Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Trio planika  (Posjeta: 41350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Trio planika
« Odgovori #30 : 11-08-2008, 17:55:13 »
Evo i planike br. 2 iz prvog posta.

P.S. otužno je jedini imat yamadorije neke vrste .... nitko ništa ne komentira.  :cry:
Molim dalmatinske bonsaiste da se malo potrude iduću sezonu i izvade koji primjerak planike ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Trio planika
« Odgovori #31 : 11-08-2008, 19:09:40 »
Bit ce to jako lijepo drvo... Svidjaju mi se ove udubine na njoj  :lol: :lol:...
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline gal

Odg: Trio planika
« Odgovori #32 : 12-08-2008, 07:02:17 »
P.S. otužno je jedini imat yamadorije neke vrste .... nitko ništa ne komentira.  :cry:
Molim dalmatinske bonsaiste da se malo potrude iduću sezonu i izvade koji primjerak planike ...
...ja sam imao Planika gojzerice - bile su dobre, sad izgledaju raspucalo i staro baš kao i tvoje drvo..  :tuptup:

Offline sivac68

Odg: Trio planika
« Odgovori #33 : 12-08-2008, 07:49:33 »
Evo i planike br. 2 iz prvog posta.

P.S. otužno je jedini imat yamadorije neke vrste .... nitko ništa ne komentira.  :cry:
Molim dalmatinske bonsaiste da se malo potrude iduću sezonu i izvade koji primjerak planike ...

a kako bi bilo da odaš lokaciju?
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: Trio planika
« Odgovori #34 : 12-08-2008, 07:58:48 »
a kako bi bilo da odaš lokaciju?

To bi bilo glupo  :happy2:
Malo je područja gdje ih ima, a da su baš stare.  :mad3:

.... ali ako obećaš da ćeš nosit Čajkomlat 'ko zna .... (to ti je odlična vježba za kasnije nošenje one geodetske letve).


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sivac68

Odg: Trio planika
« Odgovori #35 : 12-08-2008, 08:01:48 »
a kako bi bilo da odaš lokaciju?

To bi bilo glupo  :happy2:
Malo je područja gdje ih ima, a da su baš stare.  :mad3:

.... ali ako obećaš da ćeš nosit Čajkomlat 'ko zna .... (to ti je odlična vježba za kasnije nošenje one geodetske letve).




za dobru planiku i čajkomlat i tebe i andriju
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: Trio planika
« Odgovori #36 : 12-08-2008, 08:03:28 »
a kako bi bilo da odaš lokaciju?

To bi bilo glupo  :happy2:
Malo je područja gdje ih ima, a da su baš stare.  :mad3:

.... ali ako obećaš da ćeš nosit Čajkomlat 'ko zna .... (to ti je odlična vježba za kasnije nošenje one geodetske letve).




za dobru planiku i čajkomlat i tebe i andriju

I Rade zna lokaciju  :great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Trio planika
« Odgovori #37 : 15-11-2008, 18:16:03 »
Procvjetalaaaa planikaaa  :ludilo:

Donje grane su orezane sredinom sezone rasta. udarile su bočne.
Vršna grana - koja strši - nije orezivana radi debljanja i na njoj je najviše cvjetova.

P.S. primam predbilježbe za mermeladu, ali nemojte misliti da će biti jeftino  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Trio planika
« Odgovori #38 : 15-11-2008, 18:20:09 »
Procvjetalaaaa planikaaa  :ludilo:

Donje grane su orezane sredinom sezone rasta. udarile su bočne.
Vršna grana - koja strši - nije orezivana radi debljanja i na njoj je najviše cvjetova.

P.S. primam predbilježbe za mermeladu, ali nemojte misliti da će biti jeftino  :tlab:

... Jesam vam rekao da će to biti cvjetovi.... Eh, još prije 2 mjeseca sam im rekao da će procvjetati ali oni su mislili da maloljetnik lupa gluposti...   :nono: :nono:  :idiot:

Offline Marija

Odg: Trio planika
« Odgovori #39 : 15-11-2008, 19:06:32 »
... Jesam vam rekao da će to biti cvjetovi.... Eh, još prije 2 mjeseca sam im rekao da će procvjetati ali oni su mislili da maloljetnik lupa gluposti...   :nono: :nono:  :idiot:
.... je, bila sam skeptična ... nisam znala da cvjeta na jednogodišnjih granama  :wow: :quiet:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Trio planika
« Odgovori #40 : 17-11-2008, 17:45:47 »
Pripremam se izvaditi dvije možda tri planike (nisu ni sjena ovim vašim ) pa me zanima kada je najbolje ih vaditi i kakvu mješavinu ih posaditi . Što je najbolje koristiti umjesto pomice-a jer u Istri to nabaviti je nemoguća misija?

Offline Marija

Odg: Trio planika
« Odgovori #41 : 17-11-2008, 17:51:49 »
Pripremam se izvaditi dvije možda tri planike (nisu ni sjena ovim vašim ) pa me zanima kada je najbolje ih vaditi i kakvu mješavinu ih posaditi . Što je najbolje koristiti umjesto pomice-a jer u Istri to nabaviti je nemoguća misija?

Mi smo našu troju vadili 2-3 mjesec, dakle malo prije sezone rasta. Mješavina je 80% pomice, 20% treset. Pokušaj potražiti pomice - ali traži po rasadnicima koji se bave uzgojem bilja i prodajom - u nekim šminkerskim centrima toga nećeš naći. Jednostavno vam je preblizu Italija da toga gore ne bi bilo. A tu je i tenisit, liapor, vermikulit ....

vidi > Gdje što kupiti i po kojoj cijeni?

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Trio planika
« Odgovori #42 : 17-11-2008, 18:51:23 »
Pripremam se izvaditi dvije možda tri planike (nisu ni sjena ovim vašim ) pa me zanima kada je najbolje ih vaditi i kakvu mješavinu ih posaditi . Što je najbolje koristiti umjesto pomice-a jer u Istri to nabaviti je nemoguća misija?

Zahvalna je vrsta za vađenje jer se lako prima. Izvadili smo 3 i naš prijatelj 1. Od te 4 planike 2 su bile sa malo žila a sve su se primile i odlično bacile izboje već prvu sezonu. Napominjem da su sve 4 bile jako stare biljke, ne mladice. Njena jedina mana za bonsai je to što ima veliki list koji će se nadam se u sljedećim fazama dati smanjiti defolijacijom. Plusevi su - jako zanimljiva narančasta kora - lijep cvijet - lijep plod :smile: - nema je mnogo u bonsai svijetu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Trio planika
« Odgovori #43 : 17-11-2008, 19:01:32 »
Ove koje sam ja našao isto nisu mladice (u nabariju su oko 20-30 cm),a sa vađenjem nebi smjelo biti problema jer rastu na pločastom kamenu iznad kojeg je cca 10 cm humusa. Samo takvih sa rupama kao što imaju vaše :zabezeknut: nema!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Trio planika
« Odgovori #44 : 17-11-2008, 19:10:53 »
Ove koje sam ja našao isto nisu mladice (u nabariju su oko 20-30 cm),a sa vađenjem nebi smjelo biti problema jer rastu na pločastom kamenu iznad kojeg je cca 10 cm humusa. Samo takvih sa rupama kao što imaju vaše :zabezeknut: nema!!!

Moram ti priznat da tamo gdje sam ja gledao nije bilo toliko nerijetko vidjet planiku sa rupama. Radi nečega odumru iznutra pa se stvore ovako zanimljive rupe.
andbonsai.com ~ andbonsai studio