Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupnja Bonsai drveta  (Posjeta: 15224 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aeternias

Kupnja Bonsai drveta
« : 10-04-2008, 09:26:58 »
Poštovanje,

Pošto sam početnik mislim da je najbolje da ovo pitanje postavim na ovom dijelu foruma a ne na dijelu za prodaju i kupovinu. Zanima me gdje preporučate kupnju bonsai drveta (prednost Zagreb)? Naime stara od cure je proslavila rodjendan a posto je u dusi botanicar i obozava bilje htjeli bi joj kupiti jedno bonsai drvo. Osim toga uz drvo bi bilo lijepo pokloniti i neku knjigu o uzgoju i odrzavanju istoga pa bih vas zamolio za savjete i prijedloge. Puno hvala unaprijed!

Lijep pozdrav.

Offline nix

Odg: Kupnja Bonsai drveta
« Odgovori #1 : 10-04-2008, 09:33:02 »
MBM....

Offline aeternias

Odg: Kupnja Bonsai drveta
« Odgovori #2 : 10-04-2008, 09:43:47 »
MBM....

Moram priznati vrlo intelektualan i opširan odgovor. Hvala svejedno.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kupnja Bonsai drveta
« Odgovori #3 : 10-04-2008, 10:05:02 »
Bonsai drvo u HR se skoro pa i ne može kupiti. Sva drvca po vrtnim centrima su ili mlade sadnice ili malsai koji kao reznica glumi drvo. Ako te zadovoljavaju malsai drvca, imaš ih po baucentrima i u MBM-u u Lučkom (najveći rasadnik) Cijenom su od 50-500 kn i ni jedno ne liči na bonsai, no nekome se svidi nešto pa kupi. Sva ta drva će prije ili kasnije riknuti, što zbog uvjeta, što zbog specifičnosti uzgoja. Na donekle dobro drvo se može naletjeti, no prvi će na njega naletjeti neki dugogodišnji bonsai hobista.

Offline nix

Odg: Kupnja Bonsai drveta
« Odgovori #4 : 10-04-2008, 10:20:34 »
MBM....

Moram priznati vrlo intelektualan i opširan odgovor. Hvala svejedno.

Nije stvar u tomu da se kaže u milijun rečenica, nego da se sve bitno kaže jednom rječju; u tomu je mudrost   :chinaman:

Offline aeternias

Odg: Kupnja Bonsai drveta
« Odgovori #5 : 10-04-2008, 10:30:36 »

Nije stvar u tomu da se kaže u milijun rečenica, nego da se sve bitno kaže jednom rječju; u tomu je mudrost   :chinaman:

Bonsai drvo u HR se skoro pa i ne može kupiti. Sva drvca po vrtnim centrima su ili mlade sadnice ili malsai koji kao reznica glumi drvo. Ako te zadovoljavaju malsai drvca, imaš ih po baucentrima i u MBM-u u Lučkom (najveći rasadnik) Cijenom su od 50-500 kn i ni jedno ne liči na bonsai, no nekome se svidi nešto pa kupi. Sva ta drva će prije ili kasnije riknuti, što zbog uvjeta, što zbog specifičnosti uzgoja. Na donekle dobro drvo se može naletjeti, no prvi će na njega naletjeti neki dugogodišnji bonsai hobista.

Mudrost po kojoj uopce ne bih kupio bonsai vec malsai (kaj god to bilo:) al hvala:)

Nekako sam i sumnjao da je sve sto se nalazi po Baumaxu i slicnima bas Bonsai drva. To nije bas nesto sto se moze proizvoditi u vecim kolicinama, bar ne kod nas. Negdje sam procitao da je clan ovog foruma iz Karlovca. Posto sam i ja iz Karlovca postoji li mozda neko mjesto za koje ne znam a da ima ponudu kvalitetnih drveta i u Karlovcu?

A sto se knjige tice, imate li kakvih prijedloga? Bilo bi odlicno kada bi bila na Hrvatskom..

Jos jednom puno hvala.

Offline nix


Offline aeternias

Odg: Kupnja Bonsai drveta
« Odgovori #7 : 10-04-2008, 12:19:01 »
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=51.0

Puno hvala. Mislim da cu uzeti "BONSAI - vodič za kupnju i održavanje pojedinih vrs.stabala" i to pokloniti za rođendan. Neka najprije to procita pa nek onda kaze sta i kako zeli dalje:)

Lijep pozdrav!