Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai druženja u Novakima kod S&D  (Posjeta: 27916 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #30 : 30-06-2008, 11:10:40 »
da ne bi bilo zabune dakle, NE...NEMAM JOŠ ŠAHT. Zjapi rupa velika kko kkkuća. Skoro mi je čajko upal nutra, jedino kaj nije dospio dalje od struka, zapelo je na drobini  :histerical: pa smo ga nekak zvlekli.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #31 : 30-06-2008, 11:16:25 »
Da, baš smo se raspištoljili s ovim radionicama. Čini se da svi uživamo. To je valjda ova međufaza dok nema kopanja. A falimo si, kaj ćeš??!!

Najbolje mi je to da si tolko falimo, kad već u jutro, dogovaramo termin novog druženja jer znamo da će ovo trenutno, završiti popodne...  :love:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #32 : 30-06-2008, 11:20:08 »
Mislim da smo se svi kao ekipa super našli, a osim toga da radimo punom parom i rješavamo ono kaj bi sami doma vrlo teško. Ne samo zbog toga kaj više glava više zna i uočava, nego kaj se svi 5-8 sati koncentriramo na drva. A to sami doma.... baš i ne ide. U društvu ne mač mač betr.

Ogromna je snaga, kad se više individua, istog interesa usmjeri u jednu točku! Drva koja su odrađena ove godine, iznenadila su nas samo tak.... u biti sad ćemo s lakoćom otkriti što sve ima u nama i za što smo sposobni...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #33 : 30-06-2008, 11:21:43 »
da ne bi bilo zabune dakle, NE...NEMAM JOŠ ŠAHT. Zjapi rupa velika kko kkkuća. Skoro mi je čajko upal nutra, jedino kaj nije dospio dalje od struka, zapelo je na drobini  :histerical: pa smo ga nekak zvlekli.

.... a jel još uvjek ne možeš otvoriti vrata od vrtne kućice, zbog šahta?  :question:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #34 : 30-06-2008, 11:23:44 »
Mislim da smo se svi kao ekipa super našli, a osim toga da radimo punom parom i rješavamo ono kaj bi sami doma vrlo teško. Ne samo zbog toga kaj više glava više zna i uočava, nego kaj se svi 5-8 sati koncentriramo na drva. A to sami doma.... baš i ne ide. U društvu ne mač mač betr.

Ogromna je snaga, kad se više individua, istog interesa usmjeri u jednu točku! Drva koja su odrađena ove godine, iznenadila su nas samo tak.... u biti sad ćemo s lakoćom otkriti što sve ima u nama i za što smo sposobni...
Sve je bolje i lakše zajedno. I kopanja i radionice. Sveusvemu, jedno vrlo pozitivno iskustvo. I nama paše, bar što se tiče S&D. Lijepo nam je i uživamo. Volimo da nam dođete. Mi smo ti jedni društveni ljudi. Koji nemaju poklopac za šaht pa se baš ne usude previše ljudi pozvat da ne bi netko stradao. Ko zna...možda jednom...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #35 : 30-06-2008, 11:25:17 »
da ne bi bilo zabune dakle, NE...NEMAM JOŠ ŠAHT. Zjapi rupa velika kko kkkuća. Skoro mi je čajko upal nutra, jedino kaj nije dospio dalje od struka, zapelo je na drobini  :histerical: pa smo ga nekak zvlekli.

.... a jel još uvjek ne možeš otvoriti vrata od vrtne kućice, zbog šahta?  :question:
Shvaćam li ovo dobro...kao provokaciju... :threatening:  :bomb:  :bomb:  :badmood: :hair: :wall: :wall: :wall:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #36 : 30-06-2008, 11:30:47 »
Jedino bi se usudio primjetiti da Mario u fotoshopu krivotvori fotografije :nails: Ne znam što mu to treba ali mene to jako ljuti.
Točno se vidi da me je povečao tako da izgela kao da sam se jako udebljao i da mi je retuširao glavu pa izgleda kao da sam čelav.  :hi:

Prijatelju moj, vjerujem da si ovo razmišljanje ishitreno napisao u javnost. Ja ti se ne kužim baš u PS, a ni pozadinu ne znam promijeniti. Ta izobličenja na tvojoj apolonskoj figuri su sigurno nastala usljed defoformacija koje radi objektiv... ah ta optička nesavršenost.... a za sve koji ne poznaju Dona... to je jedan visok zgodan i plav muškarac...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #37 : 30-06-2008, 11:32:19 »
da ne bi bilo zabune dakle, NE...NEMAM JOŠ ŠAHT. Zjapi rupa velika kko kkkuća. Skoro mi je čajko upal nutra, jedino kaj nije dospio dalje od struka, zapelo je na drobini  :histerical: pa smo ga nekak zvlekli.

.... a jel još uvjek ne možeš otvoriti vrata od vrtne kućice, zbog šahta?  :question:
Shvaćam li ovo dobro...kao provokaciju... :threatening:  :bomb:  :bomb:  :badmood: :hair: :wall: :wall: :wall:

... ma kakvi... pazi samo da se ne ozljediš dok se provlačiš u vrtnu kućicu... znaš da je to opasno  :halt:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #38 : 30-06-2008, 11:34:25 »
Je, i meni je stavil trbuh kao da ga imam stvarno, ...

Mislim da je to Duda, krivo speglala majcu, valjda ju je peglala preko lavora naopačke  :dunno:

Offline helleborus

Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #39 : 30-06-2008, 11:40:41 »
Je, i meni je stavil trbuh kao da ga imam stvarno, ...

Mislim da je to Duda, krivo speglala majcu, valjda ju je peglala preko lavora naopačke  :dunno:

Duda ne pegla. Eventualno nekaj kaj se nemre nositi koliko je zgužvano. A u tu kategoriju ne spada pamučna majca. Nikad  :turpija:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #40 : 30-06-2008, 11:43:31 »
Duda ne pegla.

...onda se ti S. fakat trebaš zamisliti, a i ja kad vidim da i Don ima primjedbe... i meni se nekaj lagano nakuplja oko struka... nego Čajac jel to kaj ti imaš prelazno? ... neka epidemija???

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #41 : 30-06-2008, 11:49:06 »
Duda ne pegla.

...... nego Čajac jel to kaj ti imaš prelazno? ... neka epidemija???
:histerical:  :histerical:  :histerical:  8)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #42 : 30-06-2008, 11:55:02 »
Fino smo se mi raspričali već na 3 strane... evo linkova na fotke, ako netko poželi pohvaliti ili konstruktivno kritizirati uradke  :hi:

smreka - http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1283.msg17903#msg17903
juniperus - http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1283.msg17907#msg17907

Offline Goran Cajko

Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #43 : 30-06-2008, 14:01:21 »
Mislim da smo inicijalno dobro posložili drva.

Kod smreke je muving mrak i mislim da će to biti mrak shoshin za par godina. Grane su blago skraćene i nisu do kraja požicane. One su još uvijek predugačke, al jednostavno treba čekati povratno pupanje narednih godina.

Od juniperusa je po meni izvučen trenutni maksimum. Materijal nije bio baš obečavajući, no izvukli smo vrlo elegantno drvo. I na njemu se treba dobro poigrati sa tankom žicom u narednim godinama...

Stavite slike prije, ak postioje.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai druženja u Novakima kod S&D
« Odgovori #44 : 30-06-2008, 14:09:53 »
Od juniperusa je po meni izvučen trenutni maksimum. Materijal nije bio baš obečavajući, no izvukli smo vrlo elegantno drvo. I na njemu se treba dobro poigrati sa tankom žicom u narednim godinama...

Stavite slike prije, ak postioje.

Ovo je jedino odprije, no fotkano nedavno...
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1248.0
Prije je drvo bilo u običnoj kanti i skroz polegnuto sa 2/3 više zelene mase, ovo je ostatak 1/3.
Da nismo žicali tanje grane... pardon, virtuoz za žicanje je rekao dosta za sada!!! A ima i podosta guljenja na drvetu, što đinova što šarija... no sad nek se odmara, tek ću ga tu i tam, malo štipnuti da se zgusne  ;)