Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: crvena cimbura  (Posjeta: 7671 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ils onix

crvena cimbura
« : 03-03-2010, 00:25:01 »
trenutno nemam slike da stavin,al jel zna iko kako se zove drvo koji ima one cvene plodove slicno sljivi samo nisu jajasti nego okrugli, imaju glatku kozicu---lisce na drvetu je skuro smede, a ima i vise vrsta tih drva cak i plodovi budu drugacije boje, neki npr zute(ugl ti polodovi su jestivi)...moj stari to zove cimbura al nemogu na netu nis tako nac... i da, kad procvijeta to je milina za oci, onak svijetlo rozo, bjelo...

Offline jurica

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #1 : 03-03-2010, 06:42:04 »
Najvjerojatnije po opisu koji si dao radi se o Prunus cerasifera - Crvenolisna šljiva.
Ako ima tamno crvene listove i roza cvijetove radi se o varijatetu "Nigra".
Karl Thier ima par primjeraka koje uzgaja kao bonsai , a ja u parku (6 kom) kao ukrasno drvo.

Offline ils onix

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #2 : 03-03-2010, 12:07:39 »
mislim da  je to to...hvala puno...

Offline ils onix

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #3 : 03-03-2010, 14:26:10 »
nego, imam iza kuce jednu takvu ogromnu, i razmisljam da odrezem granu te ju stavim u vodu...oce izbacit zile sad?? a poceli su vec pupovi...

Offline V.igor

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #4 : 03-03-2010, 16:51:32 »
Neće izbaciti žile i neće se ukorijeniti samo tako odrezana grana. Crvena šljiva će na proljeće iz tih pupova koje vidiš procvasti. To je zanimljivo ako želiš napraviti ikebanu. Probaj pronaći drvce koje ima KORIJEN.

Offline jurica

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #5 : 03-03-2010, 17:19:42 »
nego, imam iza kuce jednu takvu ogromnu, i razmisljam da odrezem granu te ju stavim u vodu...oce izbacit zile sad?? a poceli su vec pupovi...
Napravi margotu negdje u 4 mjesecu na grani koju biš odstranio , kad baci žile poreži ispod mjesta di si margotirao i posadi u posudu. Možda postupak bude gotov već i u 8 mjesecu a možda tek iduće godine, treba probat i vidjet koliko mu treba da baci žile.

Offline V.igor

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #6 : 03-03-2010, 17:49:42 »
Ovo crveno; zareži granu na nekoliko mjesta uokolo. Ako imaš horman za ukorjenjivanje primjeni na rezove. Odigni te zarezane komade i natrpaj mokre mahovine. Omotaj najlonom donji kraj. Natrpaj zemljom. Zali. Sveži gornji kraj. Održavaj vlagu i drži fige. Tak nekak bi ja to... I još nać ljepu granu, masnu.

Offline tomislav

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #7 : 03-03-2010, 18:39:37 »
http://vukajlija.com/attached_images/0000/9623/dzanarike.jpg

jel misliš na ovo? inače to još zovu ringlov

Offline ils onix

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #8 : 03-03-2010, 23:03:26 »
razmisljao sam da o ovom sta si reko igor, a i pokusat cu...pa budem vidio...

a nije to to tomo, tj plodovi su iste velicine al su crvenkasto smedi, tamni, i lisce je crvenkasto...bit ce da su u rodu drva :hihihi:

Offline V.igor

Odg: crvena cimbura
« Odgovori #9 : 03-03-2010, 23:21:00 »
Pronjuškaj malo po net-u pod pojmom MARGOTIRANJE.