Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: mahovina....  (Posjeta: 3979 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boborg

mahovina....
« : 07-05-2008, 11:30:24 »
pozdraf svima nakon 100 godina!

prije 2 tjedna sam bio malo u prirodi, točnije u golubinjaku (predivan park-šuma u blizini delnica), preporučam svima koji nisu bili da se zalete da vikend piknik!
uglavnom, donio sam si od tamo hrpu mahovine, fine debele sočne, ima je tamo koliko ti srce želi! ukrasio sam si drfca i ostale mi je dosta, a šteta mi je baciti! imam doma veliku tacnu (točnije prometni znak naopačke :) ), stavio sa na dno sloj zemlje i vlažim to sve redovito, nadam se da će se s vremenom i proširiti....

jel ima tko iskustva s uzgojem mahovine? zahtijeva li neku posebno brigu il je dovoljno da je zalijevam i držim u sjeni?

Offline tomislav

Odg: mahovina....
« Odgovori #1 : 07-05-2008, 12:33:56 »
Evo ovako ja sam sadio mahovinu u svoje posude tako što sam stavio samo jedan mali komad mahovine na zemljui nakon što je mahovina procvjetala(ili što god da ona radi to.......) bacila sjeme po cijelo posudi i vrlo brzo nakon toga je izrasla sama i fino popunila cijelu posudu. Tako da ako u tom tvom znaku imaš čistog prostora na koji ti se može mahovina sama posijati izrast će ti nova koja vrlo dobra (nije tako bujna kao iz šume pa takva puno ljepše izgleda u posudi) za daljnju sadnju. Dovoljna joj je hladovina i dosta vlage.

Offline Andrija Zokić

Odg: mahovina....
« Odgovori #2 : 07-05-2008, 22:38:46 »
Dovoljno joj je hladovina i dosta vlage, ali je pitanje da li tvoja biljka želi hladovinu? :smile: Za biljke u razvoju je dobro da su na suncu i da ih se redovito zalijeva, a mahovina je šminka za drvo koje ide na izlaganje. Ja se npr. ne opterećujem uopće sa mahovinom nego drvu želim dobre uslove.
andbonsai.com ~ andbonsai studio