Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Acer palmatum (japanski javor)  (Posjeta: 86488 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zlatko

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #90 : 18-04-2007, 11:00:45 »
Još na početku interesa za bonsai sam negdje pročitao da prije orezivanja javora alat ( škare ) treba dezinficirati alkoholom, jer se može dogoditi da se odrezana grana djelomično ili u cijelosti osuši.

Dozvoljavam da to nije točno, ali ja prije svakog zahvata na javorima dezinficiram škare i nikada nisam izgubio niti jednu granu ( osim ako sam je savijanjem polomio ). To radim čak i na 40-tak mladica javora koje rastu u vrtu i čini se da im to odgovara. Meni također. :dunno:
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #91 : 18-04-2007, 13:31:31 »
hvala , znam za to , Kresica nas je uputil na jednoj od radionica

Offline DonQuijote

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #92 : 18-04-2007, 14:05:05 »
hvala , znam za to , Kresica nas je uputil na jednoj od radionica

...da uputil... i šamare je dijelil za zaboravnost :mdr:

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #93 : 25-04-2007, 09:10:51 »
Samo ga pusti da raste. Nemoj ništa cvikat dva mjeseca, a možeš ga počet hranit kroz dva tjedna.
eto ja ga ocvikao prije 4 dana i poneki listovi su mu se posavili , jeli to razlog ili je ipak neki drugi i hoce li mu biti bolje

A da li ti njega zaljevaš i koliko često?
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #94 : 25-04-2007, 11:51:30 »
oporavil se i imas pravo brijem da je bilo zbog zalijevanja , jer mi se nakon 2 dana oporavil ... a inace cim se zemlja posusi ,eto sad ga recimo zaljevam svaka 2-3 dana

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #95 : 25-04-2007, 12:09:03 »
 :ange: probaj svaki dan u isto vrijeme.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #96 : 25-04-2007, 15:26:17 »
pa ti zaboravljas da je moje carytvo na balkonu i da nemam bas previse sunca koje bi moglo isusiti zemlju ,a niti vjetra jer je u zaklonu , tako da sma valjda oduzio dan dva da ga ne zalijem ,ali eto sad je se u redu  :smile:

Offline hknezovi

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #97 : 25-04-2007, 15:39:03 »
TILT TILT information overload TILT TILT

Sory, morat ću se resetirat i pohraniti informaciju na hard.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Pinus

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #98 : 25-04-2007, 15:55:29 »
Još na početku interesa za bonsai sam negdje pročitao da prije orezivanja javora alat ( škare ) treba dezinficirati alkoholom, jer se može dogoditi da se odrezana grana djelomično ili u cijelosti osuši.

Dozvoljavam da to nije točno, ali ja prije svakog zahvata na javorima dezinficiram škare i nikada nisam izgubio niti jednu granu ( osim ako sam je savijanjem polomio ). To radim čak i na 40-tak mladica javora koje rastu u vrtu i čini se da im to odgovara. Meni također. :dunno:

Ali kaj nije stvar u tome da se mora alat dezinficirat nakon rada na javoru, da nebi zarazio neku drugu biljku? Čula sam da su javori otrovni za druge vrste?

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #99 : 25-04-2007, 16:00:33 »

Ali kaj nije stvar u tome da se mora alat dezinficirat nakon rada na javoru, da nebi zarazio neku drugu biljku? Čula sam da su javori otrovni za druge vrste?
Onda bi meni sve pokrepalo.

M

Offline istefano

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #100 : 25-04-2007, 21:35:18 »

Ali kaj nije stvar u tome da se mora alat dezinficirat nakon rada na javoru, da nebi zarazio neku drugu biljku? Čula sam da su javori otrovni za druge vrste?
krivo prije sljake na javoru moras dezifincirat , jerbo su jako osjetljivi

Offline DonQuijote

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #101 : 25-04-2007, 22:32:52 »
Ja sam čuo i prije i poslije. Od jednih sam čuo prije a od drugih poslije...pa ja za svaku sigurnost i prije i poslije :mdr:

Offline helleborus

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #102 : 25-04-2007, 22:44:45 »
Ja sam čuo i prije i poslije. Od jednih sam čuo prije a od drugih poslije...pa ja za svaku sigurnost i prije i poslije :mdr:

Umrijet ću od smijeha kak ste slatki!  :histerical:

Offline gal

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #103 : 26-04-2007, 07:25:55 »
Nisam znal za ove alkoholičarske vrste  :tup: ! S njima bi se dalo senzibilizirati moje zagorce! Bonsai za po klijeti....  :tlab:

Offline marinko beg

Odg: Acer palmatum (japanski javor)
« Odgovori #104 : 26-04-2007, 09:31:04 »
Nisam znal za ove alkoholičarske vrste  :tup: ! S njima bi se dalo senzibilizirati moje zagorce! Bonsai za po klijeti....  :tlab:
Nisam ni ja. :gigle: :BTW,a da te od sada zovem Asterix,sta mislis na to? :rofl:

M