Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Početnik iz Makedonije  (Posjeta: 12125 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bobo_oh

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #15 : 18-04-2008, 16:14:10 »
aaaaa to je to :question: :question: :question:
sad sam skuzio to mi je bilo malo nejasnije ali sad sam razumeo :worthy: :worthy: :worthy:
hvala savjet  :love: :love: :love:

Offline bobo_oh

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #16 : 19-04-2008, 18:36:10 »
zdravo  :lol: :lol:
danas sam bio u setnju pa sam slikao neka stabla,vidite slike dali moze da ispadne nesto :nails: :nails: :nails:
,ako moze mogu li da izvadim stabla od zemje ili trebam da cekam iducu godinu ,da i ja nesto da radim :worthy: :worthy:.
cekam vase mislenje :question: :question: :question:
mislim da stablo je Badem (Prunus amygdalus)

Offline bobo_oh

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #17 : 19-04-2008, 18:38:47 »
a ovo je drugo

Offline nix

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #18 : 19-04-2008, 18:59:05 »
 :great: :great:
ali nije baš vrijeme  :hihihi:

Offline Marija

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #19 : 19-04-2008, 20:14:01 »
zdravo  :lol: :lol:
danas sam bio u setnju pa sam slikao neka stabla,vidite slike dali moze da ispadne nesto :nails: :nails: :nails:
,ako moze mogu li da izvadim stabla od zemje ili trebam da cekam iducu godinu ,da i ja nesto da radim :worthy: :worthy:.
cekam vase mislenje :question: :question: :question:
mislim da stablo je Badem (Prunus amygdalus)



Sad je kasno za vađenje jer je vegetacija krenula i biljke su razlistale. Ali možeš sada ta stabla malo orezati . Skratiti grane za koje smatraš da su suvišne i na taj način sniziti stablo.

Stabla su defitivno stara. Trebaš vidjeti na koji način ih možeš smanjiti, odnosno da li postoje stare grane za osnovnu strukturu krošnje i je li njihov raspored dobar. Ima li stablo zanimljiv pokret. Bitno je da li ćeš nakon tog orezivanja imati sužavanje debla - odnosno hoće li orezano stabalce biti najdeblje pri zemlji a idući prema vršnoj grani da je sve tanje. Bitno je i površinsko korijenje. Estetski nije dobro ako je kamenje urezano u deblo.

Eto to su neke osnovne stvari ...


P.S. čini mi se da na slikama ovog drugog vidim trnje .... ako je to točno onda to nije badem nego neka vrsta kruške ... Pyrus
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline bobo_oh

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #20 : 25-04-2008, 20:16:47 »
zdravo svima  :lol: :lol:
danas sam bio u setnju  prirode nasaosam dobre kandidate za baonsai drva,odrezao grane,bilo je dosta suve grane jeli trebam da odrezam i njih.Ali nebari je bio dosta velik,
i sad trebam da cekam tek u jesen da bi ga otkopao i stavim u posude pred bonsai jel tako :dunno: :dunno:
Video sam da Marija na slici kako ima kutije od drveta ne mora da bude u saksije.i kako to racunate koliko treba da bude kutija (saksija)za pred bonsai.Izmesaosam zemju sve je spremno :yupi: :yupi:

Offline Marija

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #21 : 26-04-2008, 10:41:51 »
zdravo svima  :lol: :lol:
danas sam bio u setnju  prirode nasaosam dobre kandidate za baonsai drva,odrezao grane,bilo je dosta suve grane jeli trebam da odrezam i njih.

Nemoguće je reći ovako napamet. ne znamo o kojim se vrstama radi niti kako ti suhi djelovi izgledaju. Oni se nekad fino mogu uklopit u dizajn stabla....

Ali nebari je bio dosta velik,
i sad trebam da cekam tek u jesen da bi ga otkopao i stavim u posude pred bonsai jel tako :dunno: :dunno:

Ako je vegetacija krenula onda je kasno za vađenje - tek sljedeću sezonu!

Video sam da Marija na slici kako ima kutije od drveta ne mora da bude u saksije.i kako to racunate koliko treba da bude kutija (saksija)za pred bonsai.Izmesaosam zemju sve je spremno :yupi: :yupi:

Andrija i ja radimo od dasaka kašete. Ali ne unaprijed već kada izvadimo stablo i donesemo doma onda po mjeri korjenove bale radimo kašetu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline bobo_oh

Odg: Početnik iz Makedonije
« Odgovori #22 : 26-04-2008, 17:50:27 »
Marija puno hvala na svet :worthy: :worthy:,ama vegetacija je vec pocela bilo je puno mali listici po drvetu :yes: :yes:,ali sta cu cekacu :nails: :nails:,zaboravio sam aparat za slikanje ali idem sutra da ih slikam pa da vidis jel bice nesto od njih :great: :great: :great:

Puno hvala  :love: :love: :love: :love: