Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrya carpinifolia - crni grab  (Posjeta: 50227 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #60 : 11-02-2009, 15:50:16 »
Predlažem da je nazoveš "Koraljka"  :hihihi:


Ali, kaj je, je... simpatično ime  :great:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #61 : 12-02-2009, 10:58:15 »
Malo za razbibrigu, "slatkoj sireni" promijenio sam posudu.
Sad mi se čini da je dojam bolji, a kad olista, vidjet ću jel trebam recnuti ponešto na njoj.
Stavio sam sve fotke od sakupljanja do danas da pregled bude bolji, iako na krošnji skoro da i nema promijene...ili malo  :smile:

Koraljka je prekrasna, nego zakaj si je opet stavio u tako veliku posudu. Vidim da je dosta plića, ali, kaj nisi trebao uzeti nekaj manjeg opsega?!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #62 : 12-02-2009, 11:03:33 »
Malo za razbibrigu, "slatkoj sireni" promijenio sam posudu.
Sad mi se čini da je dojam bolji, a kad olista, vidjet ću jel trebam recnuti ponešto na njoj.
Stavio sam sve fotke od sakupljanja do danas da pregled bude bolji, iako na krošnji skoro da i nema promijene...ili malo  :smile:

Koraljka je prekrasna, nego zakaj si je opet stavio u tako veliku posudu. Vidim da je dosta plića, ali, kaj nisi trebao uzeti nekaj manjeg opsega?!

Želio sam dobiti neku vizualnu prostranost, nešto kao drvo na čistini koje raste nesmetano, u konačnici je tak i ispalo. Meni se vrlo dopada.

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #63 : 12-02-2009, 11:12:08 »
Malo za razbibrigu, "slatkoj sireni" promijenio sam posudu.
Sad mi se čini da je dojam bolji, a kad olista, vidjet ću jel trebam recnuti ponešto na njoj.
Stavio sam sve fotke od sakupljanja do danas da pregled bude bolji, iako na krošnji skoro da i nema promijene...ili malo  :smile:

Koraljka je prekrasna, nego zakaj si je opet stavio u tako veliku posudu. Vidim da je dosta plića, ali, kaj nisi trebao uzeti nekaj manjeg opsega?!

Želio sam dobiti neku vizualnu prostranost, nešto kao drvo na čistini koje raste nesmetano, u konačnici je tak i ispalo. Meni se vrlo dopada.

Onda dobro, ak si tak htio. Možda bi ti onda trebao neki detalj pokraj drva. Npr. neki kamenčić, mali čovječuljak, neki mali cvjetak. Znaš, kao ono za usporedbu. Da se vidi koliko je za tebe doista veliko to drvo.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #64 : 12-02-2009, 11:16:42 »
Malo za razbibrigu, "slatkoj sireni" promijenio sam posudu.
Sad mi se čini da je dojam bolji, a kad olista, vidjet ću jel trebam recnuti ponešto na njoj.
Stavio sam sve fotke od sakupljanja do danas da pregled bude bolji, iako na krošnji skoro da i nema promijene...ili malo  :smile:

Koraljka je prekrasna, nego zakaj si je opet stavio u tako veliku posudu. Vidim da je dosta plića, ali, kaj nisi trebao uzeti nekaj manjeg opsega?!

Želio sam dobiti neku vizualnu prostranost, nešto kao drvo na čistini koje raste nesmetano, u konačnici je tak i ispalo. Meni se vrlo dopada.

Onda dobro, ak si tak htio. Možda bi ti onda trebao neki detalj pokraj drva. Npr. neki kamenčić, mali čovječuljak, neki mali cvjetak. Znaš, kao ono za usporedbu. Da se vidi koliko je za tebe doista veliko to drvo.

Da, upravo to smjeram...bez čovječuljka  :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #65 : 09-03-2009, 09:22:45 »
Pupovi su pokazali razigranost i rekli mi u kojem smjeru da suzim krošnju, možda se na fotkama ne vidi baš onak dobro, no ja sam zadovoljan povratnim rezom. Bit će to simpatičan shohin...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #66 : 09-03-2009, 09:23:49 »
....i moj najmanji bonsai postaje prekrasno malo drfce  :jupije:

Offline helleborus

Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #67 : 09-03-2009, 10:12:51 »
....i moj najmanji bonsai postaje prekrasno malo drfce  :jupije:

Znam da nam pogeld često prvo izmame oni gigantski primjerci, ali u Marievom vrtu mogu se vidjeti i neki prekrasni malecki stvorovi. Npr. ovaj ima oko sebe takvu krasnu mahovinu koja može poslužiti kao jastučić za vlaženje prsti pri listanju papira. >Ona mala ostrijica koju si presadio nedavno je prekrasna, elegantna, nježna... i kako je lijepo gledati drvce kad izlaze listići nakon duge i hladne zime. Fascinantno.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #68 : 09-03-2009, 12:35:16 »
....i moj najmanji bonsai postaje prekrasno malo drfce  :jupije:

Znam da nam pogeld često prvo izmame oni gigantski primjerci, ali u Marievom vrtu mogu se vidjeti i neki prekrasni malecki stvorovi. Npr. ovaj ima oko sebe takvu krasnu mahovinu koja može poslužiti kao jastučić za vlaženje prsti pri listanju papira. >Ona mala ostrijica koju si presadio nedavno je prekrasna, elegantna, nježna... i kako je lijepo gledati drvce kad izlaze listići nakon duge i hladne zime. Fascinantno.

Kako mi je ovo prva zima sa kakvom takvom kolekcijom drvaca, točno je da ushit koji izaziva taj novi život, teško možemo prikriti, a zašto i bi. Neke situacije koje su prošla sezone izgledale kao SF, sada same govore, gdje je drvo dovoljno snažno i u kojem smjeru želi napredovati, i ma koliko mi bili vizionari u skiciranju budučih izgleda naših drva, ona nas iznenade nekim novim situacijama i smjerovima. Za dva graba koja su prošle godine bila nedodirljiva po pitanju skračivanja, jučer sam jednostavno cviknuo velikim škarama, naravno, već sad su puno boljeg izgleda.... obožavam ovaj životni hobi  :love:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #69 : 11-05-2009, 09:51:28 »
Nekoliko postova iznad, bez listova, a sada kompaktnija i zelenija  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #70 : 11-05-2009, 10:19:25 »
Još jedna neprezentirana ostrya, a vjerojatno i zadnja koju sam ja izvadio....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #71 : 29-06-2009, 09:50:22 »
...Sirena koju sam odbijao žicati za vrijeme III konvencije, sad je dobro usidrena u posudi i dobila je prvi dodir žicom i škaricama...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #72 : 20-07-2009, 08:09:15 »
Kad se ostrya primi, onda je sve lakše, do tad....  :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - crni grab
« Odgovori #73 : 18-03-2010, 13:47:50 »
...jedna od ostrya iz ove teme, došla je do faze posude... ja zadovoljan  :smile: