Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Acer palmatum (japanski javor)  (Posjeta: 82884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #15 : 14-02-2007, 08:29:47 »
Aleksa to za Tebe ne važi. Siguran sam da Marija nije mislila na matematiku kao školski predmet :mdr:

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #16 : 14-02-2007, 08:46:26 »
jucer sam mu podrezao grane ,ali nisam niti jednu dokraja odreza ,pricekati cu do sutra kad cu se naci s bonsaiZG da to zajedno pokusamo obraditi
ali me zanima dali drzanje na balkonu ga moze unistiti ili bi ga trebao svake zime ufurati u stan , dali ima neko javora i kako s njim postupa

Offline Aleksa

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #17 : 14-02-2007, 21:20:15 »
Aleksa to za Tebe ne važi. Siguran sam da Marija nije mislila na matematiku kao školski predmet :mdr:
Znam, ali svejedno...  :mdr:

Istefano, ja imam jedan Acer negundo i drzim ga na terasi... Mislim da ga ne bi smio unositi u kucu sem ako su temperature jako niske... A i tada samo u negrijanu prostoriju...

Offline DonQuijote

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #18 : 14-02-2007, 21:45:36 »
I ja imam acer običan najobičniji zdravoseljački i zaključio sam da je neuništiv.
Ako je preživio mene ...preživjeti će sve.
Prvo, izvadio sam ga usred ljeta i to samo ga isčupavši, tako da od korjena nije ostalo gotovo ništa. Tek nakon tog vandalskog čina su mi rekli što i kako treba, i kada i zašto.
Čudim se da je uopće preživio. Zaključak- drvo s neobično jakom voljom za životom

Bonsai ZG

  • Gost
Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #19 : 14-02-2007, 23:53:22 »
Samo što je drastična razlika u održavanju Acer Campestre i Acer Palmatum. Barem koliko ja imam iskustva. Koliko sam uspio upropastiti A.Palmatuma i disektuma i atropurpureuma, da sam odlučio Japance saditi samo u vrt. A svaki javor domestikus vulgaris živi bez obzira kako i gdje ga posadim.
Japanci fino krenu i onda se samo odjednom počnu sušiti listići, ondak mladi izboji da bi se na kraju posušila čitava grana.
Pretpostavljam da im položaj na balkonu nikako ne odgovara.

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #20 : 18-02-2007, 22:28:15 »
evo mog javora opet ,ali sad u drugom izdanju u posudi, e sad poslusao sam savjete da pogledam korijen gdje se nalazi i imam kaj vidjeti ... ide u oblik L i kako god sam pokusao ga okrenuti nisam uspio sav korijen sakriti ,a bojao sam se totalnog skracivanja kroijena ,pa sam ga radije malo nagnuo ,ali sad zelim cuti vase misljenje kaj ciniti dalje , dali mu skratiti dosta korijen i ispraviti ga ili ga ostaviti ovako i dali da ga sad prebacim u stan ili da ga vratim nazad na hladnocu inace sad je trenutno na mom balkonu 10C°

Offline DonQuijote

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #21 : 18-02-2007, 23:43:56 »
Ovako u posudi će vrlo polagano napredovati, možda si prenaglio.
 Ja sam si odredio da ništa ne stavljam u posudu za bonsai, dok to uistinu ne zasluži...ovaj Javor još ne zaslužuje

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #22 : 19-02-2007, 00:23:34 »
Ovako u posudi će vrlo polagano napredovati, možda si prenaglio.
 Ja sam si odredio da ništa ne stavljam u posudu za bonsai, dok to uistinu ne zasluži...ovaj Javor još ne zaslužuje
Vrlo mudar odgovor.

M

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #23 : 19-02-2007, 08:52:05 »
Ovako u posudi će vrlo polagano napredovati, možda si prenaglio.
 Ja sam si odredio da ništa ne stavljam u posudu za bonsai, dok to uistinu ne zasluži...ovaj Javor još ne zaslužuje
znam znam , ali eto nemam se cime drugim zabavit , valda znas kak je to ... pa bil si i ti nekad totalni pocetnik ... ovo ce biti moj prvi rad, tako da me podsjeca na nesto kaj nebi smio nikako napraviti :mdr:
ali recite vi meni , jeli polozaj stabla normalan i dali bi mogao ostati u stanu ili da ga saljem nezad na balkon

Offline DonQuijote

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #24 : 19-02-2007, 09:24:02 »
znam znam , ali eto nemam se cime drugim zabavit , valda znas kak je to ... pa bil si i ti nekad totalni pocetnik ...

Znam, znam :mdr: ja sam još uvijek totalni početnik i svaki dan se borim sam sa sobom da ne prenaglim  :lol:... a svako malo prenaglim i napravim bedastoću...jedino još nisam prenaglio sa posudom. Sve drugo već jesam :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #25 : 19-02-2007, 15:58:36 »
Ovako u posudi će vrlo polagano napredovati, možda si prenaglio.
 Ja sam si odredio da ništa ne stavljam u posudu za bonsai, dok to uistinu ne zasluži...ovaj Javor još ne zaslužuje
znam znam , ali eto nemam se cime drugim zabavit , valda znas kak je to ... pa bil si i ti nekad totalni pocetnik ... ovo ce biti moj prvi rad, tako da me podsjeca na nesto kaj nebi smio nikako napraviti :mdr:
ali recite vi meni , jeli polozaj stabla normalan i dali bi mogao ostati u stanu ili da ga saljem nezad na balkon
Za polozaj stabla je jos rano govorit,a u svakom slucaju nemoj da ga drzis u stanu,tj u zagrijanoj prostoriji.Bolje ti je da napravis drveni sanducic.

M

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #26 : 19-02-2007, 20:12:22 »
Za polozaj stabla je jos rano govorit,a u svakom slucaju nemoj da ga drzis u stanu,tj u zagrijanoj prostoriji.Bolje ti je da napravis drveni sanducic.

M
kakav je to drveni sanducic i kaj bi se desilo ,ako bih ga ja sad unio unutra i onda na proljece vratio van

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #27 : 19-02-2007, 23:31:34 »
Kupis dasku debljine dva,dva i pol cm,raspili komade i od toga napravis sanduk.
Ako ga sada uneses u toplu prostoriju,pocet ce prebrzo pupat,a moze se dogodit i da ugine zbog topline i preniske vlage.Ukratko da kazem ovo drvo nije kucni bonsai.

M

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #28 : 20-02-2007, 09:20:07 »
Kupis dasku debljine dva,dva i pol cm,raspili komade i od toga napravis sanduk.
M
Dobar si , pa dobro nisam bas takav kreten  :lol: , neg za kaj ce mi taj sanduk...
ovak sam ja tebe sad shvatio , da bi to trebao biti sanduk za posudu da se nebi smrznula zemlja ,a kaj nije dobra vreca od tuje , pa ga u to umotam , odrzavat ce toplinu ,a i prozracnost

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #29 : 20-02-2007, 10:30:18 »
Kupis dasku debljine dva,dva i pol cm,raspili komade i od toga napravis sanduk.
M
Dobar si , pa dobro nisam bas takav kreten  :lol: , neg za kaj ce mi taj sanduk...
ovak sam ja tebe sad shvatio , da bi to trebao biti sanduk za posudu da se nebi smrznula zemlja ,a kaj nije dobra vreca od tuje , pa ga u to umotam , odrzavat ce toplinu ,a i prozracnost
Ne radi se o toplini i izolaciji,nego o cinjenici da drvo bolje i brze raste u drvenom sanduku.Ono sta ti sad treba jest debljanje debla.

M