Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Problem s lišćem na hrastu  (Posjeta: 5283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cile

Problem s lišćem na hrastu
« : 15-03-2008, 14:56:36 »
hrast mi je  bio u podrumu blizu cjevi za centralno tak da je izlistao samo gornji dio debla pa bih vas pitao postoji li mogućnost da mi odumru donje  glavne grane . i neznam sta je s ovim listovima poprimaju neku tamnocrvenu boju jeli to normalno? :nails:

Offline Aleksa

Odg: Problem s lišćem na hrastu
« Odgovori #1 : 15-03-2008, 18:35:50 »
Meni ovo izgleda kao neka bolest. Hrastovi su inace osjetljivi na razne boleštine.

Offline cile

Odg: Problem s lišćem na hrastu
« Odgovori #2 : 15-03-2008, 18:42:25 »
neka crvena pepelnica  :wall:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Problem s lišćem na hrastu
« Odgovori #3 : 17-03-2008, 09:04:51 »
Mislim da nema govora o bolesti. Znam da neke biljke reagiraju promjenom boje lišća ako im je prevruće. Ne mogu navesti sve vrste, ali sigurno znam da je brijest među njima. Na jednoj lokaciji gdje sam vadio brijestove, oni na šljunku i direktnom suncu imali su crvenkaste listove za razliku onih koji su rasli u hladu koji su bili zeleni. Izvađeni brijest sa crvenim lišćem, za nekoliko tjedana postao je zelen jer sam ga držao u hladu. Vjerujem da je i kod tebe taj slučaj, no zanima me jesam li u pravu. Stavi ga van i u hlad pa ćeš vidjeti, a i ja  :great:

Offline Marija

Odg: Problem s lišćem na hrastu
« Odgovori #4 : 17-03-2008, 09:41:29 »
da da i meni izgleda kao da se zarumenio od grijanja  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: Problem s lišćem na hrastu
« Odgovori #5 : 17-03-2008, 10:23:35 »
imas pravo dok je bio u podrumu sve je bilo zeleno a sad na balkonu ima puno sunce do12 moram kupit kucu i maknut se iz 4 zida :tup: