Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Smreka: prije - poslije  (Posjeta: 12718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran Cajko

Smreka: prije - poslije
« : 23-02-2007, 13:16:16 »
Jedno od najnovijih uradaka, pa molim pokude, pohvale i sugestije.

Offline hknezovi

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #1 : 23-02-2007, 13:28:31 »
Ukoliko si ožičavao do vrhova savij ih malo prema gore bit će ljepše i prirodnije. Inače  8)
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Aleksa

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #2 : 23-02-2007, 16:18:44 »
 :great: :great:

Offline veljko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #3 : 23-02-2007, 19:46:04 »
Forma ti je  :great:, samo bi ja ostavio puno manje zelene mase, a i vrhove bi podrezao barem za pola :neutral:.
Inače.... :yes:

Offline marinko beg

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #4 : 24-02-2007, 00:36:48 »
Ja bih te molio sliku dosta nize.Naime se slika uvijek na pola visine stabla,ovako ti ne mogu sve reci...
M

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #5 : 07-03-2007, 14:11:57 »
Ja bih te molio sliku dosta nize.Naime se slika uvijek na pola visine stabla,ovako ti ne mogu sve reci...
M

nisam skužio prije...

Offline gal

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #6 : 07-03-2007, 15:04:17 »
U tu je bilo posla! Malo pregusta (mada fotografija može stvoriti pogrešan dojam). Ja bi na lijevom stablu najdonju granu malo odvojio od ostatka krošnje i formirao zasebni "trokut". S time bi se dobio na dinamici i dodatno bi postaralo drvo (naravno ak se da izvesti). Inaće dobar posao, tu se vidi dobar (napredni) bonsaista jer je upotrijebljena svaka moguća grančica. Ja još uvjek znam krenuti prvo sa škarama...

PS/ovo uzmi sa rezervom ja sam ipak samo početnik

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #7 : 07-03-2007, 16:43:44 »
Ovo je prvo žicanje i ja zadovoljan.
Sad mu treba dati mira i hrane, a i vrijeme če dat svoj doprinos.

kaj se tiće grančica... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Offline marinko beg

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #8 : 07-03-2007, 18:03:33 »
Evo moje odluke...Lijevo stablo je manje karakterno,deblo je po cijeloj duzini jednako i ravno,cak mi se cini na nekim mjestima iznad centra i deblje.Desno stablo je bolje i ima cak bolji nebari od desnoga.Radi toga sam odlucio lijevo stablo odsjeci gdje sam napravio crvenu crtu.Dakle ono gore pod krizem je odsjecen dio.Rezultat je poboljsan "movement" lijevog stabla koji je daleko bolji u harmoniji sa dominantnim desnim.Nemoj zaboraviti grane za dubinu,posto ja na kompjutoru ne znam da crtam u 3D.Primjetio sam na forumu vise oblikovanih drva u 2D.
Sve u svemu dobar pokusaj sa tvoje strane.Cestitam na rasporedu grana iako je pregusto i prve grane su prenisko.

M

Offline gal

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #9 : 08-03-2007, 06:53:16 »
Evo po mojem malo prorijeđeno, (možda bi još ukinul neke grane...)  :smile:

Offline istefano

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #10 : 08-03-2007, 09:00:42 »
Evo po mojem malo prorijeđeno, (možda bi još ukinul neke grane...)  :smile:
ovo mi se cini puno bolje i ja ne bih vise prorjedivao da se ne izgubi forma ,ali kaj ja znam ionako sam pocetnik

Offline marinko beg

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #11 : 08-03-2007, 10:04:05 »
Evo po mojem malo prorijeđeno, (možda bi još ukinul neke grane...)  :smile:
Izgleda puno puno bolje,samo sto se ona greska iste debljine lijenoga debla na taj nacin ne moze popraviti.
Sve u svemu jako dobro drvo za nase uvjete.Ovo je sto se tice crnogorice pravo osvjezenje za forum.

M

Offline istefano

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #12 : 08-03-2007, 10:47:19 »
Gorane, to si odrezao ove dvije ljeve grane i uspravio ga , zar ne...
I koliko ti je visoka smreka

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #13 : 08-03-2007, 13:30:09 »
Gorane, to si odrezao ove dvije ljeve grane i uspravio ga , zar ne...
I koliko ti je visoka smreka

Da, te dvije grane su prošlost, no nije uspravljen. Na prvoj slici gledamo s desna.
Visina mu je cca. 40cm

Offline Goran Cajko

Odg: Smreka: prije - poslije
« Odgovori #14 : 08-03-2007, 14:00:55 »
Evo moje odluke...Lijevo stablo je manje karakterno,deblo je po cijeloj duzini jednako i ravno,cak mi se cini na nekim mjestima iznad centra i deblje.Desno stablo je bolje i ima cak bolji nebari od desnoga.Radi toga sam odlucio lijevo stablo odsjeci gdje sam napravio crvenu crtu.Dakle ono gore pod krizem je odsjecen dio.Rezultat je poboljsan "movement" lijevog stabla koji je daleko bolji u harmoniji sa dominantnim desnim.Nemoj zaboraviti grane za dubinu,posto ja na kompjutoru ne znam da crtam u 3D.Primjetio sam na forumu vise oblikovanih drva u 2D.
Sve u svemu dobar pokusaj sa tvoje strane.Cestitam na rasporedu grana iako je pregusto i prve grane su prenisko.

M
Desno deblo nije toliko debelo,več je to komad ispred na kojem treba napraviti jin. Vidi prvu sliku. Za tvoju sugestiju morao bi skratiti grane za više od pola, to teško jer na toj duljini nema niti jedne iglice. Slažem se da bi dobio manje kompaktnije drvce, no po mojem mišljenju ne s boljom harmonijom.

Da je malo pregusto, je.