Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE  (Posjeta: 71881 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #135 : 15-09-2008, 11:50:55 »
Može. S isprintanim bagerom budemo vadili isprintana drva :gigle:

Offline Marija

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #136 : 15-09-2008, 12:50:44 »
U Kaštelima sam uredno bio izmoren od puta i neispavan (rob sam svojem krevetu), pa mi je to kvarilo raspoloženje.

Žao mi je, ali 2010. ćeš opet morat do Kaštela  :turpija:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #137 : 15-09-2008, 22:05:51 »
Kako ste zamislili konvenciju? Što bi bilo osim radionice?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #138 : 16-09-2008, 08:06:59 »
Kako ste zamislili konvenciju? Što bi bilo osim radionice?
Možda radionice neće niti biti (u onom smislu kao do sada). Mislim da ćemo upregnuti Palla. Al još nismo definirali sve pa se još malčice strpite.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #139 : 16-09-2008, 08:14:57 »
Kako ste zamislili konvenciju? Što bi bilo osim radionice?
Za sada imamo samo nacrt događanja, prilično grub dogovor što želimo, a što ne želimo. Sve treba još izbrusiti. Zbog toga i redovito sastančimo(piva, roštilj...). Sutra je novi sastanak.
A sada ozbiljno...ono u što smo sigurni jest da Njega želimo više iskoristiti. Moj je dojam da Pall nedjelju u velikoj mjeri prespava. Treba organizirati "radionicu" tako da on cijelo vrijeme radi, bar za te novce koje bude dobio. Ja sam zagovornik sheme da u nedjelju ON radi radionicu na prezentiranim mu drvima. Mogao bi napraviti dva ujutro i dva popodne, Uz njega, postojala bi i dva asistenta koja bi mu pomagala u osnovnim tehničkim poslovima...npr žicanju ili čišćenju  lišća ili viška granja...tako bi sve moglo biti brže. I na taj način on bi bio aktivan. A ne da mi radimo a on pasivno sjedi. Za to mislim da ga ne trebamo. U subotu bila bi kritika drva cijeli dan, možda dvosatni teoretski uvod.

Offline Marija

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #140 : 16-09-2008, 08:15:17 »
Kako ste zamislili konvenciju? Što bi bilo osim radionice?
Možda radionice neće niti biti (u onom smislu kao do sada). Mislim da ćemo upregnuti Palla. Al još nismo definirali sve pa se još malčice strpite.

Koliko se sjećam Pall je u Kaštelima kad smo se dogovarali spominjao moderiranje - par ljudi oblikuje stabla a on komentira .... ili sam nešto pobucala ...  :question:
Ne znam, moja sugestija je da ga pitate što on predlaže (tako smo mi oba puta), mislim da nakon dvije godine druženja s nama najbolje zna što nam treba.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #141 : 16-09-2008, 08:17:49 »
Citat:
Koliko se sjećam Pall je u Kaštelima kad smo se dogovarali spominjao moderiranje - par ljudi oblikuje stabla a on komentira .......  :question:

To je isto dobra ideja. I o tome smo mislili.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #142 : 16-09-2008, 08:20:10 »
Uglavnom, kada riješimo i dogovorimo što hoćemo, onda sve to treba poslat njemu da vidi jel se slaže i što još predlaže. Tada ćemo objaviti program na netu.

Offline Marija

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #143 : 16-09-2008, 08:20:20 »
Treba organizirati "raduinicu" tako da on cijelo vrijeme radi, bar za te novce koje bude dobio.
....   A ne da mi radimo a on pasivno sjedi. Za to mislim da ga ne trebamo.

Pa ne bih rekla da su radionice pasivne za njega. Osobno meni su drage jer smo oba puta doniojeli stablo koje je trebalo odraditi a imali smo neke stvari  koje nismo bili sigurni .... tako da smo ga tu u potpunosti iskoristili.
Mislim da se radi greška kada se na radionicu donese stablo s kojim znate što ćete .... i radite stvari koje ste već radili...

To su neka moja razmišljanja, naravno Ž-ovci odlučuju kako smatraju da je najbolje.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #144 : 16-09-2008, 08:25:09 »
Kako ste zamislili konvenciju? Što bi bilo osim radionice?
Možda radionice neće niti biti (u onom smislu kao do sada). Mislim da ćemo upregnuti Palla. Al još nismo definirali sve pa se još malčice strpite.

Koliko se sjećam Pall je u Kaštelima kad smo se dogovarali spominjao moderiranje - par ljudi oblikuje stabla a on komentira .... ili sam nešto pobucala ...  :question:
Ne znam, moja sugestija je da ga pitate što on predlaže (tako smo mi oba puta), mislim da nakon dvije godine druženja s nama najbolje zna što nam treba.

I o tome smo razgovarali i razmišljali. No,... meni se čini... To bi se više manje svelo na ono kaj smo već vidjeli. Npr. ako uzmemo neki bor... ja želim vidjeti kako bi Pall savijao te grane, pigao cijelu krošnju, radio jinove itd. a ne da to radimo mi koji se svaki dan vidimo i radimo onak kak nam se čini da bi to trebalo raditi. Voljela bi vidjeti kako Pall radi sve te poslove. Dobro je bilo kad je on bio moderator na radionicama gdje su radila sva poznata svjetska imena bonsai scene, mislim da bi nama više koristilo da vidimo njega kak nešto radi.
A prvi dan ako bi bila kritika drva... tu bi on bio 'moderator'. Ne u onom smislu, ali zahtjevali bi da više vremena posveti svakom drvu te da svaki vlasnik koji donese svoje drvo dobije kompletan i detaljan izvještaj o njemu.

Offline Marija

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #145 : 16-09-2008, 08:29:35 »
Npr. ako uzmemo neki bor... ja želim vidjeti kako bi Pall savijao te grane, pigao cijelu krošnju, radio jinove itd. a ne da to radimo mi koji se svaki dan vidimo i radimo onak kak nam se čini da bi to trebalo raditi. Voljela bi vidjeti kako Pall radi sve te poslove.

Ako imate stabla da on radi na njima, suuuper!  :smile:  Posebno nešto novo što do sada nismo vidjeli.


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #146 : 16-09-2008, 08:35:49 »
Treba organizirati "raduinicu" tako da on cijelo vrijeme radi, bar za te novce koje bude dobio.
....   A ne da mi radimo a on pasivno sjedi. Za to mislim da ga ne trebamo.

Pa ne bih rekla da su radionice pasivne za njega. Osobno meni su drage jer smo oba puta doniojeli stablo koje je trebalo odraditi a imali smo neke stvari  koje nismo bili sigurni .... tako da smo ga tu u potpunosti iskoristili.
Mislim da se radi greška kada se na radionicu donese stablo s kojim znate što ćete .... i radite stvari koje ste već radili...

To su neka moja razmišljanja, naravno Ž-ovci odlučuju kako smatraju da je najbolje.  :mdr:

Zar nije kritika drva najbolja za ideje za pojedina drva. Mislim da se za relativno kratko vrijeme (možda 10-15 min po drvu) može dobiti odlična ideja i rješenje za sve koji će biti zainteresirani i u nedoumici što napraviti s drvom. A mi ostali ćemo dobiti mnogo ideja za neka naša buduća drva i kako pristupiti rješavanju tog problema- kako drvo gledati, od čega krenuti, što napraviti, ... i ostalo. Meni se kritika prošle godina jako svidjela. No već dvije godine radionica mi se čine kao razvodnjeni dani. Zanimljivi samo eventualno onima koji rade. Drugi se uglavnom samo motaju po dvorani ili sjede u kafiću. A i Pall bi često drugi dan sjedio negdje u kutu i povremeno se prošetao. Jasno da bi tada davao dobre savjete, ali mi se čini da ga možemo i bolje iskoristiti.
Ipak je jedno sigurno. Malo smo vidjeli konkretnih poslova koje odrađuju majstori. Ja bi njega željela vidjeti kako radi. Ne iz naslade, nego iz potrebe.
Čini mi se da oni koji su bili na Boniniju upravo naglašavaju kako je bilo super kad im je on puno toga odradio i pokazivao im kako se pravilno žica, pomiču grane, i kaj ti ja znam kaj. Dakle, poznavajući Palla mislim da bi on mogao i raditi na drvu i biti moderator tog drva u isto vrijeme. On je takav. Govornik. Pa ga kao takvog treba 'iskoristiti'. (to samo ja tak mislim, ovo nije izvejštaj sa naših sastanaka)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #147 : 16-09-2008, 08:38:14 »
Koliko se sjećam Pall je u Kaštelima kad smo se dogovarali spominjao moderiranje - par ljudi oblikuje stabla a on komentira ....

Meni se taj pristup čini vrlokorisnim i zagovornik sam istog. Trenutno nemam detaljno posloženu koncepciju, no vidio sam da je to praksa u svijetu, a pogotovo kako veli Duda, kad Pall moderira poznatim facama. Ako prihvatimo takav pristup, najbolje će biti da ga preciziramo sa Pallom. Mislim da imamo dobru količinu drva za takav demo, kaj se tiče Ž ekipe, a na kraju krajeva nismo mi jedini sa drvima.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #148 : 16-09-2008, 08:40:01 »
Kak smo krenuli, sutrašnji sastanak je već počeo  :verycool:

Offline Marija

Odg: NAJAVA: Walter Pall 2009. travanj, Zagreb kraj BISTRE
« Odgovori #149 : 16-09-2008, 08:50:28 »
.... ljudi Pall će dolaziti još mnogo godina ..... mi smo gladni znanja i nema šanse da se na tom putu mimoiđemo. Kako god odlučite vjerujem da će biti uredu.  :yupi:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai