 : 29-03-2007, 22:40:50 »
Obavezno pusti jednu granu u sredini da slobodno raste da ti izvuce debljinu!

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Odg: Ficus Retusa - kako do malog drveta?
« Odgovori #4 : 29-03-2007, 23:00:07 »
Nisam mogo izdrzat  :love: zaljubih se u mala drveta.

Nisam koristio zicu, nego sam nategnio grane sa onom mekanom bijelom izolir trakom. Malo rasirio, reznio par grana da ne bude gusto, sada relativno lici na drvo  :yipi:

Jedva cekam da to malo oformi se pa cemo dalje. Vjerojatno treba jos dosta toga reza, ali polako cu da ovako neiskusa ne iskasapim jadno drvce.

Pustam dvije, tri grane da raste uspravno kod sredine.

Efo i slika da se otprilike vidi. Znam da vam je to sad bezveze, ali mene veseli pa vi experti izdrzite  ;)