Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Otpala većina lišća na fikusu  (Posjeta: 4373 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Otpala većina lišća na fikusu
« : 06-02-2008, 13:24:07 »
Imam ficus banjamin star je 18 godina deblo oko 5cm, u jesen smo se selili pa sam ga ostavio na čuvanju- međutim ostavili su ga blizu radijatora pa je otpalo 90 % lišća, samo je ostalo lišće na vrhovima grana. Ja bi te grane sada volio potkratiti da se zgusne i oporavi ali bi u tom slučaju ostao bez lišća. S obzirom da mi je jako drag ne bih volio pogriješiti pa vas molim za pomoć (kada i da li ga smijem potkratiti) znam da ste pisali po forumima, pročitao sam sve ali me brine da mi se ne desi da grana bez lišća odumire(suši)...


Meni se isto dogodilo prije 6-7g. Ostali su samo vršni listovi i onda sam ga ja išao pigati i cvakati i na kraju je završio na kompostu. Mislim da mu je gubitak listova dovoljan šok i da ga treba pustiti nek se odmori kao nakon defolijacije.

Offline Davor

Otpala većina lišća na fikusu
« Odgovori #1 : 06-02-2008, 14:05:49 »
Da li mu mogu pomoći nekako osim prskanja?

Kupil sam u MBM-u prošle godine nekakvo tekuće gnojivo + micro elementi za ficus ali moram priznati da nisam vidio nekakav napredak dodavanjem...


Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Otpala većina lišća na fikusu
« Odgovori #2 : 06-02-2008, 14:09:34 »
Da li mu mogu pomoći nekako osim prskanja?

Kupil sam u MBM-u prošle godine nekakvo tekuće gnojivo + micro elementi za ficus ali moram priznati da nisam vidio nekakav napredak dodavanjem...

Smjesti ga na svjetlo mjesto i ne pretjeruj s brigom oko njega. Nemoj ga jako vlažiti, ima malo listova pa ne hlapi tekučinu toliko. Zalij ga tek kad se osuši no ne pretjeruj. Kad malo živne onda ga prskaj i prihranjuj. Sad mu je gnojenje više smrt nego život.

Offline Marija

Odg: Otpala većina lišća na fikusu
« Odgovori #3 : 06-02-2008, 15:01:56 »
Kupil sam u MBM-u prošle godine nekakvo tekuće gnojivo + micro elementi za ficus ali moram priznati da nisam vidio nekakav napredak dodavanjem...

Bolesne biljke se ne prihranjuju!!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai