Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pila  (Posjeta: 10294 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Pila
« : 03-03-2008, 10:34:02 »
Kupio sam nedavno 2 pile. Jedna kvalitetna Felco 620 (list 24 cm) - 245kn,
i jedna jeftina Made in Croatia ali mi se čini da ima kvalitetan sistem sklapanja za 75kn.
I jedna i druga mogu bez problema u ruksak što mi je bitno kada tražimo i vadimo yamadorije.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Pila
« Odgovori #1 : 03-03-2008, 10:39:20 »
i jedna jeftina Made in Croatia ali mi se čini da ima kvalitetan sistem sklapanja za 75kn.

ovu jeftinjaču prvi put vidim  :question:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Pila
« Odgovori #2 : 03-03-2008, 10:39:37 »
i jedna jeftina Made in Croatia ali mi se čini da ima kvalitetan sistem sklapanja za 75kn.

ovu jeftinjaču prvi put vidim  :question:

hehe ... znam
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Pila
« Odgovori #3 : 03-03-2008, 10:41:18 »
hehe ... znam
to si kupio s pumiceom, jutros?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pila
« Odgovori #4 : 03-03-2008, 10:41:54 »
Kupio sam nedavno 2 pile. Jedna kvalitetna Felco 620 (list 24 cm) - 245kn,
i jedna jeftina Made in Croatia ali mi se čini da ima kvalitetan sistem sklapanja za 75kn.
I jedna i druga mogu bez problema u ruksak što mi je bitno kada tražimo i vadimo yamadorije.

Kakvi su utisci piljenja s jednom i s drugom?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pila
« Odgovori #5 : 03-03-2008, 10:46:26 »
U subotu sam pogledao na brzinu Felcovu ponudu i čini mi se odličnim alatom, pogotovo što svaki rezervni dio možeš kupiti zasebno i promjeniti. Ja sam u manje od godinu dana skršio preko 5 škara od luxovih, gardeninih i još nekih raspona cijena od 50-100 kn. Pilu imam luxovu i nisam ni malo zadovoljan njom tak da me zanimaju tvoji utisci na ove dvije.

Offline Marija

Odg: Pila
« Odgovori #6 : 03-03-2008, 10:48:21 »
Pilu imam luxovu i nisam ni malo zadovoljan njom tak da me zanimaju tvoji utisci na ove dvije.

mi godišnje "trošimo" 3-5 pila....  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pila
« Odgovori #7 : 03-03-2008, 11:10:19 »
Pilu imam luxovu i nisam ni malo zadovoljan njom tak da me zanimaju tvoji utisci na ove dvije.

mi godišnje "trošimo" 3-5 pila....  :hihihi:

Onda nema mjesta mojoj zabrinutosti  :verycool:
No ak pilu platim više od 100 kn onda bi trebala izdržati barem jednu sezonu, a ova Falcova za 245 kn i dvije  :mdr:
Zezam se, bitno mi je da dok sam na terenu, pila fino odradi svoj posao i da mi ne zapinje  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Pila
« Odgovori #8 : 03-03-2008, 11:58:18 »
U subotu sam pogledao na brzinu Felcovu ponudu i čini mi se odličnim alatom, pogotovo što svaki rezervni dio možeš kupiti zasebno i promjeniti. Ja sam u manje od godinu dana skršio preko 5 škara od luxovih, gardeninih i još nekih raspona cijena od 50-100 kn. Pilu imam luxovu i nisam ni malo zadovoljan njom tak da me zanimaju tvoji utisci na ove dvije.

Prekratko imam Felco proizvode da bih mogao točno procijeniti koliko je dobar, ali mi se čini u ruci odličan. Po onome što sam čitao po netu, ljudi su sa njim oduševljeni i godinama koriste njihove proizvode za koje kažu da su i nakon 5-6 godina korištenja kao novi.
Lux ima nekoliko klasa, a one sa 3 zvjezdice (mislim da je to Basic) su uglavnom jako loše. Gardena mi djeluje kao neka šminkerska marka i nije mi niti malo oduševila.
Ovu jeftinjaru sam kupio jutros i čini mi se za 75kn da je odlična. Oštrica je 18cm duga i 1mm debela (kao i Felco). Raspored zubi je kod svih ovakvih pila isti, tj. jedan red raspoređen na način da najjače pila kada vučeš prema sebi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Pila
« Odgovori #9 : 22-03-2008, 09:13:22 »
Kakvi su utisci piljenja s jednom i s drugom?

Obe pile su isprobane i Felco pilu definitivno preporučam jer je odlična. Ovu jeftinjaru baš i ne jer ima kratku i slabo savinutu dršku pa je sa njom nezgodno pilati. Nailazio sam i na bolje preklopne pile od 70kn.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Pila
« Odgovori #10 : 19-03-2009, 20:59:12 »
Kupio sam Einhell povratnu pilu (All Purpose Saw) za oko 300kn. Čini mi se da će biti jako korisna kada kupim i kvalitetan list za nju.
http://www.einhell.com/res/imageresource.aspx/DF635A6A-3AA6-6F6F-095C-E91EBEAA5F67?width=1500&height=426&quality=90
http://www.einhell.com/englisch/englisch.aspx?file=elektrowerkzeuge&lang=en
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Pila
« Odgovori #11 : 20-03-2009, 07:47:09 »
Kupio sam Einhell povratnu pilu (All Purpose Saw) za oko 300kn. Čini mi se da će biti jako korisna kada kupim i kvalitetan list za nju.
http://www.einhell.com/res/imageresource.aspx/DF635A6A-3AA6-6F6F-095C-E91EBEAA5F67?width=1500&height=426&quality=90
http://www.einhell.com/englisch/englisch.aspx?file=elektrowerkzeuge&lang=en
Ja imam takvu pilu već skoro dvije godine. Druga je firma ali je princip isti. To je sasvim korisna stvarčica. Izvrsno pili i deblja stabla. Moraš si kupiti dva dobra lista različite duljine i veličine zuba i onda će sve biti ok.
Vrlo koristan, štoviše, u našem poslu nužan alat.
Njezin glavni nedostatak (uz nedostatak snage ukoliko je uspoređuješ s motornom pilom-ali, to nije za usporedbu) jest taj da jako trese. Dakle, moraš ju koristiti za nešto što je ili u zemlji, ili vrlo dobro usađeno u tlo u kojem raste. Za razliku od takve pile, motorka je nepomična i ne trese objekt koji pili.
Ova pila ti je mrak za piliti korijenje prije prve sadnje a nakon vađenja iz prirode. Korijenje je blatno i puno kamenja i zemlje, a na tome sjebeš motorku istoga trena. Odmah je tupa. Ova stvar je u tim situacijama neuništiva.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pila
« Odgovori #12 : 20-03-2009, 08:18:41 »
Kupio sam Einhell povratnu pilu (All Purpose Saw) za oko 300kn. Čini mi se da će biti jako korisna kada kupim i kvalitetan list za nju.

Prošle godine sam kupio istu takvu samo žute boje, ima i potenciometar/regulator brzine, to je odlično! Kupio sam jednu boschovu pilu od mislim 32 cm sa velikim zubima (ne največim) Kak Seba veli, najkorisnija je za korijen prije sadnje yamadoria, no i za debele grane ili batrljke na panjevima. Da trese, no to je zanemarivo.