Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Indentifikacija biljke  (Posjeta: 7090 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Davor

Indentifikacija biljke
« : 07-05-2008, 21:19:38 »
Tražim pomoć oko indentifikacije i održavanja. Naime zadnji put na Rabu nisam odolio da je ne izvadim iako sam je mislio vaditi tek iduće godine :tup:

Molim pomoć...

Offline Aleksa

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #1 : 07-05-2008, 21:24:17 »
Ovo je zelenika. Phillyrea latifolia.  :yes:

Offline Davor

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #2 : 07-05-2008, 21:35:21 »
Ma nisam siguran jer mi se čini da nisu isti listovi kao na herbariju? Puno su nazubljeniji a i pojedeni od nečega??

Offline Aleksa

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #3 : 07-05-2008, 21:50:00 »
Kod nje se listovi mogu mnogo razlikovati zavisno od uslova u kojim živi. 99% sam siguran da je ovo zelenika.  :yes:

Offline Davor

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #4 : 07-05-2008, 21:54:31 »
Hvala

Imaš li ti koju? Kako sa održavanjem? Da li špricati i voli li vlagu ili ne??

Offline Aleksa

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #5 : 07-05-2008, 21:56:40 »
Hvala

Imaš li ti koju? Kako sa održavanjem? Da li špricati i voli li vlagu ili ne??

Ja imam jednu i ta je kod babe tako da je ona održava.  :mdr: Andrija i Marija ih imaju mnogo i oni će ti više reći. Generalno, zahtijevaju iste uslove kao  masline. Ne vole konstsntnu vlagu, moraju da se osuše između zalivanje i špricanje nije potrebno.

Offline Davor

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #6 : 07-05-2008, 22:22:28 »
Onda.....

Marijaaaaaa, Andrijaaaaaaaaa  di ste...???? :whistle:
Trebam pomoć????
Znam da nije nešto ali ne želim je ubiti pa makar je morao vratiti u prirodu....

Offline Andrija Zokić

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #7 : 07-05-2008, 22:33:07 »
Da, ovo je definitivno zelenika. Ovo si je posadio u čisti tenisit? Ako je tako onda ćeš je trebati često gotovo svakodnevno zalijevati. Kada krene sa prvim izbojcima onda kreni sa orezivanjem. U biti je ovo zanimljiva zelenika samo što je po mom mišljenju treba dobro srezati i napraviti jako mali bonsai.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Davor

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #8 : 07-05-2008, 22:41:02 »
Slažem se oko orezivanja.. Skinul sam sa nje cca 60% grana ne znam smijem li još?? Da li da je držim izravno na suncu dok se ne primi?? Ima malo i mješavine cca 30% njezine zemlje ispod...

Offline Andrija Zokić

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #9 : 07-05-2008, 22:46:38 »
Slažem se oko orezivanja.. Skinul sam sa nje cca 60% grana ne znam smijem li još??

Pusti neka se primi pa onda. Mislim da grane koje sada imaš treba skratiti a ne prorijeđivati.

Da li da je držim izravno na suncu dok se ne primi?? Ima malo i mješavine cca 30% njezine zemlje ispod...

Radije u poluhladu za početak.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #10 : 08-05-2008, 08:01:50 »
Je, je zelenika je .... Aleksijević i Andrija su ti sve dobro rekli  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Davor

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #11 : 08-05-2008, 12:26:40 »
 :tlab:

A ja mislio za jednu čisto drugu koju sam ostavio za iduću godinu :tup: da je zelenika...

Offline Marija

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #12 : 08-05-2008, 12:37:10 »
A ja mislio za jednu čisto drugu koju sam ostavio za iduću godinu :tup: da je zelenika...

stavi sliku i riješi dilemu  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Davor

Odg: Indentifikacija biljke
« Odgovori #13 : 09-05-2008, 11:50:36 »
Ova moja zelenika ima dosta žutih listova i neki su vrlo oštečeni nekim nametnikom da li ih trebam odstraniti ili čekam i sa time??? S obzirom da je već bila krenula omlitavili su oni mali izboji sa par listića i suše se da i njih odstranim??