Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Krećem od nule  (Posjeta: 13098 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline noella

Krećem od nule
« : 12-02-2007, 11:45:08 »
Dobar dan svima,

Nadam se da se ta tematika nije ponavljala. Mislim, vjerujem da jest, no... da postavim sve na jednom mjestu. Danas sam pročitala veeeeliki članak u lokalnim novinama o uzgoju bonsaja, što me odmah zaintrigiralo. Žalosno što se toga mnogo prije nisam dosjetila.
Naprosto imam vrt pored kuće, no mojima je nekako prednost salata, zelje, pomidorići, tikvice... te nikako da me poslušaju kako bi bilo idealnije, možda i meni zanimljivije  :whistle:  da je oboružan cvijećem i ukrasnim biljem. No također sam si od lani napravila rasadnik u dvorištu koji samo čeka neke pomake, a imam i zatvorenu kao garažu, no sa malo svjetlosti  :sarcastic:
No... živim u Istri, Rovinju. I zanima me kakav bi bonsai mogla uzet kao prvotni, početnički. Čitala sam ovdje o ficusu. Pa gdje bi ga mogla nabaviti, u prirodi, rasadnicima?
I... ne znam što da sad još pitam. Neke preporuke za pripremu uzgoja bonsaia.
Nasajući se da ću vremenom imat još još i još pitanja. Mislim, naravno da hoću...

Može li mi netko pojasnit samo bonsairanje?  ;)


 :go:

Offline DonQuijote

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #1 : 12-02-2007, 12:24:43 »
Bok i dobrodošla :love: Eto napokon Marija više nije sama :mdr:
Za početak odi ovdje http://www.my-bonsai.com/# i pročitaj sve članke, tako ćeš steći najosnovnije znanje, onda u google upiši "bonsai" - hrvatske stranice , pa će ti se otvoriti još nekoliko stranica na kojima možeš pokupiti osnove. Dalje će sve ići samo po sebi. :great:

Offline istefano

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #2 : 12-02-2007, 12:47:34 »
Dobar dan svima,
Dobar dan , Don ti je sve lepo objasnio , Marijina ti je najbolja stranica od neceg krenuti ,a i ja sam prije 3 tjedna bil totalna nula kaj se tice uopce znanja o bansai i kako ovdje ima punkufer ljudi dobre volje ,a i strpljenja za nas na totalno glupa pitanja , vjerujem da ces brzo ,a i jos se vise zapaliti za ta mala cuda prirode i umjetnosti 8)

Offline noella

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #3 : 12-02-2007, 13:32:10 »
Tko brzo, a već dva odgovora  :surprised:  :love:
Ma, zlatni ste mi :)

Idem malko virnut na link, mada me on i uputio ovdje na forum...
Informiram se ja, pa navratim sigurno, nadam se čim brže


 :go:

Offline Aleksa

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #4 : 12-02-2007, 21:38:17 »
Dobrodosla... Marijin link je odlican... Tamo imas i clanak o bonsai fikusu za pocetnike...  :great:

Offline noella

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #5 : 13-02-2007, 11:40:22 »
Danček  :glasses:
Dobro, nije baš vrijeme za naočale, al' eto :)
Sinoć mi je mama rekla kako nam je susjed dao šipak, onako otkinuo je granu koju se uštokne u zemlju, zatim imam velik grm ružmarina, i maslije u dvorištu.

Pa bi li bilo Ok sa započnem time ili da kupim fikus? Kako di?  :neutral:

Ne se ljutit na mojim možda blesavim pitanjcima  ;)


 :go:

Offline DonQuijote

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #6 : 13-02-2007, 12:31:09 »
Započni s onim kaj ti je pri ruci. Divlji šipak može biti sasvim zgodan za početak. Igraj se, probaj i prouči literaturu na netu.

Offline hknezovi

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #7 : 22-02-2007, 13:07:55 »
Započni s onim kaj ti je pri ruci. Divlji šipak može biti sasvim zgodan za početak. Igraj se, probaj i prouči literaturu na netu.

Samo pazi da ne ožičavaš grane starije od godinu dana, jer će se osušiti.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #8 : 22-02-2007, 23:11:20 »
Samo pazi da ne ožičavaš grane starije od godinu dana, jer će se osušiti.
Ne znam odakle ti to ... na šipku se bez problema mogu ozicavati grane i starije od godine dana! :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #9 : 23-02-2007, 13:07:35 »
Meni bi se sve smrzle preko zime. Srećom ova zima je blaga.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #10 : 24-02-2007, 00:40:38 »
Meni bi se sve smrzle preko zime. Srećom ova zima je blaga.
A kakve to veze ima sa ozicavanjem???Po pravilu,upravo mlade grancice teze podnose mraz. :neutral:

M

Offline hknezovi

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #11 : 26-02-2007, 11:52:01 »
I meni je jasno kaj hoćeš reć, ali dešava mi se upravo suprotno. Jedino deblo ostaje
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Krećem od nule
« Odgovori #12 : 26-02-2007, 15:21:01 »
I meni je jasno kaj hoćeš reć, ali dešava mi se upravo suprotno. Jedino deblo ostaje