Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ovogodišnji borovi  (Posjeta: 12579 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Ovogodišnji borovi
« : 23-06-2008, 10:44:49 »
...ovogodišnji borovi koje sam izvadio iz prirode, neki su već prikazani u temi "Vađenje yamadorija kroz sliku"...
Rasli u pijesku, na korjenu nije ostalo skoro ništa zemlje=pjeska i to malo (vrag mi nije dao mira) sam isprao šlaufom jer je to bilo više mulj.. Dakle od "mikorize" ni traga, poslije pranja pogotovo, evo tjeraju ko blesavi, očito im za preživljavanje nije bila potrebna, oče li se razviti u posudi znat ću za par godina kod presađivanja. Kod nekih borova koje sam presađivao naletio sam na paučinastu tvorevinu koja bi trebala biti spomenuta gljivica... no jeli ona zaista toliko bitna koliko se o njoj piše?!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #1 : 23-06-2008, 10:48:30 »
Ruši li ovaj forum i iskustva slobodoumnih, još jedan dogmatskitabu?!?!?
 :dunno:
 :whistle:

Offline gal

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #2 : 23-06-2008, 10:48:58 »
... još jedan ovogodišnji yamadori c. bor i sylvestris koji je iz vrta presađen (naopako) u kantu da glumi neku kaskadu..

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #3 : 23-06-2008, 10:49:56 »
DSC00837.JPG .... IDEEEEEEEŠŠŠŠŠŠ
 :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #4 : 23-06-2008, 10:52:30 »
DSC00802.JPG ....
....joooj kako će se raditi (nabavljati) "neobične" posude...

Fora si to zamislio... ili barem uobličio, jer sigurno ne znam kaj zamišljaš  :mdr:

Offline Goran Cajko

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #5 : 23-06-2008, 10:54:35 »
Opet dobra drva... prvi i treći su mi baš super... :great:
Kaj se mikrorize tiće, ona se nalazi i na korijenu, pa mislim da je ne možeš isprat šlaufom samo tak. U svakom slućaju nemam pojma dali bor uopće može rasti bez nje ili mu ona dođe kao pospješivač rasta... Ja još nisam vidio korijen bora u posudi a da je nije bilo. :question:

Offline Marija

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #6 : 23-06-2008, 10:55:17 »
Gal, pliz daj dimenzije - da imamo bolji filing  :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #7 : 23-06-2008, 10:56:17 »
Ovaj DSC00837.JPG mi je definitivno fenomenalan! Jel se meni to čini ili su na boru samo novi izboji i poneka stara iglica!?!? Jesi li ti micao stare iglice ili su same odapele? Mislim ja sam na jednom boru poskidao sve stare iglice i sad ove nove luduju sa rastom... evo i fotka kak izgleda bor bez i jedne stare iglice, samo novi izboji.


Offline gal

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #8 : 23-06-2008, 11:05:35 »
Gal, pliz daj dimenzije - da imamo bolji filing  :love:
... pa sad otprilike - debla su od 6 - 10 cm, a visine do 50 cm..  :dunno:

Offline gal

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #9 : 23-06-2008, 11:15:26 »
Ovaj DSC00837.JPG mi je definitivno fenomenalan! Jel se meni to čini ili su na boru samo novi izboji i poneka stara iglica!?!? Jesi li ti micao stare iglice ili su same odapele? Mislim ja sam na jednom boru poskidao sve stare iglice i sad ove nove luduju sa rastom... evo i fotka kak izgleda bor bez i jedne stare iglice, samo novi izboji.

...Borove sam u prirodi povratno orezao krajem 6mj 2007 - ovo su sve povratni pupovi. Dakle starih iglica je bilo na svakoj grani desetak i još je dio starih iglica prije otvaranja otpalo, tako da izgleda kao da su poskidane, ali nisu. Inaće stare iglice se skidaju kada ih borovi i inaće odbacuju - krajem ljeta, inaće skidanje iglica može biti vrlo stresan postupak!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #10 : 23-06-2008, 11:20:29 »
...Inaće stare iglice se skidaju kada ih borovi i inaće odbacuju - krajem ljeta, inaće skidanje iglica može biti vrlo stresan postupak!

Ti u tu i tam kojem postu, pukneš neku bitnu informaciju, a bio bi dobro da ih jednom i objediniš na hrpu... barem za borove, čini se da si ovog trena tu najiskusnija individua na forumu  :yes:

... kad bi uklanjanje starih iglica bio bar jedini stres ovom mom boru...  :tup:

Offline Marija

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #11 : 23-06-2008, 11:52:59 »
... pa sad otprilike - debla su od 6 - 10 cm, a visine do 50 cm..  :dunno:

Zadnji u tvom prvom postu mi se jako sviđa. Jel to i na predzadnjoj slici isti bor, izgleda kao da jest?!
Ma ustvari svi su odlični .... imaju nešto ... odaju dojam ponosnih, stabilnih drva ...  8)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #12 : 23-06-2008, 12:07:30 »
Zadnji u tvom prvom postu mi se jako sviđa. Jel to i na predzadnjoj slici isti bor, izgleda kao da jest?!
Ma ustvari svi su odlični .... imaju nešto ... odaju dojam ponosnih, stabilnih drva ...  8)
... da, po dvije slike istog bora.

PS/ ... i hvala svima na dobrim kritikama!

Offline Aleksa

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #13 : 23-06-2008, 12:41:36 »
O da. Svidjaju mi se.  :love:

A onaj glumac kaskade.... Mmm... Tu ce biti experimentisanja. A mislim da mogu da pretpostavim sta ce s njim biti.  8) :yes:

Offline Aleksa

Odg: Ovogodišnji borovi
« Odgovori #14 : 23-06-2008, 12:50:11 »
... još jedan ovogodišnji yamadori c. bor i sylvestris koji je iz vrta presađen (naopako) u kantu da glumi neku kaskadu..

Evo jos jednog od onih mojih ''nije_dobra_slika_ali_znate_na_sta_mislim'' virtuala...  :mdr:  Ja bih ga ovako oblikovao.