Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Buxus, povratni pupovi????  (Posjeta: 12404 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #15 : 02-12-2007, 22:35:58 »
Drži se ti bukava, tu si maher  :verycool:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #16 : 02-12-2007, 22:38:03 »
Btw, tek sad na slikama vidim da moram maknuti još jednu veliku granu.  To ću na proljeće kad malo potjera, ovako se bojim da ipak previše ne okljaštrim

Ako ti je toprava strana po meni ti je ova van forme. Bez nje bi bio puno ljepsi.

Slažem se. Možda čak maknem i ovu veliku iz koje označena izlazi. Prvo ću je probati jako ispresavijati, ali to će pričekati do proljeća. Sada sam skinuo oko 60-70 % grančica pa da ne pretjeram. Ma ima tu još dosta posla, ali zadovoljan sam jer je to prvo drvce na kojemu sam radio nešto tako drastično.

Offline DonQuijote

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #17 : 02-12-2007, 22:38:58 »
Drži se ti bukava, tu si maher  :verycool:
  :lol: :lol:

Offline DonQuijote

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #18 : 10-12-2007, 21:28:59 »
Evo nastavka.

Offline DonQuijote

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #19 : 10-12-2007, 21:31:16 »
Problem je bio, kao što se vidi, to  što su unutrašnje grane potpuno gole, tj listići se nalaze samo na vrhovima. Zato sam sve grane ostavio puno preduge, sve do proljeća kada će nakon povratnih pupova :nails: sve te grančice biti skraćene barem na pola.

Offline Marija

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #20 : 10-12-2007, 21:34:50 »
Mnooogooo bolje od onog prvog primjerka!  :mdr:

Zanimljivo motanje žice "prirodnim stilom"  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #21 : 10-12-2007, 21:36:11 »
Zanimljivo motanje žice "prirodnim stilom"  :tlab:

Ma to je takozvana 'Tonćijeva škola žicanja'!  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #22 : 10-12-2007, 21:46:23 »
Meni je Pal autoritet :na: a on veli da je svejedno kak se ožica važno da drži :mdr:

Svakako sam žicao i sa bakrom i sa aluminijem i sa pečenim bakrom, ma  :gigle:
Danas sam u MBM- u pokušao kupiti aluminijske žice raznih debljina ali nemaju ništa osim 3mm žice. I to tako već 6 mjeseci :dunno:

Offline Andrija Zokić

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #23 : 10-12-2007, 22:50:12 »
Da, dobro je i meni kako si oblikovao, jedino mi malo izgleda plosnato, kao da mu nedostaje koja grana straga .... ili je to samo dojam na fotografiji?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #24 : 11-12-2007, 07:56:14 »
Meni je Pal autoritet :na: a on veli da je svejedno kak se ožica važno da drži :mdr:

Svakako sam žicao i sa bakrom i sa aluminijem i sa pečenim bakrom, ma  :gigle:
Danas sam u MBM- u pokušao kupiti aluminijske žice raznih debljina ali nemaju ništa osim 3mm žice. I to tako već 6 mjeseci :dunno:

Ima i 2,5mm, ja kupio u subotu.

Offline gal

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #25 : 11-12-2007, 08:03:44 »
Da li se je neko igrao sa Buxusima? Kako bacaju povratne pupove. Naime grane u unutrašnjosti krošnje su skroz gole, nešto listića ima samo po vrhovima. Kakva je situacija sa ozelenjavanjem tih golih grančica? Moram naime reducirati krošnju za nekih 80%. Što će se dogoditi i da li će izbiti nova zelena masa?

... ja sam 2006 u isto doba (12mj) iskopao jedan, kako je zima bila blaga isti sam orezao i ožićio (01 mj), i dugo je izgledao jadno, tek se početkom ljeta "zbudil" i stidljivo potjeral izboje... pa sad kad je moj izdržal dva zahvata odjedanput mislim da ti sa svojima nebuš imal problema...
-slika 3 je iz 10 mj kasnije, pa prosudi sam...
PS/ kako si već i čuo, (valjda i osjetio) stare grane se nikako ne savijaju i pucaju ko led..

Offline DonQuijote

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #26 : 11-12-2007, 13:28:43 »
Da, dobro je i meni kako si oblikovao, jedino mi malo izgleda plosnato, kao da mu nedostaje koja grana straga .... ili je to samo dojam na fotografiji?
Fotografije su kritične, čekam nedjelju da fotkam na dnevnoj svjetlosti, ovako se ništa ne kuži i izgleda loše. Nije plosnato, samo se baš ne vidi dobro.

PS/ kako si već i čuo, (valjda i osjetio) stare grane se nikako ne savijaju i pucaju ko led..
Je, pucaju ko lude, a čujem i da se žele izravnati i nakon cijele godine ožičenja. Neke kritične sam omotao gumenom trakom proije savijanja tako da nisu puknule, ali inaće pucaju bez krckanja i upozorenja.

Offline Goran Cajko

Odg: Buxus, povratni pupovi????
« Odgovori #27 : 12-12-2007, 14:52:09 »
Meni je drvo super.
Ja osobno nebi rezao crveno označenu granu, možda bi ju samo savinuo prema "unutra" tako da dolazi iz sredine, a ovu malu ispod nje privuko prema van tj. nama.
Dvije grane s drugog debla prebacio bi preko prvog tj. naprijed da se dobije na dubini. Malo vrh  još srezati...

ajd daj još sliku s druge strane da vidimo...