Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai od agruma  (Posjeta: 4531 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kume

Bonsai od agruma
« : 30-03-2008, 16:40:43 »
Dali se isplati radit bonsai od agruma??

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Bonsai od agruma
« Odgovori #1 : 30-03-2008, 19:13:05 »
Isplati se. Zasto se nebi isplatilo. :yes: :yes: :yes:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Aleksa

Odg: Bonsai od agruma
« Odgovori #2 : 31-03-2008, 15:45:55 »
Mozes da probas, mada su agrumi dosta zahtjevni ako se gaje npr u zagrebu ili negdje po sjeveru. A i imaju veliko lisce. Ima jedan dooobar limun ovdje negdje na forumu, cini mi se da je drigijev! 

Ako si pocetnik, ja ti ne bih preporucio agrume. Bolje uzmi neko jace, izdrzljivije drvo.  :yes:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Bonsai od agruma
« Odgovori #3 : 31-03-2008, 18:52:42 »
Vrba ti je jako izdržljivo drvo. :yes: :yes: :yes:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Kume

Odg: Bonsai od agruma
« Odgovori #4 : 31-03-2008, 21:54:59 »
ja sam vam iz dalmacije a mislim da bi to moglo uspijet ali je pitanje sad koji agrum najbrže raste

Offline Marija

Odg: Bonsai od agruma
« Odgovori #5 : 31-03-2008, 22:09:10 »
ja sam vam iz dalmacije a mislim da bi to moglo uspijet ali je pitanje sad koji agrum najbrže raste

U pravilu se bonsai ne rade od vrsta koje imaju velike listove - a agrumi ih imaju.... što se drugih voćki tiče uglavnom se rade od divljih sorti - krušaka, jabuka ili rašeljke zato jer imaju manji list i plod.

Isto tako odakle ti neki kržljavi agrum? Dok je divlju krušku (trnovaču) ili rašeljku moguće naći u prirodi zakržljalu - dakle kvalitetan primjerak i onda u 4-5 godina formirati krošnju i imati dobar bonsai. Raditi bonsai od mladice npr. limuna starog par godina ne preporučam, predugo traje za uopće dobiti bonsai od toga i upitna je kvaliteta dobivenog i nakon 15 godina i više.

Kao početnik trebaš startat sa nečim laganim .... ovladat osnovnim hortikulturnim aspektima da stablo znaš održat živim ... da kužiš razliku između sezone rasta i mirovanja, kad se koja radnja obavlja i zašto .... pa će biti onda podloge i vremena za eksperimentiranje....  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Bonsai od agruma
« Odgovori #6 : 31-03-2008, 22:13:40 »
Isplati se. Zasto se nebi isplatilo. :yes: :yes: :yes:
ja sam joj samo reko da se isplati. Od limuna ja mislim da se moze uz PUNO truda napravitit
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.