Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: kako orezati fikus za početak?  (Posjeta: 13287 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Petar

kako orezati fikus za početak?
« : 03-05-2008, 15:33:56 »
Danas sam bio u "Zrinjevcu" i išao sam radi nećeg sasvim desetog, ali mi je zapeo ovaj fikus za oko pa sam ga kupio. Inaće, išao sam kupiti sadnice dvije vrste crvenog javora , ali to ću idući puta izgleda.

Ja bih zamolio nekoga da mi proba objasniti kako da orežem ovaj fikus, pošto nikada to nisam radio.

Ako treba slikati ću ga iz više kuteva tako da se bolje vidi.
Unaprijed hvala.


Offline Kiki

Odg: kako orezati fikus za početak?
« Odgovori #1 : 03-05-2008, 23:36:22 »
Evo neznam koje je točno bilo pitanje kako rezati ili kako formirati tak da sorry ak sam fulal.

Evo tek sam početnik, al mislim da bi ova forma unutar crvenih linija dole na slici bila idealna za ovo drvce :D

, a kaj se tiče prikračivanja i toga neznam puno al ak se dobro sječam blizu pupu al ne pre daleko :D

Stavit ču dole jedan tekst koji sam našo o fikusu možda pomogne :D

Molim iskusnije da isto komentiraju  :lol:

Evo u tom tekstu piše sljedeče pod obrezivanje


"Obrezivanje:
Obrezivanje radi postizanja glavne forme (oblikovanje stila) se radi zimi, a skraćivanje novih izboja, radi održavanja oblika, tijekom cijele sezone rasta, po potrebi. Kod obrezivanja fikusi ispuštaju mliječno bijeli «sok», pa velika obrezivanja treba obaviti postupno da biljka ne izgubi previše «soka» odjednom. Preporuča se mjesta na kojima smo uklonili velike grane zaštititi Kambisanom (pastom za rane) ili nekim sličnim preparatom."
Najte kaj zamerit :)

Offline Aleksa

Odg: kako orezati fikus za početak?
« Odgovori #2 : 04-05-2008, 22:04:18 »
Evo neznam koje je točno bilo pitanje kako rezati ili kako formirati tak da sorry ak sam fulal.

Evo tek sam početnik, al mislim da bi ova forma unutar crvenih linija dole na slici bila idealna za ovo drvce :D

, a kaj se tiče prikračivanja i toga neznam puno al ak se dobro sječam blizu pupu al ne pre daleko :D

Stavit ču dole jedan tekst koji sam našo o fikusu možda pomogne :D

Molim iskusnije da isto komentiraju  :lol:

Evo u tom tekstu piše sljedeče pod obrezivanje


"Obrezivanje:
Obrezivanje radi postizanja glavne forme (oblikovanje stila) se radi zimi, a skraćivanje novih izboja, radi održavanja oblika, tijekom cijele sezone rasta, po potrebi. Kod obrezivanja fikusi ispuštaju mliječno bijeli «sok», pa velika obrezivanja treba obaviti postupno da biljka ne izgubi previše «soka» odjednom. Preporuča se mjesta na kojima smo uklonili velike grane zaštititi Kambisanom (pastom za rane) ili nekim sličnim preparatom."


Mislim da je to preširoka kronja u odnosu na debljinu stabla. Moj predlog je da pustiš drvo da nesmetano raste i odeblja pa da onda kreneš sa nekim ozboljnijim oblikovanjem.  :smile:

Offline Petar

Odg: kako orezati fikus za početak?
« Odgovori #3 : 05-05-2008, 10:28:44 »
Hvala vam na savjetima. Kiki hvala na virtualnom prikazu budućeg izgleda fikusa i tebi Aleksa na savjetu da ga ostavim da raste i ojača, tako da ću poslušati oba savjeta.