Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kako gledati bonsai?  (Posjeta: 3284 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Kako gledati bonsai?
« : 23-07-2008, 11:05:31 »
Nočas sam radio neka izvješća, izvlačio prosjeke, gnjavio se sa exel tablicama do 4 ujutro. Nije mi žao jer sam otkrio nešto vrlo zanimljivo, vezano uz bonsai. Skroz novu perspektivu, meni potpuno drugačiju.
Vjerojatno će se barem polovina vas nasmijati jer vam je to poznato, ali meni je eto novost do koje sam sam došao. Bonsai treba gledati u mraku :mdr:
Malo mjesečine je sasvim dovoljno, i svijetla pozadina.
Nedavno sam detaljno ožicao svoje najbolje drvo, gledao ga i nešto mi nije bilo kako treba ali nisam mogao skužiti što. Nočas vani pušim, šetam i gledam drvo iza kojega je bijela fasada i odmah skužim koja je grana problem. Stavim drugo drvo pred bijelu pozadinu i desi se ista stvar.
Dok sam drvo gledao danju, zelena masa mi je odvlačila pogled koji se nekako raširio u dubinu, a kada se drvo gleda u mraku, vidi se samo silueta, vide se samo dvije dimenzije i pogled ne može u dubinu. Praktički vidi se ono što vidi fotoaparat. Samo svodimenzionalna silueta i puno, puno lakše se može skužiti što na drvu ne štima a koje su mu dobre strane.
Ako niste probali, svakako probajte. Izuzetno dobra perspektiva.

Offline Kiki

Odg: Kako gledati bonsai?
« Odgovori #1 : 23-07-2008, 11:30:30 »
Zanimljivo.

Čim bu mesečine sprobavam :D

Fala na sajvetu :chinaman:
Najte kaj zamerit :)

Offline Marija

Odg: Kako gledati bonsai?
« Odgovori #2 : 23-07-2008, 12:21:19 »
Andrija je skužio sistem da se tijekom oblikovanja udaljava od stabalca i kao dsa napola zažmiri, da bi mu se slika blago zamutila i da bi "ostala" samo silueta .... odlična stvar, funkcionira nešto kao "mjesečina poslije excel tablica"  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Kako gledati bonsai?
« Odgovori #3 : 23-07-2008, 13:22:21 »
Andrija je skužio sistem da se tijekom oblikovanja udaljava od stabalca i kao dsa napola zažmiri, da bi mu se slika blago zamutila i da bi "ostala" samo silueta .... o

Da, da, to je točno to.  :great:
Jedino što na mjesečini ne treba žmirkati :mdr: A Andrija kao kipar ima i bolje razvijen smisao za dimenzije

Offline Marija

Odg: Kako gledati bonsai?
« Odgovori #4 : 23-07-2008, 13:51:19 »
Da, da, to je točno to.  :great:
Jedino što na mjesečini ne treba žmirkati :mdr: A Andrija kao kipar ima i bolje razvijen smisao za dimenzije

nije loša metoda ni slikat stablo pa onda sliku flipati horizontalno za 180 stupnjeva na računalu - to je kao da ga gledaš u zrcalu ... ili npr. okrenuti stabalce (sliku) naopako, odnosno okrenut se stablu leđima, raširit noge, sagnut se i pogledat stablo tako ....  :sretan: brojne su mogućnosti besposlenog glavinjanja  :turpija:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai