Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: yamadori za početnike  (Posjeta: 5420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Petar

yamadori za početnike
« : 27-04-2008, 19:41:20 »
Lijepi pozdrav svim forumašima. Ja sam netko tko bi se želio baviti Bonsai tehnikom u budućnosti, dok naući malo nešto više o tome. Danas sam bio u prirodi i zapela su mi za oko dva drveta, oko 50-60 cm. Pošto sam ja totalni neznalica u prepoznavanju i prosuđivanju koje bi drvo bilo pogodno za oblikovanje, usnimio sam ih s mobitelom tako da ih mogu staviti tu na forum.

Ja bih vas zamolio da mi sugerirate da li je uopće moguće ta drva koristiti za Bonsai tehniku i ako da koje su to vrste, i da li su pogodne za budućeg početnika kao što sam ja.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

Ovo su slike tog drveta sa deblom i cijeloga.




Offline Petar

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #1 : 27-04-2008, 19:44:00 »
Nisam uspio staviti sve slikice u prvom pokušaju, pa ću probati sada.


Offline Petar

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #2 : 27-04-2008, 19:46:39 »
I još malo slikica:

Offline Marija

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #3 : 27-04-2008, 20:19:44 »
Lijepi pozdrav svim forumašima. Ja sam netko tko bi se želio baviti Bonsai tehnikom u budućnosti, dok naući malo nešto više o tome. Danas sam bio u prirodi i zapela su mi za oko dva drveta, oko 50-60 cm. Pošto sam ja totalni neznalica u prepoznavanju i prosuđivanju koje bi drvo bilo pogodno za oblikovanje, usnimio sam ih s mobitelom tako da ih mogu staviti tu na forum.

Ja bih vas zamolio da mi sugerirate da li je uopće moguće ta drva koristiti za Bonsai tehniku i ako da koje su to vrste, i da li su pogodne za budućeg početnika kao što sam ja.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.

Ovo su slike tog drveta sa deblom i cijeloga.

Dobrodošao na HBF.  :smile:

Sad je već počela sezona rasta pa više nije vrijeme za vađenje stabalaca iz prirode. Trebao bi sačekati sezonu mirovanja.
Što se tiče koje su to biljne vrste i kakva je njihova kvaliteta to je nemoguće ovako procijeniti jer su slike mutne.

Inače odakle si? Ne bi bilo loše da u svoj profil upišeš lokaciju, svi uzgajivači ne žive i istoj klimatskoj zoni, pa je u razgovoru dobro znati tko je odakle, ako se daje neki savjet.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Petar

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #4 : 27-04-2008, 21:03:40 »
Hvala, Marija na dobrodošlici. Stavio sam lokaciju mjesta boravišta po tvojoj preporuci, da se vidi odakle tipkam :).

Ovo drvo je slikano na Žumberačkom Gorju, 50-ak kilometara od Zagreba na nadmorskoj visini od 300-injak metara. Pretpostavljao sam de će slike biti nedovoljne jasne, što je i za očekivati jer sam slikao sa mob. Idući vikend ću ih uslikati sa digitalnim aparatom, pa se nadam da će slike biti jasnije.

Ima još jedan hrast od 1,80 kojeg nisam stavio na forum, tako da ima još kandidata možda za yamadori. Treće drvce je hrast mislim, i visoko je oko 50-60cm, ali po deblu dosta staro, stavit ću naknadno slike da vidite.



Offline Marija

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #5 : 28-04-2008, 08:07:30 »
Idući vikend ću ih uslikati sa digitalnim aparatom, pa se nadam da će slike biti jasnije.

:great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Petar

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #6 : 29-04-2008, 10:12:19 »
Slikice su prevelike pa šaljem pojedinaćno, moram ubuduće slikati u manjoj rezoluciji  :tup:


Offline Petar

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #7 : 29-04-2008, 10:15:50 »
Još jedna:

Offline Petar

Odg: yamadori za početnike
« Odgovori #8 : 29-04-2008, 10:17:17 »
I još jedna: