Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Što znate o pinciranju?  (Posjeta: 28987 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline V.igor

Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #45 : 09-03-2010, 18:59:11 »
Nema veze, oprostite što sam smetao. Moja drfca nikad neče morat skrivat ožiljke od rezanja stabla, takoje. Sjemenje , sadnice i takto. Navek ču uzimat i uzgajat drvca koja se nemaju kaj sramit. A to kaj če im trebat 200 let da bu neš od njih, pa kaj sad. I možeteme sam gledat. Dobiće ih neki dobrica na poklon. A ja ču se reinkarnirat ko njegov nasljednik i opet buju to bila moja drvca. :) E. Nebum Vas više smetal. Danas. Njanjanja. :P

Offline DonQuijote

Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #46 : 09-03-2010, 20:06:51 »
Kiki jesi to ti? :gigle: Moram te razočarati ali morati ćeš rezati, ne postoji način da dobiješ bonsai bez da režeš.
 Drvo raste znaš i povremeno ga moraš orezati  :gigle: Jer za dvjesto godina ćeš imati diva ma koliko ga picirao

Offline V.igor

Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #47 : 09-03-2010, 21:40:17 »
Oj Don kak si kaj. Pa ja neznam, mislim da ni Kiki, nema mu šešira. :) Gle baš me briga ja ču drvca pincirat i držat 5 leta u običnoj zemlji dok su skroz mala da se razgranaju i dobiju meke nježne krivulje, i grane do debla koje će se na kraju vidit najbitnije mi ja da ih nemoram gledat po 5 dana. A ondak posle toga jeah, idemo ih pumpat al kad JA budem zadovoljan kak se grane puste. A bebač će pustit grane i pupuslave, no frks. Sam sam to tio reć. Dobro, nevermajnd. Mislim da sam opet za_s_ro. Jel jesam? Pardon. Maziću ih i neće imati ožiljaka nikakvih, a vrijeme mi nije bitno. 5 godina, radije 35. Hvala.

Offline V.igor

Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #48 : 10-03-2010, 01:12:42 »
Nitko od nas ovdje ne radi pinciranje - zakidanje rasta, upravo suprotno manijakalno zalijevamo i gnojimo te formu i stiliziranje radimo orezivanjem izbojaka!
Nema alternativne metode.
Dvogodišnju sadnicu koju ti pokazuješ baš treba pustiti da raste i deblja se, dobije ramifikaciju i počme ličiti na nešto blizu bonsaiju.
Pinciranje sigurno nije tehnika koju bi trebao primjenjivati!

Dobro ja ne razumijem kako se vama ne da čekati 20-30 godina da drvce sazre. Sad sam ljut ko leptir. Zašto ne pincirati? Zašto ne dobiti puno više grananja bliže deblu sa puno manje ožiljaka. Ne želim puštat drvce da divlja, neču! Meni se nigdje ne žuri. Baš me briga što je kak gospa Marija kaže dvogodišnja sadnica. Ja ću po svom. Neće ono meni ćoškove po granama bacat, pa da moram mislit kako ću to zarast. Vidjećemo za tridesetak godina. Sve je super i sve je za pet, Marija ja znam kaj ti oš reć, al mene to ne tangira ni najmanje, ne žuri mi se nigdje. Ako za svog života ne uspijem to drvce ukulturit nema veze. Mi ćemo tak svi otić. Drvca će ostat. Neki drugi bonsaistekovi buju brinuli o njima. I tak to. Najbolje bi bilo kad sam vidio bratića da pali flaksericu da se pravim da nije ništ i nek jadno malo drvce uništi. E neće moći ove noći. Ima vremena. Jedan korak naprijed, jedan nazad. :hippy:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #49 : 10-03-2010, 07:40:48 »
Dobro ja ne razumijem kako se vama ne da čekati 20-30 godina da drvce sazre. Sad sam ljut ko leptir. Zašto ne pincirati? Zašto ne dobiti puno više grananja bliže deblu sa puno manje ožiljaka. Ne želim puštat drvce da divlja, neču! Meni se nigdje ne žuri. Baš me briga što je kak gospa Marija kaže dvogodišnja sadnica. Ja ću po svom. Neće ono meni ćoškove po granama bacat, pa da moram mislit kako ću to zarast. Vidjećemo za tridesetak godina. Sve je super i sve je za pet, Marija ja znam kaj ti oš reć, al mene to ne tangira ni najmanje, ne žuri mi se nigdje. Ako za svog života ne uspijem to drvce ukulturit nema veze. Mi ćemo tak svi otić. Drvca će ostat. Neki drugi bonsaistekovi buju brinuli o njima. I tak to. Najbolje bi bilo kad sam vidio bratića da pali flaksericu da se pravim da nije ništ i nek jadno malo drvce uništi. E neće moći ove noći. Ima vremena. Jedan korak naprijed, jedan nazad. :hippy:

Igore, kolko godina imaš, ako slobodno pitam?
Jesi li ikad u životu, u živo vidio bonsai koji je nastao iz yamadoria?
Kako misliš da netko može cijeniti tvoj rad, dok ti sprdaš nečiji rad?
Odluku o tome što i kako ćeš raditi na drvcima, donosiš ti i to je samo tvoje, a kad se pojaviš na javnom forumu, ponašaj se u skladu sa duhom koji tu vlada!
Quotam ti pod ovaj post, ali moje quotanje je vezano za hrpu tvojih postova koje si ispisao u dan dva, što bi se moglo protumačiti kao spamanje. Em što pišeš hrpu postova, em su ti postovi pisani nekim čudnim riječima i rečenicama, koje je teško pratiti.

Pozdrav
Mario

Offline V.igor

Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #50 : 10-03-2010, 14:43:02 »
Imam 35 godina, 29.3. će bit 36. Evo uši mi se crvene, ispričavam se, neću više "spamat". okej.  :frown:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Što znate o pinciranju?
« Odgovori #51 : 10-03-2010, 15:11:23 »
Imam 35 godina, 29.3. će bit 36. Evo uši mi se crvene, ispričavam se, neću više "spamat". okej.  :frown:

Idemo dalje  :takoTreba:
 ;)