Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Smreka: prije - poslije  (Posjeta: 12837 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #15 : 08-03-2007, 16:33:28 »
Za tvoju sugestiju morao bi skratiti grane za više od pola, to teško jer na toj duljini nema niti jedne iglice.

Ne znaci da ih treba skratit.Grana se savijanjem moze skratiti za vise nego duplo!Zlatno pravilo;ako mozes napraviti jos kompaktnije drvo s time da postane jos karakternije,nemoj se ustrucavat.Ovako bi imao izvrstan chuhin.

M

Offline veljko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #16 : 08-03-2007, 20:31:27 »
Meni se sviđa, samo bi ja po završetku ciklusa novog prirasta povratno porezao vrhove grana, odstranio još par grana, da donje grane dobiju više svjetla, a sa rezanjem vrhova dobio već istu jesen mnogo povratnih pupova, koji bi u sljedećoj sezoni rasta popunili grane.

Offline Marija

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #17 : 05-09-2008, 20:33:16 »
Čajko kako izgleda ova smreka sada?

(poslije posjete Pallovom vrtu smreke su me zaludjele  :silly:)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #18 : 08-09-2008, 11:19:45 »
Smreka je presađena u posudu kupljenu kod Pala. Mogla je bit i zericu dublja al i ovako izgleda super.
Moram poslikat...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #19 : 08-09-2008, 11:57:34 »
Smreka je presađena u posudu kupljenu kod Pala. Mogla je bit i zericu dublja al i ovako izgleda super.
Moram poslikat...

Ja ima fotku na mobu  :na:

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #20 : 08-09-2008, 12:54:21 »
Smreka nakon što je kupljena, odmah je izvađena iz posude da vidim stanje korijena. Ustanovio sam da je netom utrpana u tu posudu i zatrpana friškim humusom. Taj sam humus pomješao s podosta prosijanog pijeska i tako ju posadio u istu posudu. Nakon godinu dana super rasta, kao što znate usljedio je napad žicanja... No, tek sam sad pri presađivanju uvidio loš rast korijena, tj rast je bio dobar u gornjem sloju gdje je bilo zraka, a u donjem ga nije niti bilo.
Još jedna potvrda da sadnja drva u prevelike posude može imati samo kontra efekt.

Moram poslikati s pozadinom...

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #21 : 08-09-2008, 12:59:08 »
Ovo što vidite na drugoj slici je dvije trećine totalno ne taknutog substrata od strane korijena...
Kaj reć... amater  :tup:

Offline Marija

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #22 : 08-09-2008, 13:03:32 »
Moram poslikati s pozadinom...

definitivno .... i s nekim bočnim prirodim svjetlom  :mad3:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai