Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: prepoznajte moj Bonsai !!!  (Posjeta: 13175 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarkoNish

prepoznajte moj Bonsai !!!
« : 06-12-2007, 01:57:53 »
Imam dva pitanja:
1.Iz koje je porodice ovaj Bonsai ili ime biljke???
2.zashto mu se sushi donji deo stabla ???


Hvala UNAPRED !!!

Offline DonQuijote

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #1 : 06-12-2007, 10:49:19 »
Po onome što ja vidim kad kliknem na link, to je bijeli medvjed koji spava u snijegu  :verycool:
...sad ne znam jel kod mene nešto ne štima ili...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #2 : 06-12-2007, 10:51:13 »
Po onome što ja vidim kad kliknem na link, to je bijeli medvjed koji spava u snijegu  :verycool:
...sad ne znam jel kod mene nešto ne štima ili...

Fotke su neupotrebljive !

Offline helleborus

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #3 : 06-12-2007, 11:22:14 »
E, done.. nisam dugo bila na forumu, ali sad vidim da mi je falio tvoj smisao za humor.

Offline MarkoNish

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #4 : 06-12-2007, 11:46:52 »
Ljudi ja vas stvarno pitam ako znate da mi pomognete ne da se  sprdate sa mnom!!!Pomozite

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #5 : 06-12-2007, 11:55:13 »
Ljudi ja vas stvarno pitam ako znate da mi pomognete ne da se  sprdate sa mnom!!!Pomozite

S tobom se nitko ne sprda, tvoje fotografije pokazuju interijer na koj je izoštrena fotka, drvo je neprepoznatljivo i teško će ti neko pomoći sa sigurnošću u to kaj priča. Pošalji jasne fotke pa će i odgovori postati jasniji!

Offline Marija

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #6 : 06-12-2007, 12:01:44 »
Stavi kvalitetnije slike, snimljene fotoaparatom a ne mobitelom, kako bi bile oštre.

P.S. Nemoj slike stavljati preko vanskih linkova već ih unutar potuke uplodaj na naš server!  ;)


Meni se čini da je to možda crasulla ....  :question:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline MarkoNish

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #7 : 06-12-2007, 12:03:57 »
Ljudi ja vas stvarno pitam ako znate da mi pomognete ne da se  sprdate sa mnom!!!Pomozite

S tobom se nitko ne sprda, tvoje fotografije pokazuju interijer na koj je izoštrena fotka, drvo je neprepoznatljivo i teško će ti neko pomoći sa sigurnošću u to kaj priča. Pošalji jasne fotke pa će i odgovori postati jasniji!

Slikano je mobilnim jer nemam fotoaparat  i ne moze bolje da se slika jer nece !!!Ako bude bice ja pitam za pomoc ako moze da se prepozna i ovako!!

Offline Marija

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #8 : 06-12-2007, 12:09:25 »
totaaalno je mutno ...... nema šanse   :frown:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline MarkoNish

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #9 : 06-12-2007, 12:14:42 »
josh dve slike sam stavio!

Offline Tijek

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #10 : 06-12-2007, 12:19:10 »
Ovo je crasulla ili nešto slično. Ima puno vrsta u ovi familii...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #11 : 06-12-2007, 12:24:27 »
Vjerojatno se radi o nekom sukulentu, a dno debla truli, pretpostavljam zbog velikih razlika suho/mokrog tretmana. Vjerojatno mu nije pogođen omjer potrebne vode u nekom periodu.

Offline MarkoNish

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #12 : 06-12-2007, 12:30:34 »
Vjerojatno se radi o nekom sukulentu, a dno debla truli, pretpostavljam zbog velikih razlika suho/mokrog tretmana. Vjerojatno mu nije pogođen omjer potrebne vode u nekom periodu.

Prodavac me zezno jer je reko da treba da se zaliva jednom u nedelju dana i tek pre par dana sam vido da mora svakodnevno da se zaliva!lepo se razvija bilo bi shteta da istrune!Sta da radim povodom toga ?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #13 : 06-12-2007, 12:34:06 »
Vjerojatno se radi o nekom sukulentu, a dno debla truli, pretpostavljam zbog velikih razlika suho/mokrog tretmana. Vjerojatno mu nije pogođen omjer potrebne vode u nekom periodu.

Prodavac me zezno jer je reko da treba da se zaliva jednom u nedelju dana i tek pre par dana sam vido da mora svakodnevno da se zaliva!lepo se razvija bilo bi shteta da istrune!Sta da radim povodom toga ?

Nemam neki pametni savjet, svojevremeno sam imao kaktus koji je u gornjem dijelu izgledao bujno i fenomenalno dok je pri tlu bio suhljav i naizgled natruo, no kasnije sam vidio da to "trulo, postaje sve veče i bujnije, tak je kaktus živio dok nisam otišao iz rodne kuće. Dakle njemu je to bilo normalno, jel to i kod tebe slučaj... nemam pojima, možda se javi neko iskusniji, a ti potraži po netu savjete o uzgoju sukulenata.

Offline helleborus

Odg: prepoznajte moj Bonsai !!!
« Odgovori #14 : 06-12-2007, 12:55:02 »
I ja bi rekla da je Crassula, možda C. ovata. Pogledaj na webu njene slikice pa usporedi jer stvarno se slabo vidi. Njima ti sad po zimi treda nešto hladniji prostor. Negdje do max 15 stupnjeva, a mi ih u Botaničkom držimo i do 6. U tom slučaju dovoljno ih je zalijevati 1 put tjedno. No, ako ih imaš u sobi situacija je potpuno drugačija. Još ako je blizu radijatora moraš obvezno svaki dan bar provjeriti je li vlažna zemlja jer se može vrlo brzo isušiti. Vidim dana površini imaš kamenje. To češ morat bar malo maknuti da vidiš koliko ja vlažna zemlja. Najbolje je da kontroliraš svaki dan i kad vidiš da je uz rub posude(oko 1 cm od ruba) suha zemlja zalij. To može biti i svaki dan. Ali je vjerojatnije svaki drugi ili treći dan. Ponavljam, ovisi gdje je držiš. Pokušaj ne iznad radijatora.