Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radni stol - "okretalica"?  (Posjeta: 121622 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #15 : 05-05-2008, 09:59:01 »
Nego nešto slično prvoj fotki vrtilice, koriste kipari i zove se koparski stalak. Nosivost i stabilnost su mu baš kakve nam trebaju, jedino cijenu ne znam.
Na splitskoj akademiji su drveni, barem su takvi bili dok je Andrija studirao....

Znam da su drveni. To ne umanjuje stabilnost i nosivost. Svi se vrte i podešavaju po visini.... evo idem na net tražiti.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #16 : 05-05-2008, 10:36:11 »
Evo platforme  :tup:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #17 : 05-05-2008, 10:39:23 »
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #18 : 05-05-2008, 12:51:01 »
možda bi se na ovaj sistem mogla dodati i četvrta nogica??!!

Kada bi se dodala još jedna nožica stolica bi izgubila na stabilnosti. A evo i zašto:

Kao što je poznato iz, meni drage, matematike, 3 tačke određuju jednu ravan. Tronožac ima 3 noge, i samim tim 3 oslone tačke i on će ostati stabilan i na ravnoj i na neravnoj površini. (Probajte, nikada se neće klimati, na čemu god stajao). Međutim, kada su u pitanju četiri noge imamo jednu tačku viška i takva konstrukcija može stajati samo na ravnoj površini. Primjer je sto(l), ako stoji na hrapavoj podlozi klimaće se i moraćete da mu podupirete jednu nogu (onu tačku viška). (Ovo sam zapamtio na jednom od rijetkih časova matematike na kojim sam slušao profesora)

Naravoučenije: Da bi bile stabilnije, svim stolovima i stolicama u kući otkinite jednu nogu...  :lol: :lol: :lol:

 :teacher:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #19 : 05-05-2008, 13:05:32 »
Kada bi se dodala još jedna nožica stolica bi izgubila na stabilnosti. A evo i zašto:

Kao što je poznato iz, meni drage, matematike, 3 tačke određuju jednu ravan. Tronožac ima 3 noge, i samim tim 3 oslone tačke i on će ostati stabilan i na ravnoj i na neravnoj površini. (Probajte, nikada se neće klimati, na čemu god stajao). Međutim, kada su u pitanju četiri noge imamo jednu tačku viška i takva konstrukcija može stajati samo na ravnoj površini. Primjer je sto(l), ako stoji na hrapavoj podlozi klimaće se i moraćete da mu podupirete jednu nogu (onu tačku viška). (Ovo sam zapamtio na jednom od rijetkih časova matematike na kojim sam slušao profesora)

Naravoučenije: Da bi bile stabilnije, svim stolovima i stolicama u kući otkinite jednu nogu...  :lol: :lol: :lol:

 :teacher:

Tebi navodno matematika ide loše  :tup: :tup:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #20 : 05-05-2008, 13:08:11 »
Kada bi se dodala još jedna nožica stolica bi izgubila na stabilnosti. A evo i zašto:

Kao što je poznato iz, meni drage, matematike, 3 tačke određuju jednu ravan. Tronožac ima 3 noge, i samim tim 3 oslone tačke i on će ostati stabilan i na ravnoj i na neravnoj površini. (Probajte, nikada se neće klimati, na čemu god stajao). Međutim, kada su u pitanju četiri noge imamo jednu tačku viška i takva konstrukcija može stajati samo na ravnoj površini. Primjer je sto(l), ako stoji na hrapavoj podlozi klimaće se i moraćete da mu podupirete jednu nogu (onu tačku viška). (Ovo sam zapamtio na jednom od rijetkih časova matematike na kojim sam slušao profesora)

Naravoučenije: Da bi bile stabilnije, svim stolovima i stolicama u kući otkinite jednu nogu...  :lol: :lol: :lol:

 :teacher:



Tebi navodno matematika ide loše  :tup: :tup:

A... Geometrija je jedina disciplina koju jos volim. Profesor jos nije uspio da ubije taj poslednji tracak nade... Naravno, sasvim uspjesno je na mena uticao kada su u pitanju trigonometrija, logaritmi, algebra.... :mdr:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #21 : 07-05-2008, 15:44:56 »
Evo platforme  :tup:

evo platforme sa cijenom u Metroa. Daleko prihvatljivije.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #22 : 07-05-2008, 15:49:58 »
Evo platforme  :tup:

evo platforme sa cijenom u Metroa. Daleko prihvatljivije.  :smile:

Zadovoljavajuće dimenzije i razlika u cijeni. Odprilike je takva razlika i za još jedna nosivosti 500 kg prema ovim 300.
Super si to našla, ovo je već prihvatljivije i pristupačnije  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #23 : 07-05-2008, 15:53:41 »
Nego vratimo se na prvobitnu vrtilicu. Možda izvedba sa nagibnom kuglom i ne bi bila problem, a to bi uvelike pomoglo pri radu. Kad se samo sjetim kolko sam se izgrbio i namučio kad sam morao naginjati azale dok sam im skidao žicu, a ovo s pomičnom kuglom u glavi bi mogao biti bingo...
Danas kovač dolazi do mene pa ću ga obasuti idejnim umotvorinama koje vrzmaju po našim glavama  :great:  :ludilo:

Offline Marija

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #24 : 07-05-2008, 20:07:40 »
Možda izvedba sa nagibnom kuglom i ne bi bila problem, a to bi uvelike pomoglo pri radu.

Nama je to naginjanje nebitno, pa nek razrađuje dvije varijante....  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #25 : 07-05-2008, 22:43:31 »
Naginjanje je bitno, ali kako napraviti da se podloga nagne a posuda bude dovoljno stabilna i ne odleti sa stola?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Davor

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #26 : 07-05-2008, 22:46:41 »
Samo ako se posuda može pričvrstiti nekim sistemom stezaljki za podlogu...

Offline Aleksa

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #27 : 07-05-2008, 22:46:54 »
Naginjanje je bitno, ali kako napraviti da se podloga nagne a posuda bude dovoljno stabilna i ne odleti sa stola?

Zavezati je za sto lancima!  :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #28 : 08-05-2008, 08:14:16 »
Jučer sam sa kovačem pričao o stolu i prema očekivanjima, ideje su ga pucale sa svih strana. Nismo se ni približno razumjeli oko cijena jer je to u ovom slučaju prostoprošireno. Sve ovisi o našim zahtjevima i potrebama. Nagibna ploča na kugli, poskupljuje i komplicira stvar. Idemo se dogovoriti kaj nam je najbitnije i koje funkcije mora zadovoljiti stol te koliko smo za to spremni dati. Kovač je pristao da napravi jedan uzorak prema našim potrebama, pa makar ga poslje bacio na staro željezo. Dakle izlazi nam u susret i sad je na nama da predložimo kaj hočemo.

Ako je dovoljno da se podešava samo visina i da se okretna ploča može zakočiti, to je lako i jeftinije rješenje. Nagibanje ploče je isto rješivo, no poskupljuje stvar. Na nagibnu ploču se mogu montirati kuke za pričvrstiti posudu i drvo. Naravno da je bitno i to koliku cijenu smo spremni platiti za koju izvedbu.

Recite mišljenja i prijedloge!

Offline Andrija Zokić

Odg: Radni stol - "okretalica"?
« Odgovori #29 : 08-05-2008, 08:38:44 »
Meni ovaj na kojem Kimura izgleda OK.
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=1192.0;attach=10120;image
Izgleda mi dovoljno čvrsto, ima sistem za uglaviti okretanje, podloga je dovoljno široka (možda da naša verzija bude metalna?), ne izgleda mi kao skupa izvedba, jedino da je ovaj navoj duži kako bi se podloga mogla još više dignuti.
andbonsai.com ~ andbonsai studio