Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Završila sezona vađenja ili ne?  (Posjeta: 7077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Završila sezona vađenja ili ne?
« : 07-04-2008, 10:41:50 »
... meni je sezona dobro počela, a onda sam uzeo godišnji prije Uskrsa - pa je napadao snijeg, dok se otopio - došao je Uskrs kad se zbog kršćanskih običaja ne kopa po zemlji i onda mi je pred slijedeći obečavajući vikend iskliznuo lumbalni disk iz čista mira - tjedan dana kreveta, injekcije i ostala medikamentalna sranja i taman malo dođem sebi - poludi onaj general (imena nije vrijedan spominjanja), vrzmanje van zidova kuće (pošto se radi o bližem susjedstvu) bilo je u najmanju ruku neodgovorno, a odlazak u šumu ravan samoubojstvu... i eto sve se smirilo, priroda propupala, a za mene sezona završila.  :frown: I opet nisam nezadovoljan, ako se više toga od izvađenog primi (a ima naznaka), i za mene će ipak ova sezona biti iznad očekivanja!  :smile:

Offline helleborus

Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #1 : 07-04-2008, 11:09:38 »
ne znam kak je kod tebe na Ivanščici, ali mislim da na Žumberku imamo još 3 tjedna do mjesec dana fore za vađenjem. Možeš virnuti u one fotke kaj je S stavuio Hrast 2. Na njima se vidi da još gotovo sve 'spava'. Ak se popneš malo više, možda još nađeš kaj.  8)

Offline gal

Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #2 : 07-04-2008, 11:25:03 »
ne znam kak je kod tebe na Ivanščici, ali mislim da na Žumberku imamo još 3 tjedna do mjesec dana fore za vađenjem. Možeš virnuti u one fotke kaj je S stavuio Hrast 2. Na njima se vidi da još gotovo sve 'spava'. Ak se popneš malo više, možda još nađeš kaj.  8)
... je hrastevi i bukve spavaju! Hrasteve sam povadio (izvađeni su počeli otvarati pupove), a sa bukvama više ve petljam! Ostrye su još za Uskrs listale... Inaće ja nejdem visoko, jer je gore samo šuma, dobar materijal nalazim negdje na sredini u rubnim djelovima gdje ima stijena i sl. Nema veza ionako nisam baš u fizičkoj formi za krampanje.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #3 : 07-04-2008, 11:32:55 »
ne znam kak je kod tebe na Ivanščici, ali mislim da na Žumberku imamo još 3 tjedna do mjesec dana fore za vađenjem. Možeš virnuti u one fotke kaj je S stavuio Hrast 2. Na njima se vidi da još gotovo sve 'spava'. Ak se popneš malo više, možda još nađeš kaj.  8)
... je hrastevi i bukve spavaju! Hrasteve sam povadio (izvađeni su počeli otvarati pupove), a sa bukvama više ve petljam! Ostrye su još za Uskrs listale... Inaće ja nejdem visoko, jer je gore samo šuma, dobar materijal nalazim negdje na sredini u rubnim djelovima gdje ima stijena i sl. Nema veza ionako nisam baš u fizičkoj formi za krampanje.

Čudne li Prirode  :verycool:
Kod mene u Bistri, krenule su i bukve i hrastovi. Na Žumberku ima više uspavanih ostrya od onih koje su krenule. Naravno, nadmorska visina igra ulogu. Tak je i po dvorištima, kod mene sve zeleno, kod S&D duboka hibernacija.  :hihihi:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #4 : 07-04-2008, 11:36:33 »
Volio bih si iskopati yamadori, ali u slavoniji su samo šume nema ni jednog stjenovitoga brda. Sve raste normalno.  :frown: :frown: :frown:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #5 : 07-04-2008, 11:38:37 »
Volio bih si iskopati yamadori, ali u slavoniji su samo šume nema ni jednog stjenovitoga brda. Sve raste normalno.  :frown: :frown: :frown:

Zato ja odem van Bistre i ZG do terena gdje se ima kaj vaditi.... nego jel ti već neko rekao da se primiš posla i kopaš  :lol:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #6 : 07-04-2008, 11:40:27 »
Citat:

Zato ja odem van Bistre i ZG do terena gdje se ima kaj vaditi.... nego jel ti već neko rekao da se primiš posla i kopaš  :lol:

Je rekao mi je ali šta ću kopat. U tom je stvar. Iskopao sam samo 1 i ne bas savrseni.
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #7 : 07-04-2008, 11:44:13 »
Je rekao mi je ali šta ću kopat. U tom je stvar. Iskopao sam samo 1 i ne bas savrseni.

Pogledaj kaj vade ljudi na forumu i procijeni sviđa li ti se to ili ne, znaš li kaj bi s takvim drvima ili ne.
No prije samog vađenja, preporučio bi ti da provedeš više vremena u Prirodi i vježbaš oko tražeći što bolje primjerke. Sigurno češ si uštedjeti snage za vađenje dobrog materjala.

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #8 : 07-04-2008, 11:45:34 »
Ja u šumi jedino mogu gledati velika drva. Zasada nisam naišo ni na jedan yamadori da bi mogao vidjeti jeli dobar ili ne.
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline helleborus

Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #9 : 07-04-2008, 11:56:17 »
ne znam kak je kod tebe na Ivanščici, ali mislim da na Žumberku imamo još 3 tjedna do mjesec dana fore za vađenjem. Možeš virnuti u one fotke kaj je S stavuio Hrast 2. Na njima se vidi da još gotovo sve 'spava'. Ak se popneš malo više, možda još nađeš kaj.  8)
... je hrastevi i bukve spavaju! Hrasteve sam povadio (izvađeni su počeli otvarati pupove), a sa bukvama više ve petljam! Ostrye su još za Uskrs listale... Inaće ja nejdem visoko, jer je gore samo šuma, dobar materijal nalazim negdje na sredini u rubnim djelovima gdje ima stijena i sl. Nema veza ionako nisam baš u fizičkoj formi za krampanje.

Čudne li Prirode  :verycool:
Kod mene u Bistri, krenule su i bukve i hrastovi. Na Žumberku ima više uspavanih ostrya od onih koje su krenule. Naravno, nadmorska visina igra ulogu. Tak je i po dvorištima, kod mene sve zeleno, kod S&D duboka hibernacija.  :hihihi:

ne zezaj mali... Dođi slobodno kod nas da vidiš da se počelo otvarati. Bumo vidli usred ljeta ko bu satima stajao sa šlaufom u zalijevao  :na: , a ko će zavaljeno slušati pjev ptičica  :verycool:  :whistle: . pa će biti... e da mi je živjeti u šumi ko oni moji krasni prijatelji S&D!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #10 : 07-04-2008, 12:03:46 »
ne zezaj mali... Dođi slobodno kod nas da vidiš da se počelo otvarati. Bumo vidli usred ljeta ko bu satima stajao sa šlaufom u zalijevao  :na: , a ko će zavaljeno slušati pjev ptičica  :verycool:  :whistle: . pa će biti... e da mi je živjeti u šumi ko oni moji krasni prijatelji S&D!!!

Krasni moji prijatelji.... nek mi samo uživamo, ko prije ko kasnije, evo ja već mjesec dana gledam listove na mojim yamadoriima i uživam, ma sigurno čete i vi tako za koji tjedan, dva, tri .... :love:

Offline Marija

Odg: Sezona vađenja - završila ili ne?
« Odgovori #11 : 07-04-2008, 15:09:43 »

.... sve me boli, mišići na rukama od tegljenja, leđa, imam modrica po nogama .... ruke zemljoradnice....  :dunno:

mislim da je vrijeme da barem jedan vikend provedem u civilizaciji .... želim obući ću neke fine cipelice, novu košulju otić jutarnju kavu ... čitat jutarnji i grintat da je sunce prejako, dok sam zavaljena u udobne stolice negdje na štekatu  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Završila sezona vađenja ili ne?
« Odgovori #12 : 07-04-2008, 15:51:16 »
auuu  :tup:

sad sam se sjetila .... ostao je još hrast za izvaditi .... čekamo da krenu pupovi, kako je Pall preporučio  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Završila sezona vađenja ili ne?
« Odgovori #13 : 07-04-2008, 15:57:23 »
auuu  :tup:

sad sam se sjetila .... ostao je još hrast za izvaditi .... čekamo da krenu pupovi, kako je Pall preporučio  :mdr:

Iako to ne znači puno i nije relevantni uzorak, ja sam 3 hrasta izvadio dok su spavali, pa jednog koji je počeo otvarati pupove i onda opet jednog uspavanog. Svi su imali dobro korijenje, .... bumo vidli kaj bu se dešavalo! Za sad svi pupaju i dobro su krenuli. Ovaj kojeg sam vadio u pupanju, ima več otvorene listove na svakom pupu.