Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrya carpinifolia - crni grab  (Posjeta: 50442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #30 : 24-04-2008, 14:21:26 »
p.s. kaj nije bilo debljih???   :gigle:

polako vidiš da se prvo naoružava (čajkomlati, žličice, nožići, kliješta, katapult ....)  :tlab:

Čajkomlat je već pofarban i spremno strepi ne bi li ga prošetao. Sad si smišljam špagicu za nošenje oko vrata ili barem ko pušku na ramenu. Mislim da nešto kao futrola za ribički štap može biti odlično riješenje. To mi je predložio moj ljenjivac Istefano  :mdr:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #31 : 25-04-2008, 07:43:52 »
Evo ostrye u listu, baš mi je slatka  :love:

koja elegancija  :smile:

Je je. Kao žena koja mrda bokovima i pleše. Podsjetila me na malu sirenu iz crtića kad 'dobi' noge i hoda po plaži i kreće se vrlo elegantno i u ritmu.

Nek se onda zove Sirena, dvije korijenove žile idu u istu stranu i glume noge, a ti si bila kad sam je vadio, sad si i kuma  :love:

Ajde dobro. Pristajem. Kao svaka dobra kuma koja obilazi svoje kumče i ja ću svoje. Danas se S i ja idemo provozati bajkovima ko kvartu pa možda svratimo na minutu. Sam da je vidim!!!!   ;)

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #32 : 25-04-2008, 07:45:36 »
Nemam pojma zakaj se ovaj Sandev pojavio.  :dunno:  Znaš da sam to samo ja Mario, kaj ne???   :tlab:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #33 : 08-07-2008, 09:07:22 »
Na fotkama se donekle vidi nebari koji mi se vrlo dopada. Deblo se dobro sužava, a neke rezove sam lagano udubio i spalio, sve u svemu, drvo mi ima neku čar, iako je relativno malo. Žicom sam donekle uspio dobiti početne položaje glavnih grana. Vrh je za sada ostao nešto viši nego mi je to bilo potrebno za virtual, koji na kraju i ne mora biti konačan izgled. Sve ovisi kak ćemo se drvo i ja gledati... Dakle fotka prije (nakon vađenja), sada i virtual.

Offline DonQuijote

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #34 : 08-07-2008, 11:39:59 »
Nije li krošnja preširoka za takvo deblo?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #35 : 08-07-2008, 11:43:14 »
Nije li krošnja preširoka za takvo deblo?

Možda!
Vidjet ću s vremenom, tek sad je (prije 10-15 dana) počela bacati povratno, pa će mi novi izboji dati i nove ideje i poglede.

Offline Marija

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #36 : 08-07-2008, 12:16:06 »
Vidjet ću s vremenom, tek sad je (prije 10-15 dana) počela bacati povratno, pa će mi novi izboji dati i nove ideje i poglede.

Da da i kod nas je tako. Obično napravimo virtual kao nekakvu trenutnu viziju krošnje, a kako kako rastu novi izbojci i stabalce mijenja izgled tako se obično i promijeni konačna vizija, pa onaj virtual s početka priče postane primjer kako NE oblikovati stablo ....

Mislim da je to dobro. Ne treba stablo kalupiti u neke svoje vizije, već obratno.... osluhnuti što stablo "kaže" pa samo malo doraditi.... :jezik:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #37 : 08-07-2008, 12:37:53 »
Mislim da je to dobro. Ne treba stablo kalupiti u neke svoje vizije, već obratno.... osluhnuti što stablo "kaže" pa samo malo doraditi.... :jezik:

Iako ova rečenica, izglada usput rečena... vrlo je teška i iz nje bi se mogao napisati opširan odnos čovjeka prema Prirodi, a pogotovo drvima koja su nam i bit interesa.  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #38 : 08-07-2008, 13:16:35 »
Iako ova rečenica, izglada usput rečena... vrlo je teška i iz nje bi se mogao napisati opširan odnos čovjeka prema Prirodi, a pogotovo drvima koja su nam i bit interesa.  :chinaman:

Nije usput. Napisana je tebi.  :zbunjen:
A to što kažeš je zanimljiva tema (meni) i ko zna možda jednom i otvorimo posebnu temu o tome.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #39 : 08-07-2008, 13:25:52 »
Iako ova rečenica, izglada usput rečena... vrlo je teška i iz nje bi se mogao napisati opširan odnos čovjeka prema Prirodi, a pogotovo drvima koja su nam i bit interesa.  :chinaman:

Nije usput. Napisana je tebi.  :zbunjen:
A to što kažeš je zanimljiva tema (meni) i ko zna možda jednom i otvorimo posebnu temu o tome.

Ti i tvoja žurba  :tuca:
... pogledaj boldano!!!  ...znam da nije usput  :verycool:

Ako me u ovih par dana ne ulovi inspiracija, možda nakon godišnjeg budem Intuitivno Inspiriran za pokretanej teme, a može i netko drugi... priključit ću se  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #40 : 24-10-2008, 10:43:05 »
Kaj bi vi napravili s ovim drevom?
Pucala me ideja za oblik onih drva po afričkim prostranstvima.... kao kišobran.... iz zemlje izlazi vrlo debeli panj, pogodan za drilanje.... :dunno:

Offline Goran Cajko

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #41 : 24-10-2008, 10:53:21 »
Pa kad je več tak popigan, napravi "šiban vjetrom".

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #42 : 24-10-2008, 11:15:27 »
Pa kad je več tak popigan, napravi "šiban vjetrom".

Nisam siguran da ima korjen sa strane kontra vjetra... no možda neka polukaskada... malo više od tvog virt je nagnuti, no ovu prvu granu vratiti  :dunno:
Eto razbibrige za dane bez lova  :tlab:

Offline Aleksa

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #43 : 24-10-2008, 16:06:43 »
Kaj bi vi napravili s ovim drevom?
Pucala me ideja za oblik onih drva po afričkim prostranstvima.... kao kišobran.... iz zemlje izlazi vrlo debeli panj, pogodan za drilanje.... :dunno:

Misliš kao drvo akacije? http://www.shunya.net/Pictures/Tanzania/Serengeti/Acacia09.jpg   ;)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #44 : 27-10-2008, 07:59:51 »
Kaj bi vi napravili s ovim drevom?
Pucala me ideja za oblik onih drva po afričkim prostranstvima.... kao kišobran.... iz zemlje izlazi vrlo debeli panj, pogodan za drilanje.... :dunno:

Misliš kao drvo akacije? http://www.shunya.net/Pictures/Tanzania/Serengeti/Acacia09.jpg   ;)

Slično no puno niže...iako sad nakon Č virta... možda promijenim viziju