Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Acer palmatum (japanski javor)  (Posjeta: 86802 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #60 : 04-04-2007, 13:25:37 »
vec jesam , nemrem ja docekat , kupil sam ono gnojivo kaj je marija spominjala za masline , pa cemo vidjeti

Offline Marija

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #61 : 04-04-2007, 13:37:38 »
Prvu turu smo već pognojili.... :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #62 : 04-04-2007, 13:44:58 »
vec jesam , nemrem ja docekat , kupil sam ono gnojivo kaj je marija spominjala za masline , pa cemo vidjeti

S obzirom da je drvo tek presađeno trebao si ga dohraniti sa 10-52-10, ali nadam se i da će ovo biti dovoljno.  :no:  
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Goran Cajko

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #63 : 04-04-2007, 13:51:30 »
vec jesam , nemrem ja docekat , kupil sam ono gnojivo kaj je marija spominjala za masline , pa cemo vidjeti

Nemoj to ubuduće radit. Pričekaj mjesec dana nakon presađivanja da odstoji. (POGOTOVO KOD YAMADORIA PRVU GODINU NE GNOJITI)
spržit češ korjen i onda  :frown:

Offline Marija

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #64 : 04-04-2007, 13:54:07 »
trebao si ga dohraniti sa 10-52-10,
Mislim da taj NPK sastav nije dobar. Za bonsaije treba balansirano gnojivo - taj P-52 je previše :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #65 : 04-04-2007, 15:02:53 »
Ukoliko se bonsai samo održava, u potpunosti se slažem.  :yes:

Ali ako drvo treba rast, tj. za prvo gnojenje poslije presađivanja je preporučljivo koristiti gnojivo sa većom količinom fosfora i dohranom vitamina B kako bi se drvo što prije oporavilo i nastavilo rast sa što manjim šokom. S obzirom da smo uklonili 1/3 korijena potrbno je nadoknaditi tu razliku. Arthur Skolik kao pedavač u Kanadi i SAD-u izdao je DVD gdje je to sve objašnjeno.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #66 : 05-04-2007, 10:08:25 »
vec jesam , nemrem ja docekat , kupil sam ono gnojivo kaj je marija spominjala za masline , pa cemo vidjeti

Nemoj to ubuduće radit. Pričekaj mjesec dana nakon presađivanja da odstoji. (POGOTOVO KOD YAMADORIA PRVU GODINU NE GNOJITI)
spržit češ korjen i onda  :frown:
znam ja to gorane , on je presadjen ,pa ima vise od mjesec dana :yes:

Offline Marija

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #67 : 05-04-2007, 10:20:55 »
Bilo bi bolje da nije u bonsai posudi ... brže bi napredovao.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #68 : 05-04-2007, 12:14:14 »
znam i to ,ali su mi rekli da posto sam ga tek sad presadio da nebi bilo pametno ga odmah presadjivat , da je bolje pricekati iduce proljece ,a ja vec napravio sanduk  :sarcastic: i sad mi sluzi kao stalak biljkama

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #69 : 06-04-2007, 08:48:06 »
Barem nečemu služi :rofl:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #70 : 11-04-2007, 21:12:30 »
Izgleda da nije obicni palmatum,nego disectum.Ako je tako,steta.

M

Offline Mladen

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #71 : 11-04-2007, 23:43:33 »
Ovo je Atropurpureum  ja imam sličan samo malo veći .....po prvi put je cvijetao i izbacio sjeme....
I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD HAVE ME AS MEMBER

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #72 : 12-04-2007, 09:23:42 »
Ovo je Atropurpureum  ja imam sličan samo malo veći .....po prvi put je cvijetao i izbacio sjeme....
Acer palmatum disectum artropurpureum.Ima bijeli i crveni,ovo je crvena varijanta.Rekao sam steta,jer je disectum nepogodan za pravljenje bonsaia,eventualno za vrtni.Ne podnosi ni defolijacuju.

M

Offline helleborus

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #73 : 12-04-2007, 09:47:33 »
mali prolistal , e sad zanima me nesto dali ga ja mogu vec sad cvikat ili trebam pricekati da grane malo odrvenaste i dali ce mu tu biti kraj rasta ili ce on i na tim granama poceti bacati jos ove godine nove izboje

moja preporuka ti je... nabavi jos koje drvce, barem 5 ili jos bolje 10 komada. zašto? ovako si usmjeren na jedno jedino drvce i silom bi htio nekaj s njim. onda rezuckas, gnojis, zalijevaš, presađujes nekoliko puta i NE DAS MU MIRA. svako jutro, svako popodne dođes do njega i vrebas sa skaricama. jel da??!! :mdr: mislim, razumijem te nije lako. zato si nabavi jos koje, pa makar te .... :slap: :P90:

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #74 : 12-04-2007, 12:02:40 »
Ovo je Atropurpureum  ja imam sličan samo malo veći .....po prvi put je cvijetao i izbacio sjeme....
Acer palmatum disectum artropurpureum.Ima bijeli i crveni,ovo je crvena varijanta.Rekao sam steta,jer je disectum nepogodan za pravljenje bonsaia,eventualno za vrtni.Ne podnosi ni defolijacuju.

M
da i ja sam ostao razocaran , kad sam vidio  :frown:... treba kupovati drvca kad prolista