Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)  (Posjeta: 89347 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #75 : 15-05-2008, 08:09:49 »
Čajkomlat je jedan jedini i jedinstveni neraskidivo spojen sa likom i djelom stanovitog Mr. G-a.
Doleeeeee HRAM  :loco: :halt:

Mario .... krajnje sam razočarana  :frown:

I ja  :frown:

.... zato jer mi Čajkomlat stoji u podrumu i ništ ne radi !

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #76 : 15-05-2008, 08:16:19 »
Ako ja, kao tvorac imena "Čajkomlat" imam pravo glasa, zaštićujem patent, i zbog toga tražim i zaštitu prava vlasništva i korištenja imena robne marke  "Čajkomlat". Dakle, za patent alata i izvedbe možete se obratiti Mr. G-u, a ako vas zanimaju prava korištenja imena "Čajkomlat", morat ćete razgovarati sa mnom.  Što se tiče proizvodnje i narudžbi količina, nadležan je naš laborant M.  :verycool:
 :mdr:
Jel to jasno?  :diablo:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #77 : 15-05-2008, 08:25:56 »

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #78 : 15-05-2008, 08:29:18 »
Što se tiče proizvodnje i narudžbi količina, nadležan je naš laborant M. 

Sve mi se čini da na kraju ipak dolazi razgovor samnom  :na:



Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #79 : 04-08-2008, 07:57:00 »
Iako još nisam upotrijebio, novoiskovani čajkomlat bigsize, dao sam si napraviti jedan mali šminkerski sa dalmatinskim sječivom. Dug je 80cm i težak oko 5kg (veliki je 12kg). Ugrađene su mu alkice za gurtnu tak da ga mogu nositi preko leđa, skitati se i čajkomlatati. Ideja za ovu izvedbu, došla mi je jer sam u podrumu imao dvije inox štange koje su me neodoljivo podsječale na bazu čajkomlata. Ukoliko bude zainteresiranih za ove miničajkomlate, ne računajte na ovak šminkersku izvedbu osim ako ste baš poželjeli potrošiti višak nofca na  procrom/čajkomlat.


Offline gal

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #80 : 04-08-2008, 08:18:23 »
Iako još nisam upotrijebio, novoiskovani čajkomlat bigsize, dao sam si napraviti jedan mali šminkerski sa dalmatinskim sječivom. Dug je 80cm i težak oko 5kg (veliki je 12kg). Ugrađene su mu alkice za gurtnu tak da ga mogu nositi preko leđa, skitati se i čajkomlatati. Ideja za ovu izvedbu, došla mi je jer sam u podrumu imao dvije inox štange koje su me neodoljivo podsječale na bazu čajkomlata. Ukoliko bude zainteresiranih za ove miničajkomlate, ne računajte na ovak šminkersku izvedbu osim ako ste baš poželjeli potrošiti višak nofca na  procrom/čajkomlat.
..aj me prosvjetli - sječivo je zavareno na "štangi", a "čekić" je na cijevi koja klizi po štangi gore dole... ak je tak onda čim sjećivo uđe u zemlju, ova alkica za remen će ti lupati po zemlji, a ista će i ulaziti u tu kliznu cijev ili  :question:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #81 : 04-08-2008, 08:27:53 »
..aj me prosvjetli - sječivo je zavareno na "štangi", a "čekić" je na cijevi koja klizi po štangi gore dole... ak je tak onda čim sjećivo uđe u zemlju, ova alkica za remen će ti lupati po zemlji, a ista će i ulaziti u tu kliznu cijev ili  :question:

 :mdr:  :mdr:  :verycool:
Skeptiku stari  :tlab:
Sve kaj govoriš je točno! Probao sam doma na tvrdoj zemlji i stvarno alkica može zapeti, no čim malo pomakneš štangu, dobivaš prostor u koj će alka drugi puta proći. No ako u praksi i dođe do toga, problem je lako riješiv. Alkicu će zamijeniti veći prsten koji će biti na remenu, a kroz njega će se provući šipka sa sječivom i voila.... riješeno. To kaj zemlje uđe u šuplju cijev, izađe još brže i to nije nikakav problem!
PS
jel sam ti več rekao da obožavam komunicirati s ljudima koji razmišljaju  :great:

Offline Marija

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #82 : 04-08-2008, 10:27:50 »
Iako još nisam upotrijebio, novoiskovani čajkomlat bigsize, dao sam si napraviti jedan mali šminkerski sa dalmatinskim sječivom. Dug je 80cm i težak oko 5kg (veliki je 12kg). Ugrađene su mu alkice za gurtnu tak da ga mogu nositi preko leđa, skitati se i čajkomlatati. Ideja za ovu izvedbu, došla mi je jer sam u podrumu imao dvije inox štange koje su me neodoljivo podsječale na bazu čajkomlata. Ukoliko bude zainteresiranih za ove miničajkomlate, ne računajte na ovak šminkersku izvedbu osim ako ste baš poželjeli potrošiti višak nofca na  procrom/čajkomlat.



joooj koji šminkerski "Čajkić"   :tup: :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #83 : 04-08-2008, 10:33:44 »
joooj koji šminkerski "Čajkić"   :tup: :girl:

Bit ću glavna faca na yamadori terenima.... svi će gledati samo mene i moj Čajkić dok ću ja pronalaziti vrhunska drva  :happy2:

Offline Andrija Zokić

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #84 : 14-03-2009, 19:11:30 »
Evo kako izgleda naš čajkomlat nakon 2 vađenja. :frown: Inače, alatka je fenomenalna za presjecanje debelih žila, ali je problem u tome što je teška i dlijeto je lako puklo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #85 : 14-03-2009, 21:34:17 »
Bit će da je dlijeto loše kaljeno pa se lomi na komadiće,bar se meni tako čini.

Offline Marija

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #86 : 15-03-2009, 18:43:48 »
... žrtvovali smo alatku kako bi izvadili 2 odlična stabla  :dipl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #87 : 15-03-2009, 21:28:02 »
I ja sam ga napravio i mogu reći da nepostoji bolja alatka za brže i jednostavnije iskapanje.
Čajkomlat i gurtna za pričvršćivanje tereta na kamionima u kombinaciji i drvo je u cca 15min. sa odličnom korjenovom balom izvađeno.

Offline Aleksa

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #88 : 15-03-2009, 21:55:41 »
Evo kako izgleda naš čajkomlat nakon 2 vađenja. :frown: Inače, alatka je fenomenalna za presjecanje debelih žila, ali je problem u tome što je teška i dlijeto je lako puklo.

Ne znam samo šta bi moja baba rekla da ovo vidi....  :beurk:  :hihihi:

Offline Marija

Odg: Čajkomlat (alatka za vađenje drva iz prirode)
« Odgovori #89 : 16-03-2009, 09:13:56 »
I ja sam ga napravio i mogu reći da nepostoji bolja alatka za brže i jednostavnije iskapanje.

Mi ga ne koristimo za kopanje (niti se s njim u kršu može kopati) ....za to imamo alatke s kojima smo se izpraksirali već godinama i tu nema problema....
Čajkompat nam je poslužio samo za presjecanje teško dostupnog debelog korijenja ispod biljke kojeg bi inače bilo jako teško prepilati a ovako ide relativno brže. U toj sitaciji je supar poslužio. Kako mi vadimo drva koja smo našli ovu zimu, onda znama otprilike što nas kod vađenja čeka - pa smo ga ciljano ponijeli, inače po mom mišljenju to nije alatka za redovno vađenje jer je preteška za nošenje .... a nije ni potrebna uvijek!

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai