Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moja konika  (Posjeta: 7855 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zagorje

Moja konika
« : 20-07-2008, 11:15:03 »
konika koja je već 15 god kod mene. Znam mnogi će mi zamjeriti na njenom obliku i krošnji ali ja izbjegavam žicu i puštam biljku da sebe oblikuje

Offline Kiki

Odg: Moja konika
« Odgovori #1 : 20-07-2008, 13:29:08 »
Ljepo drvce.

Svaka čast  :worthy: :chinaman:
Najte kaj zamerit :)

Offline DonQuijote

Odg: Moja konika
« Odgovori #2 : 20-07-2008, 21:15:58 »
konika koja je već 15 god kod mene. Znam mnogi će mi zamjeriti na njenom obliku i krošnji ali ja izbjegavam žicu i puštam biljku da sebe oblikuje


 Uopće se nemoj opterećivati s time što će neko drugi misliti o tvom drvu. Ne radiš ga za druge nego za sebe pa je najvažnije da je lijepo tebi.  To je najvažnije.
 AKo ti je lijepo i ako imaš neke principe kojih se pridržavaš, sve drugo, pa i pravila, je manje bitno. Ja  na zidu imam uokvirenu sliku koju je slikala moja kčer još u vrtiću, ne bi je mjenjao ni za jednu sliku na svijetu.

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Moja konika
« Odgovori #3 : 20-07-2008, 21:58:10 »
Vratio se ja na forum... Ovo mi se drvo svidja... Dobro ti je reko ak je tebi dobro bas te briga sta drugi kazu... Svako ima svoj ukus...
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Marija

Odg: Moja konika
« Odgovori #4 : 21-07-2008, 08:06:14 »
takvu posudu je moja mačka imala za pijesak kad je bila mala  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Moja konika
« Odgovori #5 : 21-07-2008, 08:11:01 »
Slažem se da je najvažnije da se tebi sviđa i da si s njom zadovoljan. No, ukoliko želiš u posudi imati bonsai ne možeš ga prepustiti da sam sebe oblikuje, jer jedno je sigurno, tako nećeš dobiti bonsai, nego grmić za kamenjar npr. Dakle, sve ovisi o tvojim ciljevima i čemu težiš. ima mnogo zanimljivih vrsta koje sporo rastu, imaju prirodno malo lišće ili iglice i koje već u rasadniku izgledaju kao 'mala drvca'. No, ukoliko takvo drvo prepustiš samo sebi više će rasprava o njemu odgovarati nekom forumu uzgajivača 'kamenjarskih' biljaka nego bonsaija. Činjenica je, da je nekim drvima potrebno vrlo malo intervencije sa strane, no takva su vrlo rijetka. Naravno da je odluka na tebi... želiš li se baviti uzgojem bonsai drveća ili želiš imati u vrtu 'mala drvca'. I jedno i drugo je lijepo dokle god je tebi lijepo, no nema puno veze jedno s drugim.

Offline zagorje

Odg: Moja konika
« Odgovori #6 : 24-08-2008, 12:54:21 »
Evo mene opet sa mojom konikom. Imam molbu i želju da svojim sugestijama pomognete oko njenog izgleda. Pročitao sam  i naučio puno na ovom forumu, pa su mi se i oči malo drugačije otvorile i gledam na neke stvari na sasvim drugi način. Nisam bio zadovoljan izgledom a nikako da dodjem do odgovarajuće forme. Zato sam dao dvije slike od kojih sam jednu doradio u photoshopu.
Kažite dali je to pravi put ili da ostavim drvo. Meni se sviđa ovo dorađeno. Hvala!

Offline Marija

Odg: Moja konika
« Odgovori #7 : 24-08-2008, 17:32:35 »
Pročitao sam  i naučio puno na ovom forumu, pa su mi se i oči malo drugačije otvorile i gledam na neke stvari na sasvim drugi način.

Da, definitivno je tako  :great: :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Moja konika
« Odgovori #8 : 25-08-2008, 08:26:49 »
Evo mene opet sa mojom konikom. Imam molbu i želju da svojim sugestijama pomognete oko njenog izgleda. ...
...Kažite dali je to pravi put ili da ostavim drvo. Meni se sviđa ovo dorađeno. Hvala!

Možda ze spuštanje grana na smrekama sviđa samo meni, no gledajući ovu smreku, donji dio daje neki dojam starosti, dok gornji dio definitivno odlazi u neki "maldi grm". Teško je reći kaj treba maknuti da bi se dobila dobra forma i stariji izgled. No sve grane bi trebalo spustiti prema dolje, recimo pd 45 stupnjeva. Drvo je lagano nagnuto pa bi dulje grane trebalo ostaviti na ljevo, a kraće na desno. Ima previše grana, da se ostavi i 5 grana bilo bi to vrlodovolnjo. To je samo ovak površno predlaganje. Vidjeti drvo na fotki i u živo nema nikakve veze, pa je moj prijedlog, tek osvrt na percepciju fotke  :chinaman:

Offline DonQuijote

Odg: Moja konika
« Odgovori #9 : 25-08-2008, 09:54:30 »
Ja ne bi micao ovu najnižu granu. Ona je baš dobra, krivudava. Krošnju bi svakako suzio i prorijedio, grane malo ispresavijao, neke pustio da rastu i odebljaju. Tek kada to napraviš možeš razmišljati i o skraćivanju. Vrlo je važno da ti barem dvije ili tri najniže grane budu uočljive i karakterne, za sada je to samo najniža, ova koju su želio maknuti. Ipak, bilo bi dobro vidjeti drvo u živo, možda na nekoj radionici. Kada se složi konzilij dolazi se do dobrih rezultata.

Offline zagorje

Odg: Moja konika
« Odgovori #10 : 25-08-2008, 11:14:37 »
Hvala na sugestijama. Da, htio bi suziti krošnju ali ona tjera samo po vrhovima i grane bi u potpunosti ogolio. Čini mi se da ovdje nema utjecaja povratnog reza.
Nemam hrabrosti rezati i mislim da ću ipak pričekati kakvu radionicu i doći po savjet.
Vidiš Marija, vratio sam mački posudu  :tlab: ali u nedostatku prave posude sve premjestio u podložni tanjur. Još je malo nezgrapno ali se nadam da će sve ispasti dobro kad se dokraja zakorijeni oko kamena i sve zajedno ispliva na površinu.
Hvala!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Moja konika
« Odgovori #11 : 25-08-2008, 11:16:54 »
... Čini mi se da ovdje nema utjecaja povratnog reza....

Mora se dogoditi !!!
Možda je drvo doživjelo previše stresova u kratkom vremenu, no mora potjerati povratno.