Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: POMOČ OKO BONSAIA  (Posjeta: 11250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiki

POMOČ OKO BONSAIA
« : 30-11-2007, 21:13:16 »
Evo prije dva dana dobio sam bonsai.

Stavio sam word doc. dole sa slikama mojeg bonsaia da mi velite svoje mišljenje i pokoji savjet.

Molio bi one koji znaju razlikovat bonsaie neka mi veliju koja je točno moj vrsta, zato što sam surfajuci došao do zaključka da ovo možda nije zelkova.

Na indetifikaciskoj kartici pise da je zelkova.


Ako znate nesto o uzgoju te vrse bio bi zahvalan na odgovoru ;)

Ja ju trenutno bonsai držim na  prozoru s puno svjetla(sjeverne orjentacije) i ispod prozora je radiator(moja mam tu drži orhideju več par godina i super uspjeva).

Fala na odgovorima i savjetima unaprjed.
Najte kaj zamerit :)

Offline Kiki

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #1 : 01-12-2007, 21:14:28 »
Ljudi molim vas 34 hinta i ni ''o'' od odgovora.

Molim za pomac da mi prvi bonsai bas ne propane odma

 :blush:
Najte kaj zamerit :)

Offline Aleksa

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #2 : 01-12-2007, 21:43:35 »
Ovo je Kineski brijest. Dosta smo pisali po forumu o njemu... Lak je za odrzavanje!  :sarcastic:

Offline Kiki

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #3 : 01-12-2007, 23:14:25 »
Po cem se tocno prepoznaje kineski brijest.

Koja mu je karakteristika i ak znas mozda koja je to tocno vrsta(latinski naziv)
Najte kaj zamerit :)

Offline MARKO

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #4 : 02-12-2007, 03:51:59 »
lat. ulmus parvifolia.

Offline Kiki

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #5 : 07-12-2007, 18:27:38 »
Fala na pomoci oko prepoznavanja.


Ak bi mi mogli rec nekaj o tome kako se odrzava bio bih jos zahvalniji  :chinaman:


Imam jedan mali problem neke od grančica su mi se ''otrgnule'' ne do kraja nego djelomično dali postoji način da ih spasim  :question: :question:
Najte kaj zamerit :)

Offline MARKO

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #6 : 07-12-2007, 18:32:25 »
Evo link na vodič (Ulmus Parvifolia.doc):
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=83.msg894#msg894

Offline Kiki

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #7 : 08-12-2007, 11:32:16 »
Fala na opsirnom opisu ali to bas ne odgovara na moje pitanje

''Imam jedan mali problem neke od grančica su mi se ''otrgnule'' ne do kraja nego djelomično dali postoji način da ih spasim :question: :question:''

Da i zanima me razlika između prihranjivanja i foliarnog prihranjivanja dal je to ista stvar i kao se cesto radi foliarno prehranjivanje kroz godinu ???

I da dali je dovoljno zalijati bonsai na nacin da ga ostavim da se posuši zemlja, a onda ga zalijati(špricom sa finim raspršivanje po zemlji) sa otprilike 1 deci vode tako da zemlja procuri tj. voda se pocne skupljati u podmetaču.


Fala unaprijed  :chinaman:
Najte kaj zamerit :)

Offline gale

Odg: POMOČ OKO BONSAIA
« Odgovori #8 : 08-12-2007, 16:58:37 »
Grančice  možeš pokušati spasti što ćeš ih učvrstiti, obmotati rafijom( kanapom) na mestu loma i premazati kalemarskim voskom. Slično kao kod kalemljenja.

Folijarno prehranjivanje je preko lista, tako što se prska (mista ) lišće drveta. Sada pa do proleća nije potrebna prehrana.  U toku sezone potrebno je stalno prehranjivanje svakih desetak dana. Folijarno prehranjivanje je samo jedan od mogućih načina prehranjivana.

Kod zalivanja je najvažnije da zemlja nikad ne bude potpuno suva i da ne ostane voda u posudi drvca nakon zalivanja.